Drewniane elementy ozdobne – głowiczki i stopki

Produkcja drewnianych okien stylizowanych na zabytkowe wymaga stosowania elementów ozdobnych, które nadadzą konstrukcji odpowiedniego charakteru. W ofercie MS Okna i Drzwi znajdują się głowiczki i stopki w różnych wariantach, umożliwiające uzyskanie efektu oczekiwanego przez klienta.

Ozdobne elementy do okien drewnianych

Drewniane elementy ozdobne do okien stosuje się m.in. w przypadku stolarki montowanej w zabytkowych domach. Wygląd takich konstrukcji musi być dostosowany do oryginalnych okien, a często nawet zatwierdzony przez konserwatora zabytków. Poza wymianą w starych dworkach czy kamienicach tego typu rozwiązania wykorzystuje się również w nowoczesnym budownictwie, przypominającym dawny styl. Odwzorowanie charakteru i stylu budynku jest możliwe dzięki zastosowaniu głowiczek (drewnianych akcesoriów naklejanych na górnych elementach skrzydeł okiennych) oraz stopek (przymocowywanych do dolnych elementów skrzydeł okiennych). Oferta MS Okna i Drzwi zawiera szeroki wybór wspomnianych dodatków ozdobnych. Bogate doświadczenie w ich tworzeniu pozwala na realizację projektów przedstawianych przez klientów.

Elementy ozdobne do okien drewnianych

Głowiczki

Poniższe grafiki przedstawiają podstawowe wzory dostępnych głowiczek. Elementy te można wykonać z różnych gatunków drewna, w kolorystyce dopasowanej do stolarki.

Stopki

Poniżej znajdują się podstawowe wzory stopek z oferty MS Okna i Drzwi. Występują one w licznych gatunkach drewna, w kolorystyce dostosowanej do okien.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS