Okna w kolorze orzech – klasyczne i ponadczasowe

Okleiny drewnopodobne cały czas cieszą się niemalejącą popularnością wśród klientów. Wpływ na to ma ich wysoka jakość i faktura, dzięki której udanie imitują tradycyjną stolarkę drewnianą, nadając oknom klasyczną elegancję. Jednym z najczęściej wybieranych kolorów z tej palety jest orzech. Skąd bierze się jego popularność?

Spis treści:

Okleiny drewnopodobne – co należy o nich wiedzieć?

Minęły już czasy, gdy klienci decydujący się na zakup okien PVC postawieni byli przed wyborem ich koloru z bardzo ograniczonej oferty. Obecnie dostępna jest niezwykle bogata paleta barw, w której znajdują się zarówno klasyczne, jednolite kolory RAL, ale też na przykład okleiny przypominające odcienie metalu. Jedną z większych i popularniejszych grup oklein są natomiast te imitujące strukturę drewna.

Na gamę oklein drewnopodobnych składa się wiele odcieni przypominających barwą i strukturą te znane ze stolarki drewnianej. Najpopularniejsze, takie jak turner oak, winchester czy właśnie orzech, znajdują się na szczycie listy najczęściej wybieranych kolorów przez klientów. Dzieje się tak, ponieważ zachowując estetykę tradycyjnych okien drewnianych nie rezygnuje się z atutów okien plastikowych, takich jak wysokie parametry termoizolacyjne czy dźwiękoszczelne.

Jeszcze lepszy efekt można uzyskać wybierając model okien, który nie tylko kolorem przypomina stolarkę drewnianą, ale i sposobem wykonania. Takimi oknami są na przykład Wood Look z oferty MS więcej niż OKNA. Producent, oprócz oklein drewnopodobnych najwyższej jakości, połączył w nich narożniki pod kątem prostym, dzięki czemu do złudzenia przypominają konstrukcje drewniane.

Zobacz też: Pięć modnych oklein drewnopodobnych

Okna w kolorze orzech – charakterystyka

Orzech należy do najpopularniejszych oklein drewnopodobnych. Charakteryzuje się szczególnie regularnością układu słojów. A przy tym jest jedną z ciemniejszych barw, ze swym głęboko brązowym odcieniem znajdującym się gdzieś między czarnobrązowym dębem bagiennym, a złocistym winchesterem.

Ze względu na swoją ciemniejszą barwę i wyraziście drewnianą strukturę, okna w kolorze orzech bardzo dobrze pasują do budynków z jaśniejszą elewacją – białą, beżową, kremową czy jasnobrązową. Świetnie komponują się z brązową dachówką i innymi elementami fasady wykorzystującymi drewno, na przykład drzwiami wejściowymi czy bramą garażową.

Okna w kolorze orzech idealnie pasować będą do domów z okalającym je ogrodem. Świetnie współgrają z bujną roślinnością, drzewami oraz architekturą ogrodową czy ogrodzeniem drewnianym o podobnym ubarwieniu.

Okno w kolorze Orzech
Okno w kolorze orzechowym

Do jakiego stylu pasują okna w kolorze orzech?

Kolor okien PVC orzech, ze względu na swój ciemniejszy odcień, pasuje szczególnie do wnętrz w stylu klasycznym, ale i kolonialnym oraz orientalnym. Sprawdzi się tam, gdzie barwa mebli jest również ciemna, natomiast kolor ścian wpada w jasne, ale ciepłe barwy – delikatne beże czy jasne brązy.

Okna plastikowe w kolorze ciemny orzech udanie współgrają z ciężkimi meblami – zabytkowymi szafami, starodawnymi komodami czy pokaźnymi witrynami. Jest to rozwiązanie do wnętrz, które nawiązują estetyką do starych dworków czy pokoi myśliwskich.

Jako dodatek natomiast do okien orzechowych najlepiej dobrać klamkę z matowego srebra bądź satynowego złota. Tak dobrana zachowa elegancję okna, wyróżniając się przy tym na tle jego faktury.

Zapoznaj się z całą ofertą kolorystyczną MS więcej niż OKNA

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS