Kształty okien drewnianych

W celu podkreślenia indywidualnego stylu domu architekci prześcigają się w pomysłach, projektując coraz bardziej nietypowe kształty okien drewnianych. Niektóre z nich nawiązują swoim wyglądem do zabytkowych, tradycyjnych budynków. Inne z kolei zachwycają futurystyczną formą. MS Okna i Drzwi realizują nawet najbardziej niestandardowych propozycje projektantów.

Nietypowe kształty okien – proces produkcji

Wyjątkowe kształty okien drewnianych można uzyskać dzięki odpowiedniemu przebiegowi procesu produkcji. Obywa się to w kilku krokach. Po otrzymaniu zamówienia specjaliści z MS Okna i Drzwi sporządzają indywidualny projekt. Oczekiwania klienta dostosowywane są do dokumentacji technicznych. Następnym etapem jest zaproponowanie ciekawych rozwiązań, a także omówienie szczegółów. Kolejno powstaje rysunek techniczny, który, zależnie od potrzeb, można przekazać do zatwierdzenia architektowi, projektantowi albo konserwatorowi zabytków.

Pierwszy etap realizacji zamówienia na nietypowe kształty okien i drzwi drewnianych - szkic klienta.
1.Przygotowanie szkicu przez klienta.
Zamówienia na nietypowe kształty konstrukcji drewnianych wymagają opracowania projektu przez specjalistę.
2. Wykonanie projektu przez specjalistę z MS Okna i Drzwi
Realizacja zamówienia na konstrukcję drewnianą o wyjątkowym kształcie.
3. Realizacja zamówienia.

Po akceptacji następuje realizacja zamówienia. Możliwość wykonania nietypowego produktu to zasługa wieloletniego doświadczenia, stosowania nowoczesnych technologii, jak również rozbudowanego parku maszynowego. Co ważne, stolarkę można skonstruować z kilku rodzajów drewna, w różnych kolorach. Kolejne etapy realizacji propozycji klienta przedstawiono powyżej.

Drewniane okna okrągłe i łukowe

Okna łukowe drewniane często wykorzystuje się jako element zabytkowych pałaców oraz rezydencji zaaranżowanych w klasycznym stylu. Konstrukcje okrągłe znajdują zastosowanie w pomieszczeniach, w których nie ma wystarczającej ilości miejsca na wstawienie okien tradycyjnych. Wykorzystuje się je m.in. na klatkach schodowych, poddaszach, jak również w łazienkach. Mogą stanowić uzupełnienie tradycyjnych budynków (np. dworków), a także nowoczesnej architektury. W MS Okna i Drzwi istnieje również możliwość stworzenia okien owalnych, w kształcie elipsy czy z niepełnymi łukami. Takie konstrukcje, w zależności od potrzeb klienta, mogą być wykonane jako szklenia stałe albo otwierane.

Drewniane okno łukowe jako przykład konstrukcji drewnianej o nietypowym kształcie.

Drewniane okna trapezowe i trójkątne

Standardowe kształty okien drewnianych nie zawsze odpowiadają preferencjom klientów. W takim przypadku oczekiwania może spełnić m.in. stolarka w kształcie trapezu lub trójkąta. Skośne konstrukcje świetnie sprawdzają się w szczytowej części budynku. Wizualnie współgrają one z dwuspadowym dachem, a dodatkowo zapewniają odpowiednie oświetlenie poddasza. Tego typu stolarka znajduje zastosowanie również w budynkach o strukturze „nowoczesnej stodoły”.

Wyjątkowe kształty konstrukcji drewnianych to m.in. okna trapezowe.

Wyjątkowe kształty okien drewnianych

Propozycje architektów powodują niekiedy, że zachodzi potrzeba skonstruowania okien o wyjątkowych kształtach. Możliwości technologiczne, a także doświadczenie kadry MS Okna i Drzwi, pozwalają na stworzenie stolarki o nietuzinkowym wyglądzie. Użycie szablonu przestawionego przez klienta pozwala na dopasowanie nietypowych konstrukcji do istniejących budynków.

Okna drewniane o wyjątkowym kształcie w tradycyjnym budynku.

Drewniane okna gięte

Ciekawym i jednocześnie trudnym do wykonania rozwiązaniem są okna gięte. Określa się je również mianem okien wypukłych. Tego typu stolarkę można zaprojektować, a następnie wykonać na indywidualne zapytanie.

Wypukłe okno drewniane.
Gięte okno drewniane.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS