Uszczelki do okien drewnianych

Elementy zapewniające konstrukcjom odpowiednią szczelność.

Umiejscowienie uszczelki do okien drewnianych.

Uszczelki do okien drewnianych chronią konstrukcje przed wodą i wiatrem. W produktach z oferty MS Okna i Drzwi znajdują się akcesoria firm doświadczonych w projektowaniu i wytwarzaniu profili uszczelniających do okien oraz drzwi. Występują one w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do wyglądu konstrukcji.

Uszczelki do okien drewnianych – funkcja

Uszczelki wypełniają szczeliny między elementami profili. Poddawane są one działaniu skrajnych temperatur, promieni słonecznych (w tym destrukcyjnego promieniowania ultrafioletowego), deszczu, a także wiatru. Wśród głównych zadań pełnionych przez uszczelki znajdują się:

Budowa uszczelki do okien drewnianych

Uszczelka do okien drewnianych ma budowę komorową. Z jednej strony jest płaska, dzięki czemu może prawidłowo przylegać do ścianki wrębu. Z drugiej strony ma natomiast wyprofilowania w kształcie komory lub kilku komór z wypustkami. Po przyciśnięciu skrzydłem muszą one przybrać kształt dokładnie wypełniający przestrzeń, którą należy uszczelnić. W oknach drewnianych stosuje się 2 uszczelki przylgowe, które znajdują się na styku ramy skrzydła i ościeżnicy. Dociskane są one w momencie zamykania skrzydła, co zdecydowanie zwiększa wodoszczelność konstrukcji i ogranicza przepuszczalność wiatru.

Materiały do produkcji uszczelek

Do produkcji uszczelek wykorzystuje się tworzywa, które nie ulegają zniszczeniu na skutek kontaktu z farbami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów uszczelki przez wiele lat zachowują swoje doskonałe własności. Niewątpliwą zaletą tych elementów jest odporność na rozciąganie i odkształcenia pod wpływem wysokiej temperatury. Poniższa grafika przedstawia standardowe wersje kolorystyczne uszczelek w oknach z asortymentu MS Okna i Drzwi. Na indywidualne zapytanie istnieje możliwość zastosowania innych kolorów.

Kolory uszczelek do okien drewnianych.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS