Okna Slim – Denkmalschutz

Wymiana stolarki w zabytkowych kamienicach i dworkach przysparza niekiedy wielu problemów, ponieważ jej wygląd musi być dostosowany do istniejących okien, jak i zatwierdzony przez konserwatora zabytków. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest profil Slim (Denkmalschutz) dostępny w ofercie MS Okna i Drzwi.

Dostępne grubości profilu Slim

Profil Slim (Denkmalschutz) występuje w trzech grubościach:

Charakterystyka okien Slim (Denkmalschutz)

Stolarka skonstruowana przy użyciu profilu Slim (Denkmalschutz), w porównaniu ze standardowymi oknami, charakteryzuje się pocienionymi ramiakami ościeżnicy i skrzydła. Dzięki temu umożliwia ona przedostawanie się do pomieszczenia większej ilości naturalnego światła.

Porównanie okien standardowych z oknami Slim (Denkmalschutz).
Porównanie standardowej stolarki z oknami Slim.

Profil Slim (Denkmalschutz) posiada drewniany okapnik, przymocowany do skrzydła od zewnętrznej strony konstrukcji. Komponent ten stanowi obowiązkowy element okien zabytkowych. Dzięki niemu na elewacji jest widoczne jedynie drewno.

Okapnik drewniany stosowany w oknach Slim.

Pozostałe cechy profilu Slim (Denkmalschutz):

  • możliwość wykończenia w dowolnym kolorze kryjącym z palety RAL i NCS lub lakierem transparentnym z wzorników dostępnych w ofercie MS Okna i Drzwi;
  • standardowo posiada dwie uszczelki do okien drewnianych – wrębową oraz krawędziową;
  • możliwość montażu ukrytego nawiewnika regulującego cyrkulację powietrza, którego nie widać od zewnętrznej strony stolarki;
  • drewno stosowane do produkcji stolarki pochodzi ze sprawdzonych i kontrolowanych źródeł, które posiadają certyfikat FSC;
  • występuje w następujących liniach produktowych: Classic, a także Art.

Poszczególne linie produktowe różnią się od siebie profilowaniem zewnętrznym ościeżnicy oraz skrzydła, felcem skrzydła, jak również listwą przyszybową. Różnorodność asortymentu bez wątpienia ułatwia dopasowanie stolarki do stylu architektonicznego budynku oraz preferencji klienta odnośnie wystroju wnętrza.

Porównanie linii produktowych dostępnych w ofercie MS Okna i Drzwi.

Zamówienia na okna zabytkowe

Wieloletnie doświadczenie w produkcji okien drewnianych przez MS Okna i Drzwi obejmuje m.in. odwzorowywanie różnego rodzaju elementów ozdobnych, stanowiących częsty dodatek do okien zabytkowych. Do tego typu komponentów należą głowiczki, stopki, listwy przymykowe, ślemiona, a także ozdobnie frezowane rygle. Każde zamówienie traktowane jest w sposób indywidualny. Proces realizacji zlecenia obejmuje wykonanie niezbędnej dokumentacji technicznej dla konserwatora budynku. W jej skład wchodzi przedstawienie widoku stolarki, opracowanie wszystkich przekrojów, jak również rozrysowanie detali elementów ozdobnych.

Okna i drzwi balkonowe – kształty i funkcje

Oprócz standardowych okien i drzwi balkonowych prostokątnych (okna rozwierne, rozwierno-uchylne, uchylne, obrotowe, szklenie stałe w ramie, szklenie stałe w skrzydle), stolarka z oferty MS Okna i Drzwi mogą mieć również inne kształty. Dostępne możliwości to: łuki, koła, elipsy, trapezy, trójkąty oraz kształty nieregularne. W zależności od możliwości technologicznych konstrukcje mogą zostać wykonane jako szklenia stałe lub okna rozwierne, uchylne, czy też obrotowe.

Kolorystyka okien Slim (Denkmalschutz)

Okna i drzwi balkonowe konstruowane na bazie profilu Slim występują w rozmaitych wariantach, w zależności od wybranego rodzaju oraz koloru drewna. Oferowane rodzaje surowca różnią się od siebie wyglądem, jak i własnościami. Bogate palety kolorystyczne pozwalają zrealizować zamówienie na stolarkę całkowicie dostosowaną do preferencji jej przyszłych użytkowników.

Standardowe wyposażenie okien Slim

Do standardowych elementów wyposażenia okien Slim (Denkmalschutz) należą:

Wszystkie wymienione komponenty, oprócz funkcji technologicznych, wpływają również na wygląd stolarki. Okna drewniane należą do produktów wysokiej klasy, dedykowanych najbardziej wymagającym klientom. Z uwagi na to muszą one wyróżniać się nie tylko bardzo dobrymi parametrami technicznymi, ale i starannie dopracowanym wyglądem. Wysokiej jakości elementy wyposażenia konstrukcji z oferty MS Okna i Drzwi dopasowywane są wizualnie do koloru stolarki oraz gatunku drewna.

Okucia – bezpieczeństwo, funkcjonalność, komfort

Okucia do okien drewnianych mają bardzo duży wpływ na to, czy okno łatwo i lekko się otwiera. Ich jakość decyduje z kolei o czasie komfortowego użytkowania stolarki. Od zastosowanych okuć zależy także wpływ konstrukcji okiennych na ochronę wnętrza przed włamaniem. Elementy te mają także wpływ na nasze wydatki na ogrzewanie. Okucia Siegenia TITAN AF to najnowsze rozwiązanie dostępne w produktach MS Okna i Drzwi. Zapewniają one funkcjonalność stolarki, komfort jej użytkowania, a także pełnią funkcję antywłamaniową. W celu uzyskania większej ochrony pomieszczenia przed potencjalnym wtargnięciem warto wybrać jeden z dostępnych pakietów bezpieczeństwa – RC1 lub RC2.

Okucia Siegenia Titan AF stosowane w oknach Slim.

Do pobrania:

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS