Okapniki do okien drewnianych

Elementy stosowane m.in. do ochrony okien drewnianych przed warunkami atmosferycznymi.

Biały okapnik do okna drewnianego.

Okapniki do okien drewnianych służą m.in. do zabezpieczenia okna przed wnikaniem do niego wody. Ze względu na zróżnicowaną kolorystykę elementy te wpływają również na estetykę stolarki. Akcesoria z oferty MS Okna i Drzwi występują w licznych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować je do wyglądu konstrukcji.

Okapniki do okien drewnianych – jaką pełnią funkcję?

Wśród najważniejszych funkcji okapnika w oknach drewnianych znajdują się:

  • odprowadzenie wody deszczowej z płaszczyzny okna;
  • zabezpieczenie przed wnikaniem wody w konstrukcję okna, a także do pomieszczenia;
  • ochrona powłoki lakierniczej przed promieniami UV w miejscach, w których jest ona najbardziej narażona na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych;
  • zabezpieczenie okna przed pękaniem i łuszczeniem się powłoki lakierniczej;
  • zapewnienie wyrównywania ciśnień pomiędzy ościeżnicą i skrzydłem;
  • uszczelnienie styku drewna z aluminiowymi okapnikami przed spływającą po płaszczyźnie okna wodą, jak również uniemożliwienie jej przedostawania się na powierzchnię profilu wykonanego z drewna, które jest wrażliwe na wodę. Tę funkcję realizuje uszczelka.

Oprócz standardowych okapników aluminiowych, w ofercie MS Okna i Drzwi dostępne są opcje z drewnianym okapnikiem na skrzydło (dotyczy okien SLIM i linii produktowych Classic, Modern, Art i Old), a także z drewnianą nakładką na okapnik aluminiowy. Poniższa grafika przedstawia opcje i standardowe wersje kolorystyczne okapników. Na indywidualne zapytanie okapnik może być wykonany w odcieniu wybranym przez klienta.

Kolory standardowych okapników do okien drewnianych.

Dodatkowy okapnik – opcjonalne rozwiązanie

W asortymencie MS Okna i Drzwi znajdują się również opcjonalne okapniki do okien drewnianych. Dodatkowy aluminiowy okapnik montuje się na przyldze (felcu) szklenia. Zabezpiecza on powłokę lakierniczą przed promieniami UV w miejscach, w których najbardziej oddziałują na nią niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dodatkowo, element ten chroni okna przed pękaniem i łuszczeniem się wspomnianej powłoki. Jego zastosowanie pozwala na zachowanie nienagannego wyglądu stolarki przez dłuższy czas. Na poniższej grafice znajdują się standardowe wersje kolorystyczne dodatkowych okapników w oknach z oferty MS Okna i Drzwi. Na indywidualne zapytanie okapnik może być wykonany w kolorze wybranym przez klienta.

Kolory opcjonalnych okapników do okien drewnianych.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS