mSun logo

Złap światło

Żaluzje fasadowe mSun.

Żaluzje fasadowe mSun

Żaluzje zewnętrzne zaprojektowano tak, by dawały precyzyjną kontrolę nasłonecznienia w pomieszczeniu. Możliwość regulacji stopnia nachylenia lameli w połączeniu z opcją ich podnoszenia oraz opuszczania gwarantuje pełne dopasowanie oświetlenia wnętrza do potrzeb osób aktualnie w nim przebywających. Nowoczesne żaluzje fasadowe zapewniają wysoki komfort termiczny, a ich wygląd świetnie komponuje się z designem budynku.

Harmonijne oświetlenie

Żaluzje fasadowe mSun dostarczają zawsze optymalne i naturalne światło. Harmonijnie współgrają z każdą porą roku, dając przyjemny chłód podczas letniego upału i przytulne ciepło w zimie.

Żaluzje fasadowe widoczne od strony pomieszczenia.

Harmonijne oświetlenie

Żaluzje fasadowe mSun dostarczają zawsze optymalne i naturalne światło. Harmonijnie współgrają z każdą porą roku, dając przyjemny chłód podczas letniego upału i przytulne ciepło w zimie.

KOLORY ŻALUZJI

Najwyższej klasy aluminium lakierowane trwałymi farbami poliestrowymi, zapewniającymi niespotykaną odporność na warunki atmosferyczne i trwałość kolorów to gwarancja i radość z inwestycji przez wiele lat. 

Posiadamy w ofercie 22 powody do radości – od klasycznie wyglądających lamel imitujących drewno po metalizowane lub jednolicie gładkie kolory RAL, doskonale pasujące do nowocześnie zaaranżowanych fasad. Żaluzje zewnętrzne, dzięki różnorodności dostępnych wariantów, podkreślą wyjątkowy charakter budynku.

 

Budynek z żaluzjami fasadowymi.

Stylowa prywatność

Współczesną architekturę kształtuje koncepcja przestrzeni otwartej, a duże przeszklenia harmonijnie współgrają z panującymi trendami, tworząc interfejs, który łączy nas ze światem zewnętrznym.
Żaluzje fasadowe zapewnią nie tylko prywatność, ale również dostarczą każdej fasadzie wysublimowanego stylu.

Stylowa prywatność

Współczesną architekturę kształtuje koncepcja przestrzeni otwartej, a duże przeszklenia harmonijnie współgrają z panującymi trendami, tworząc interfejs, który łączy nas ze światem zewnętrznym.
Żaluzje fasadowe zapewnią nie tylko prywatność, ale również dostarczą każdej fasadzie wysublimowanego stylu.

RODZAJE ŻALUZJI FASADOWYCH

Główną różnicą pomiędzy poszczególnymi rodzajami żaluzji zewnętrznych jest sposób ich montażu. Warto zwrócić uwagę na opcję zastosowania żaluzji natynkowej, którą można zamontować w istniejącym już budynku. Wybór osłony może zatem nastąpić po zrealizowaniu prac wykończeniowych.

ŻALUZJA KOMPAKTOWA PODTYNKOWA

Żaluzje kompaktowe charakteryzują się tym, że skrzynki nadstawne montowane są na ramie okiennej – znajdują się w przestrzeni pomiędzy ramą a nadprożem. W tym przypadku niezbędne jest przygotowanie otworu okiennego w taki sposób, by jego wymiar uwzględniał zastosowanie żaluzji.

żaluzja kompaktowa
 1. Obudowa dedykowana do montażu podtynkowego
 2. Prowadnica
 3. Kotwa montażowa
 4. Lamela C-80
 5. Linki regulacji
 6. Mechanizm ściągający lamele
 7. Izolacja wewnętrzna skrzyni
 8. Integracja z profilem okiennym
 9. Taśma nawojowa

ŻALUZJA NATYNKOWA

Żaluzje natynkowe można z powodzeniem montować w budynkach już istniejących. Nawet jeśli osłony nie zostaną uwzględnione na etapie projektu, nic nie stoi na przeszkodzie zamówieniu ich po realizacji prac wykończeniowych.

Przekrój żaluzji natynkowej.
 1. Obudowa aluminiowa lakierowana
 2. Prowadnica
 3. Linki regulacji
 4. Mechanizm ściągający lamele
 5. Lamela C-80
 6. Taśma nawojowa

STEROWANIE ŻALUZJAMI ZEWNĘTRZNYMI

Nowoczesne żaluzje fasadowe można wyposażyć w silniki elektryczne. W asortymencie MS więcej niż OKNA znajdują się silniki kablowe, przeciążeniowe oraz radiowe. Urządzenia te zapewniają wysoki komfort użytkowania osłon zewnętrznych. Ich obsługa może odbywać się z wykorzystaniem przełącznika ściennego, pilota lub smartfona. Oferowane czujniki słoneczne i wiatrowe szczególnie docenią osoby pragnące wyposażyć swój dom w automatyczne żaluzje zewnętrzne, które dopasowują się do aktualnych warunków pogodowych.

JAKIE ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE WYBRAĆ?

Wybór odpowiednich żaluzji fasadowych to gwarancja skutecznej ochrony pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, komfortowej obsługi osłon oraz podkreślenia stylu architektonicznego budynku. Przy zakupie pod uwagę należy wziąć m.in. rodzaj lameli. Istotną kwestię stanowi również kolor żaluzji zewnętrznych. Ważne, by dobrze komponował się z pozostałymi zastosowanymi elementami. Warto także zastanowić się nad kwestią obsługi. Żaluzje elektryczne, wyposażone w nowoczesne napędy, zapewniają wysoki komfort użytkowania.

ŻALUZJE ZEWNĘTRZNE A TEMPERATURA W BUDYNKU

Żaluzje zewnętrzne na okna nie tylko pozwalają regulować ilość światła przedostającego się do pomieszczenia, ale i wpływają na temperaturę panującą we wnętrzu. Pomiędzy lamelami a wkładem szybowym tworzy się bariera termiczna, która przyczynia się do spowolnienia wymiany ciepła. Dzięki temu latem temperatura panująca we wnętrzu może zostać obniżona o 10°C, podczas gdy na zewnątrz upały będą sięgać nawet 35°C. Takie funkcjonowanie skutkuje znaczącym zmniejszeniem wydatków na klimatyzację.

Korzyści

Ochrona przed słońcem

Zapewniają skuteczną barierę dla słońca.

ekoefektywność

Korzystny bilans kosztów i energii dla domu.

ochrona prywatności

Zapewniają kameralność i poufność.

Kontrola naturalnego oświetlenia

Płynna redukcja stopnia nasłonecznienia dla każdego okna.

optymalny rozkład temperatur

Chronią wnętrza przed przegrzaniem.

Stylowość

Podkreślają design fasady, dodając jej szyku.

nowoczesne sterowanie

Technologia dostosowana do indywidualnych potrzeb.

ekskluzywność

Tylko markowe podzespoły produkowane w EU.

SKONTAKTUJ SIĘ

ZNAJDŹ SALON

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS