Klamki Hoppe Secustik

Klamka okienna Hoppe.

Klamka to bardzo ważny element okna. Dzięki niej możliwe jest otwieranie, uchylanie, jak również zamykanie skrzydła. Klamki Hoppe, znajdujące się w produktach MS więcej niż OKNA, nie tylko wpływają na estetykę czy funkcjonalność konstrukcji, ale i zapewniają bezpieczeństwo.

Klamki do okien a bezpieczeństwo

Zwykła klamka okienna lub niezaryglowana klamka z kluczykiem nie wystarczy do zabezpieczenia konstrukcji przed włamywaczem. Okno albo drzwi balkonowe, wyposażone w kilka zaczepów i rygli antywłamaniowych czy laminowaną szybę antywłamaniową, mogą nie stanowić dostatecznej przeszkody nawet dla złodzieja z niewielkim doświadczeniem. Ze względu na to bardzo ważne jest stosowanie specjalnych klamek.

Ryzyko włamania przez okna i drzwi.
Procentowe zagrożenie włamania.

Klamka z systemem Secustik

W MS więcej niż OKNA wykorzystywane są klamki Hoppe z systemem Secustik. Zabezpieczenie uniemożliwia otwarcie okna przez przesunięcie ruchomych elementów okuć w skrzydle. Dzieje się tak dzięki mechanizmowi zainstalowanemu w klamce. Jego zadaniem jest blokowanie przesunięcia ruchomych elementów okuć, a co za tym idzie – znaczne utrudnienie przedostania się do wnętrza.

Klamki do okien Hoppe wyposażone są w zabezpieczenie Secustik.
Zabezpieczenie Secustik.

Klamki Hoppe w oknach MS

Wszystkie okna MS z podstawowym pakietem bezpieczeństwa RC0 wyposażone są w klamki niemieckiej firmy Hoppe. Ze względu na zabezpieczenie Secustik uniemożliwiają one otwarcie okna przez osobę, która znajduje się na zewnątrz budynku. Działanie systemu Secustik wyjaśnia poniższy filmik:

Klamki do okien Hoppe – dostępne modele

W ofercie MS więcej niż OKNA znajduje się kilka modeli klamek Hoppe. Najpopularniejszym rozwiązaniem, oferowanym w standardzie ALU LOOK, Wood Look czy MSline+, jest klamka METZ z zabezpieczeniem Secustik. To akcesorium produkowane specjalnie dla MS więcej niż OKNA. Dużym zainteresowaniem cieszą się również inne modele z systemem Secustik – designerska klamka TOULON oraz klamka LUXEMBOURG. W ofercie znajdują się są także klamki z innym rodzajem zabezpieczenia, np. METZ z kluczykiem czy TOKYO z przyciskiem. Wszystkie wymienione klamki Hoppe występują w dwóch kolorach, uzyskanych dzięki malowaniu proszkowemu – białym i brązowym. Dodatkowo, model TOULON dostępny jest w wersji czarny mat.

Klamki okienne Hoppe – wersje kolorystyczne

W ofercie MS więcej niż OKNA znajdują się również klamki Hoppe w innych wersjach kolorystycznych – srebrne (F1), tytanowe (F9) oraz przypominające stare złoto (F4). Warianty te uzyskuje się dzięki anodowaniu aluminium. Na skutek tego procesu na powierzchni aluminium powstaje warstwa tlenku glinu, która korzystnie wpływa m.in. na walory estetyczne produktu.

Klamki okienne Hoppe Metz.
Wersje kolorystyczne wszystkich modeli klamek Hoppe na przykładzie klamki Metz.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS