Okna designerskie

Bogactwo opcji aranżacyjnych, które możemy uzyskać dzięki nowoczesnym oknom, pozwala wykreować wnętrza o niepowtarzalnym klimacie. Wysokiej jakości stolarka okienna, wykonana z dbałością o najdrobniejsze detale, może być istotnym elementem ozdobnym i podkreślić charakter nawet najbardziej wymagającego designersko pomieszczenia.

Spis treści:

Nietypowe kształty

Producenci nowoczesnej stolarki okiennej już dawno przestali oferować klientom tylko klasyczne, prostokątne okna. Coraz powszechniejsze stają się realizacje o nietypowych i różnorodnych kształtach czy formach.

Klient poszukujący okien w niestandardowym kształcie, na przykład łukowych, okrągłych, trójkątnych lub trapezowych, bez problemu może skierować swoje kroki w kierunku salonu sprzedaży stolarki otworowej. Producenci, tacy jak MS więcej niż OKNA, do takiego zlecenia podejdą indywidualnie i z całą pewnością sprostają nawet najbardziej wymagającym zadaniom.

Okna o nietypowych kształtach będą idealnym uzupełnieniem skrupulatnie zaplanowanych i zaprojektowanych wnętrz w różnorodnych stylach, takich jak na przykład marynistyczny czy klasyczny.

Zaokrąglone profile podkreślą estetykę pomieszczenia i sprawią, że przebywający w nim domownicy będą mogli cieszyć się relaksem i spokojem w atrakcyjnej wizualnie przestrzeni. Świetnie będą pasować do wnętrz o bardziej tradycyjnym charakterze. Natomiast kanciaste okna, na przykład trójkątne, idealnie uzupełnią wystrój nowoczesnej stodoły.

Oryginalne kolory

Nie tylko kształt, ale i kolor może wyróżnić okno w designerskim wnętrzu. Dawno minęły już czasy, gdy na rynku dominowały tradycyjne okna PVC z białymi profilami. Ogromna oferta dostępnych oklein i ich bogata paleta kolorystyczna sprawiły, że popularność zaczęły zdobywać także inne odcienie.

Obecnie olbrzymim zainteresowaniem klientów cieszą się ciemne okna, w odcieniach antracytu czy nawet czerni. Ich barwa, a także faktura, sprawiają, że okna PVC, na przykład ALU LOOK od MS więcej niż OKNA, mogą z powodzeniem imitować ślusarkę aluminiową. Takie kolory, jak chociażby Alux DB, Anthrazitgrau satin czy Jet Black matt CC+, są prawdziwymi hitami sprzedażowymi! Świetnie sprawdzają się w domach o industrialnym, minimalistycznym wystroju, na przykład w stylu skandynawskim.

Alternatywą dla odcieni metalicznych są liczne okleiny w kolorach drewnopodobnych. Wśród nich prym wiodą takie barwy, jak Winchester XA, Turner Oak czy Orzech. Okleiny drewnopodobne emanują tradycyjnym urokiem, bardzo dobrze pasować będą więc do klasycznych wnętrz, szczególnie w rustykalnym, wiejskim stylu. Ponadto profile połączone ze sobą za pomocą technologii HFL, czyli pod kątem prostym, jak w oknach Wood Look, do złudzenia przypominają stolarkę drewnianą, zachowując przy tym wszystkie atuty okien PVC!

Poszukujący odważniejszych barw także znajdą coś dla siebie. W ofercie MS więcej niż OKNA znajdują się na przykład okleiny w odcieniach niebieskich (Stahlblau), czerwonych (Weinrot) czy zielonych (Tannengrün).

A może połączyć ze sobą dwie różne barwy? Takie rozwiązanie również nie stanowi problemu! Istnieją dwa warianty takich zestawień – okna dwukolorowe bądź BiColor.

Okno BiColor - rama w ciemnym odcieniu i skrzydło w okleinie drewnopodobnej.
Okno BiColor – rama w ciemnym odcieniu i skrzydło w okleinie drewnopodobnej.

Okna dwukolorowe pozwalają łączyć okleiny o dwóch różnych barwach – jedną na zewnątrz, drugą wewnątrz budynku. Tym samym nic nie będzie stało na przeszkodzie, jeśli do elewacji lepiej będzie pasował na przykład kolor biały bądź metaliczny, a do wystroju wnętrza – drewnopodobny.

Kolejną opcją jest BiColor, czyli rozwiązanie, w którym stosuje się dwie różne, najczęściej skontrastowane ze sobą okleiny dla ramy oraz skrzydła okna. Takim klasycznym i popularnym połączeniem jest rama w ciemnym, na przykład antracytowym, odcieniu oraz skrzydło w jasnej okleinie drewnopodobnej. Nie znaczy to jednak, że nie można eksperymentować z odważniejszymi zestawieniami!

Jedynym ograniczeniem dla architektury wnętrza jest zatem tylko wyobraźnia projektantów!

Zobacz też: Pełna oferta kolorystyczna oklein MS więcej niż OKNA

Bogate zdobienia

Gdy zarówno kształt, jak i kolor okien zostały już wybrane i ustalone, można pokusić się jeszcze o dobranie wzbogacających je dodatków.

Takim klasycznym akcesorium do okien są szprosy PVC, zarówno w wersji naklejanej na przeszklenie, jak i wewnątrzszybowej. Najlepiej będą pasować do tradycyjnych białych okien bądź wersji z okleinami drewnopodobnymi.

Nie tylko szprosy są wartym rozważenia dodatkiem do designerskich okien. Opcjonalnie można zamontować również inne zdobienia, takie jak na przykład głowiczki, stopki, okapniki czy ślemiona. To, które z nich będą najlepiej pasować, determinowane jest głównie przez styl wnętrza, a także charakter samego budynku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby trochę poeksperymentować!

Niestandardowe przeszklenia

Na koniec koniecznie trzeba wspomnieć również o dekoracyjnych przeszkleniach w postaci szyb ornamentowych. Nie są tak przejrzyste, jak szyby klasyczne, ale z całą pewnością robią niesamowite wrażenie i zapewniają wyjątkowy efekt wizualny!

Szkło ornamentowe stosuje się najczęściej tam, gdzie zależy nam na zachowaniu intymności. Ich zadaniem jest przepuszczenie do pomieszczenia światła słonecznego przy jednoczesnym ukryciu szczegółów wnętrza przed niepożądanym wzrokiem. Dlatego idealnie pasować będą na przykład do designerskich łazienek, a także drzwi wejściowych.

Jak zatem widać, oferta producentów nowoczesnej stolarki otworowej dla klientów poszukujących designerskich rozwiązań jest niezwykle szeroka i bogata. Okna mogą zostać dopasowane w zasadzie do każdego stylu architektonicznego i wystroju wnętrz. Zapraszamy więc do konsultacji w salonach sprzedaży i realizacji swoich, nawet najbardziej ekstrawaganckich, marzeń!

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS