Jakie okna wybrać do nowoczesnej stodoły?

Nowoczesne budownictwo uwielbia proste formy. Idealnie w ten trend wpisują się projekty domów typu stodoła. Projekt w rzucie prostokąta, dwuspadowy dach, naturalne materiały połączone ze stonowanymi kolorami elewacji i efektowne przeszklenia – to cechy wyróżniające nowoczesne stodoły. Na jakie okna postawić, decydując się na projekt barnhouse?

Projekt nowoczesna stodoła: duże przeszklenia i prosta forma

Do tej pory stodoła kojarzyła się nam z wiejskim pomieszczeniem gospodarczym, w którym przechowywano zboże, a teraz zyskuje nowe życie. Nowoczesne projekty architektoniczne wciąż czerpią z sielskiej tradycji w aspekcie: prostej formy, bryły na rzucie prostokąta czy dwuspadowego dachu. Również bardzo ważną rolę odgrywają tutaj naturalne materiały wykończeniowe. Elewację zdobią detale architektoniczne w postaci naturalnych okładzin z wykorzystaniem drewna albo kamienia. Duże przeszklenia są tym, co odróżnia klasyczną stodołę od nowoczesnego projektu. Okna na całą ścianę i w szczycie domu sprawiają, że bryła nabiera lekkości, a przestrzeń otwiera się na horyzont. Projekty, w których całą ścianę zastąpiono przeszkleniami, są imponujące. Za sprawą wielkoformatowych przeszkleń traci się poczucie odizolowania od ogrodu czy otaczającej przyrody. Ogromne przeszklenia, które zdobią fasady, są elementem charakterystycznym dla budynków stylizowanych na nowoczesne stodoły. Zastosowanie np. wielkogabarytowych drzwi podnoszono-przesuwnych HST sprawi, że będziemy mieli jeszcze łatwiejszy kontakt z naturą.

Nowoczesna stodoła - projekt z oknami na całą ścianę.
Projekty nowoczesnych stodół, w których zastosowano duże przeszklenia, sprawiają, że bryła budynku nabiera lekkości.

Okna na całą ścianę do nowoczesnej stodoły. Jakie wybrać?

Duże przeszklenia w domu w typie nowoczesnej stodoły nie mają być tylko estetyczne, ale również energooszczędne. Ważną kwestią jest odpowiednie ustawienie bryły budynku względem stron świata. Dlatego wielkoformatowe przeszklenia na całą ścianę najlepiej zaplanować na południowej albo zachodniej stronie. Po pierwsze sprawi to, że wpadające przez okna promienie słońca dogrzeją pomieszczenia, a po drugie je doświetlą. Zatem, jakie wybrać okna do nowoczesnej stodoły? Budynki tego typu mają zazwyczaj dwuspadową konstrukcję dachu, a dopełnieniem mogą być okna skośne zamontowane w szczycie domu, które doświetlą pomieszczenie. Swobodne wyjście na taras i piękne widoki zagwarantują, np. drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST 82. Dodatkowo ogromne przeszklenia pięknie dekorują ściany budynku. Na rynku dostępne są produkty wykonane z PVC albo aluminium i tylko zasobność portfela może wpłynąć na wybór materiału. Zarówno nasza stolarka PVC, jak i aluminiowa, oferuje odpowiednie parametry oraz wyróżnia się ponadczasowym designem. Indywidualnie dobrane rozwiązania okienne oraz wyceny do domów typu stodoła można uzyskać w naszych Salonach Sprzedaży MS.

Dowiedz się więcej na temat rozwiązań pozwalających konstruować duże okna.

Nowoczesna stodoła - wnętrze z oknami na całą ścianę.
Okna skośne zamontowane w szczycie budynku doświetlają wnętrza, natomiast duże przeszklenia łączą salon z tarasem lub ogrodem.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS