Szprosy do okien PVC

Szprosy do okien PVC stosuje się ze względów estetycznych. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie efektu zbliżonego do wyglądu tradycyjnej stolarki – konstrukcji podzielonej na kilka części. Do rozwiązań dostępnych w ofercie MS więcej niż OKNA należą szprosy wiedeńskie oraz szprosy wewnątrzszybowe.

Szprosy naklejane do okien PVC

Szprosy do okien naklejane, określane również jako szprosy wiedeńskie, przymocowuje się do zewnętrznych stron wkładu szybowego. W celu uzyskania efektu jak najbardziej zbliżonego do klasycznego budownictwa pomiędzy taflami szkła umieszcza się szpros ślepy (duplex). Element ten wykonany jest z ramki międzyszybowej. Zastosowanie duplexu w połączeniu ze szprosami skutecznie imituje rozwiązanie występujące w architekturze zabytkowej. Szprosy naklejane, dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA, występują w trzech szerokościach: 25, 45 oraz 65 mm. Wykonane są one z PVC.

Szpros naklejany w szybie jednokomorowej

Szpros naklejany + duplex w szybie jednokomorowej

Szpros naklejany w szybie dwukomorowej

Szpros naklejany + duplex w szybie dwukomorowej

Szpros naklejany + dwa duplexy w szybie dwukomorowej

Uwaga: zaprezentowana kolorystyka szprosów ślepych (duplexów) dostępna w przypadku ramek Chromatech Ultra oraz Multitech. We wkładach z ramką stalową stosowane są duplexy aluminiowe.

Przykładową realizację z zastosowaniem szprosów naklejanych przedstawia poniższe zdjęcie.

Okno wyposażone w szprosy naklejane.

Wewnątrzszybowe szprosy

Aluminiowe szprosy wewnątrzszybowe znajdują się w szybie zespolonej, pomiędzy taflami szkła. Dzięki ich obecności okno wygląda tak, jakby składało się z kilku mniejszych części. Jednocześnie – ze względu na swoje położenie – nie stanowią one żadnego utrudnienia w dbaniu o czystość konstrukcji. Niewątpliwie jest to ich duża zaleta. Elementy te występują w następujących szerokościach: 8 mm; 18 mm; 26 mm oraz 45 mm. Istnieje możliwość nie tylko łączenia ich ze sobą pod różnymi kątami, ale i gięcia w łuki. Podczas składania zamówienia warto pamiętać o tym, że szprosy międzyszybowe dostępne są jedynie dla ramek o szerokości 12-16 mm. W przypadku wkładów trzyszybowych elementy te umieszcza się w zewnętrznej komorze. Odpowiedni dystans pomiędzy szprosami a szkłem zapewniają silikonowe bumpony.

Szprosy międzyszybowe w szybie jednokomorowej

Szprosy międzyszybowe w szybie dwukomorowej

Szprosy międzyszybowe zastosowano w poniższej realizacji.

Okno ze szprosami wewnątrzszybowymi.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS