Okna Alux DB – do jakiego stylu pasują?

Okleina w kolorze Alux DB imituje odcień chłodnego aluminium. Industrialne szarości z pewnością pasują do wielu nowoczesnych wnętrz, ale nie tylko. Okna w kolorze Alux DB na pewno sprawdzą się także w domach stylizowanych na lofty albo stodoły. Przeczytaj, do jakiego stylu pasują okna w kolorze Alux DB.

Okna Alux DB i styl modern we wnętrzach

Nowoczesne wnętrza to przestronne i lekkie pomieszczenia, do których wpada dużo światła dziennego przez ogromne przeszklenia. W domach urządzonych wg stylu modern pomieszczenia przenikają się – salon łączy się z jadalnią, by płynnie przejść w kuchnię. Dzięki dużym oknom zaciera się granica między salonem i ogrodem – to również kolejny wyznacznik tego stylu. Okleina w kolorze Alux DB świetnie sprawdzi się w nowoczesnych domach. Jest to folia, która nie tylko zaskakuje głębią koloru, ale przede wszystkim strukturą, która do złudzenia przypomina galwanizowany metal. Dlatego porowata faktura doskonale wygląda zwłaszcza na oknach wielkogabarytowych. Kolor Alux DB bardzo dobrze będzie się komponował z jasną lub beżową elewacją. Stworzy także udany duet z ciepłym drewnem albo kamieniem. Nie ulega wątpliwości, że jest to idealna propozycja dla dynamicznych właścicieli nowoczesnych domów.

Drzwi podnoszono-przesuwne i okna w kolorze Alux DB.
Alux DB to kolor, który bardzo dobrze prezentuje się na dużych przeszkleniach. Na zdjęciu Patio HST 82.

Chłodny Alux DB sprawdzi się w lofcie

Industrialny styl łączy się z odcieniami szarości i czerni – są to kolory, które grają pierwsze skrzypce. Królują tam betonowe ściany, surowa cegła, które współgrają z widocznymi elementami konstrukcyjnymi (np. rurami czy metalowymi kolumnami). Dobierając kolor okien do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym, raczej trzeba postawić na stonowane barwy. Najlepiej wybierać między metalicznymi albo antracytowymi odcieniami. Amatorom loftowych klimatów sugerujemy zainteresować się kolorem Alux DB. To propozycja stworzona z myślą o miłośnikach chłodnego wzornictwa. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że okna z okleiną Alux DB zrobią wrażenie oraz podkreślą charakter industrialnych pomieszczeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie rodzaje okien pasują do loftów, koniecznie przeczytaj wpis: Dom w stylu industrialnym. Jakie okna wybrać?

Nowoczesna stodoła z oknami w kolorze Alux DB

Obecnie projekty nowoczesnych stodół zyskują nowe życie. Najczęściej są to tzw. „domy bezokapowe” z prostą bryłą w kształcie prostokąta albo litery L. Wyjątkowy charakter pomieszczeniu nadają okna, przez które wpada duża ilość światła rozporoszonego po całym wnętrzu. Przeszklenia od podłogi do sufitu usytuowane na całej długości elewacji są typowe dla koncepcji określanej mianem „barn house”. Ważnymi elementami są materiały takie jak: szkło, beton, drewno czy stal. Przywiązuje się również dużą wagę do kolorów. We wnętrzach panuje wyjątkowa atmosfera dzięki zastosowaniu szarych, antracytowych albo ciemnych elementów wystroju. Doskonale sprawdzą się także faktury imitujące naturalne drewno czy cegła rozbiórkowa. Popularną okleiną dla okien w nowoczesnej stodole jest kolor Alux DB, który zaskakująco dobrze komponuje się z antracytami, szarościami oraz drewnem. Wszystkim, których plany związane są z budową nowoczesnej stodoły, polecamy zapoznać się z tekstem: Jakie okna wybrać do nowoczesnej stodoły?

Okna w kolorze Alux DB.
Okleinę w kolorze Alux DB można łączyć z szarościami i antracytami. Znakomicie wygląda również w połączeniu z drewnianymi elementami.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS