Stolarka w wersji total black. Dlaczego warto mieć czarne okna?

Czarne okna pojawiają się coraz częściej i chętniej w projektach architektonicznych. Z roku na rok, poszerza się grono ich entuzjastów, zarówno wśród projektantów, jak i prywatnych inwestorów. Skąd bierze sią taka popularność? I jak dobrać elementy stolarki, żeby skomponować okno w wersji total black?

Czarne okna – popularne i szykowne

Czarne okna cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem architektów. Można zauważyć je w licznych projektach nowoczesnych. Nic dziwnego, ponieważ budynki oraz wnętrza, w których zastosowano stolarkę w ciemnych kolorach, prezentują się estetycznie i elegancko. Co jeszcze może świadczyć o popularności czarnych okien, np. takich jak model ALU LOOK albo MSline+? Czarne profile okienne świetnie sprawdzą się w odważnych realizacjach, nadając im futurystycznego szyku. Rozwiązanie to dobrze odnajduje się we wnętrzach industrialnych, ponieważ idealnie współgra z surowym betonem albo cegłą. Z powodzeniem możemy zastosować je w jasnych wnętrzach – połączenie czerni i bieli stworzy wnętrze w klasycznym stylu. Poza tym okna o ciemnej barwie uwydatniają kształt budynku i dają szerokie możliwości aranżacyjne. Bardzo często taką stolarkę wybierają inwestorzy, którzy budują dom w stylu nowoczesnej stodoły. Projekt uwzględnia wtedy zastosowanie dużych przeszkleń z cienkimi, czarnymi ramami. Budynek nabiera iście nowoczesnego charakteru i wyśmienicie współgra z drewnianymi albo blaszanymi elementami elewacji. Tradycyjny styl również uwielbia czarną stolarkę, szczególnie w połączeniu ze szprosami i elewacją w odcieniach bieli albo beżu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat okien do nowoczesnej stodoły, koniecznie przeczytaj wpis: Jakie okna wybrać do nowoczesnej stodoły.

Czarne okna w salonie.
Stolarka w kolorze Jet Black matt pasuje do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu.

Czy czarne okna PVC się nagrzewają?

Uzyskanie wyjątkowego efektu głębokiej czarni jest możliwe dzięki wykorzystaniu okleiny Jet Black matt. Ta kolorystyczna propozycja to jedna z ponad 40 folii, którą proponujemy w ramach szerokiej oferty barw. Okleina wyróżnia się matowym wykończeniem, a jej struktura przypomina w dotyku skórkę pomarańczy. Warto podkreślić, że ciemny kolor nie wpływa niekorzystnie na kwestie praktyczne. Folię stworzono w taki sposób, że nie widać na niej zanieczyszczeń. Co więcej, po dotknięciu nie pozostają na niej nieestetyczne śladów palców. Jet Black matt gwarantuje interesujący efekt wizualny. Okleina została wykonana w specjalnej technologii – CC+ (Cool Colors PLUS). Dzięki temu czarne profili chronione są przed nadmiernym nagrzewaniem się – również w sezonie letnim. Nie należy także obawiać się trwałości folii. W trakcie użytkowania okleina nie blednie, a jej kolor pozostaje bez zmian. Aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny, rdzeń profilu oklejanego folią Jet black matt barwiony jest w masie na szaro. Dzięki temu nawet po otwarciu okna nie widać białego koloru. Bez wątpienia wpływa to korzystnie na estetykę stolarki.

Przeczytaj także artykuł: Ciemne okna. 5 najmodniejszych kolorów.

Salon z dużymi czarnymi przeszkleniami.
Duże czarne okna wyśmienicie komponują się z drewnianymi elementami wystroju wnętrz.
Czarne okna w jadalni.
Połączenie czarnej stolarki z jasnymi wnętrzami oraz ciemnymi dodatkami sprawia, że pomieszczenie nie jest przytłaczające.

Czarne okna a detale

W pełni czarne okna pozwoli uzyskać czarna klamka okienna TOULON wyposażona w system Secustic. Kanciasty kształt nada stolarce nowoczesnego wyglądu. Element pokrywa matowa, odporna na zanieczyszczenia powłoka. Tutaj ponownie ukłon w kierunku praktyczności. Perfekcyjnie możemy dobrać także kolor ramek międzyszybowych. W ofercie znajdziemy ramkę CHROMATECH ultra o czarnej barwie. Poza pozytywnym wpływem na walory estetyczne zapewni ona również ochronę przed nadmierną utratą ciepła. Warto wspomnieć także o jeszcze jednym ciekawym rozwiązaniu – okuciach ukrytych. Brak widocznych zawiasów sprawi, że otrzymamy całkowicie czarne okna.

Czarna klamka Toulon, w którą wyposażone są czarne okna.
Czarna klamka Toulon jest pokryta specjalną matową powłoką, która chroni powierzchnię przed zabrudzeniami.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS