Gwarancja na okna drewniane

Nowoczesna technologia produkcji, jakość stosowanych komponentów oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że produkty drewniane oraz drewniano-aluminiowe z oferty MS Okna i Drzwi są objęte aż 5-letnią gwarancją. Dotyczy ona nie tylko funkcjonowania okien, ale także wszystkich użytych elementów, m.in. uszczelek i okapników.

Prawidłowa pielęgnacja okien

W celu zapewnienia długotrwałego prawidłowego funkcjonowania okien, należy pamiętać o regularnym dbaniu o stan drewnianej stolarki. W asortymencie MS Okna i Drzwi znajdują się specjalne zestawy pielęgnacyjne. Ich systematyczne stosowanie zapewnia właściwą ochronę powłoki lakierniczej. Znacząco wydłuża to żywotność konstrukcji i powoduje, że okna przez długi czas zachowują swój nienaganny wygląd. W skład zestawu pielęgnacyjnego wchodzi płyn czyszczący oraz emulsja Teknocare. Płyn czyszczący efektywnie usuwa brud, tłuszcz, jak i inne zanieczyszczenia z powierzchni drewnianych. Z kolei emulsja Teknocare nadaje stolarce wyjątkowy połysk. Jednocześnie skutecznie zabezpiecza ona powierzchnie zniszczone na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych – słońca, deszczu oraz mrozu. Należy jednak pamiętać o tym, że nie zastępuje ona tradycyjnej renowacji uszkodzonej powłoki.

Zestaw pielęgnacyjny Teknos do drewnianych okien i drzwi.

Kontrola stanu okuć

Niezbędną czynnością, która w dużym stopniu wpływa na żywotność stolarki, jest regularna kontrola stanu okuć. Systematyczne przeprowadzanie regulacji oraz wymiana uszkodzonych lub zużytych elementów znacznie wydłuża czas prawidłowego funkcjonowania okien. Przede wszystkim nie należy zapominać o smarowaniu i oliwieniu ruchomych części oraz miejsc ryglowań. Do tego celu można wykorzystywać jedynie smar lub olej bez zawartości kwasów i żywic.

Sprawdzanie szczelności elementów konstrukcji

Istotnym elementem kontroli stolarki drewnianej oraz drewniano-aluminiowej jest również kontrola szczelności silikonów, okapników oraz regularny przegląd stanu technicznego uszczelek. Powyższe zabiegi warto wykonywać przynajmniej 2 razy w roku. Takie postępowania zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie konstrukcji przez długie lata. Pełen zakres czynności związanych z właściwą pielęgnacją stolarki znajduje się w Kartach Gwarancyjnych.

Elementy objęte gwarancją

Gwarancja na produkty z asortymentu MS Okna i Drzwi obejmuje nie tylko funkcjonowanie samej konstrukcji drewnianej, ale również każdego z zastosowanych elementów. Dotyczy ona m.in. powłoki lakierniczej, pakietów szybowych, okuć, okładzin aluminiowych, klamek, uszczelek, a także okapników.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS