Okna antracytowe – modne i uniwersalne

Inwestorzy, którzy decydują się na budowę domu w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, coraz częściej rezygnują z tradycyjnych kolorów oklein stolarki okiennej na rzecz wyrazistych, ciemnych barw. Królem takiej palety jest niezwykle modny, ale i uniwersalny antracyt. Dlaczego okna antracytowe są tak popularne wśród klientów?

Spis treści:

Popularne okna – antracyt

W budownictwie jednorodzinnym już dawno minęły czasy, w których dominowała biel okien PVC lub drewniane odcienie tradycyjnej stolarki. Obecnie najpopularniejsze są ciemne barwy, a liderami wśród nich są ciemnoszare odcienie antracytu.

Jak przyznaje Artur Romanik, wiceprezes MS więcej niż OKNA, blisko 40% sprzedawanych przez naszą firmę okien to właśnie antracyty. Są to więc najchętniej i najczęściej wybierane przez naszych klientów okleiny. Ich popularność nie wynika jedynie z mody, ale i łatwości, z jaką można dopasować taką stolarkę do budynku, w którym będzie montowana.

Nie tylko okna PVC oferowane są w antracytowych odcieniach. Jest to kolor niezwykle często wybierany także w przypadku ślusarki aluminiowej.

Okna w kolorze antracytowym
Kolor anthrazitgrau

Okna antracytowe – uniwersalne aranżacje

Okna antracytowe znakomicie będą pasowały zarówno do budynków komercyjnych, użyteczności publicznej, biurowców czy zakładów przemysłowych, jak i domów jednorodzinnych. Właśnie ta ich uniwersalność jest jednym z głównych powodów popularności tego koloru.

Obok bieli antracyt jest w zasadzie najbardziej neutralnym kolorem, który można zastosować niemal w każdej aranżacji. Odcienie antracytowe będą idealnie pasowały do nowoczesnych domów, wybudowanych w stylu minimalistycznym. Sprawdzą się także w loftach oraz innych budynkach o charakterze industrialnym. Świetnie współgrać będą też z jasnymi elewacjami budynków, gdzie dodatkowo pojawiają się drewniane zdobienia, na przykład w domach w stylu skandynawskim.

Okna antracytowe świetnie będą komponowały się ze ścianami betonowymi bądź ceglanymi. A także bielonymi farbą. Nie znaczy to, że antracyt najlepiej zestawiać z kontrastową elewacją. Bardzo dobrze wkomponuje się także do ciemnych budynków.

By jeszcze łatwiej dopasować okna antracytowe do elewacji budynku można wybrać spośród dwóch wariantów oklein. Pierwszy typ folii wyróżnia się wyrazistą strukturą drewna. Drugi natomiast jest satynowy.

Antracytowe okna do domu

Antracyt nie tylko do okien

Nie tylko okna w kolorze antracytu cieszą się niesłabnącą popularnością. Klienci często wybierają również w takich barwach między innymi drzwi tarasowe czy wejściowe. Świetnie sprawdzi się na przykład przy drzwiach panelowych. W barwie antracytu można także wybrać rolety zewnętrzne bądź żaluzje fasadowe.

Dom z antracytowymi oknami

Sprawdź pełną paletę barw naszych okien!

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS