Drewniane i drewniano-aluminiowe Patio FS otwierane na zewnątrz

Stolarka wielkogabarytowa to nie tylko solidne, ale i oryginalne rozwiązania. Takie konstrukcje pozwalają uzyskać więcej przestrzeni i wpuścić do pomieszczenia dużą ilość naturalnego światła. Wśród tego typu produktów, oferowanych przez MS Okna i Drzwi, znajdują się drzwi harmonijkowe Patio FS z okuciami Brio. W odróżnieniu od standardowych harmonijek otwierają się one na zewnątrz.

Patio FS otwierane na zewnątrz – właściwości

Drzwi harmonijkowe otwierane na zewnątrz doskonale sprawdzą się jako element wyposażenia nowoczesnych budynków. Można zastosować je jako drzwi wyjściowe na taras czy ogród. Dostępność 22 schematów, które mogą mieć rozpiętość do 8 m i być zbudowane z aż 8 skrzydeł, sprawia, że rozwiązanie to spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Najważniejsze cechy systemu:

  • otwarcie skrzydeł nie ogranicza szerokości przejścia,
  • skrzydła otwierają się na zewnątrz, więc nie zajmują przestrzeni w pomieszczeniu,
  • maksymalna dopuszczalna masa skrzydła: 100 kg,
  • możliwość wykonania konstrukcji o szerokości wynoszącej maksymalnie 8 m,
  • dostępność 22 schematów otwierania (a w zasadzie ok. 40, ponieważ większość z nich może się otwierać w prawo lub w lewo),
  • możliwość dobrania okuć i klamek zbliżonych kolorystycznie do pozostałych okien i drzwi,
  • wysokie bezpieczeństwo konstrukcji,
  • dostępność wielu rozwiązań progowych.


Patio FS otwierane na zewnątrz – warianty

Drzwi harmonijkowe FS z okuciami Brio występują w następujących wariantach:

  • drewniane (poniższe grafiki przedstawiają profil Modern o grubości skrzydła wynoszącej 68 mm),
  • drewniane z okładzinami aluminiowymi (poniższe grafiki prezentują profil Modern o grubości skrzydła wynoszącej 68 mm, z okładzinami Classic).


Patio FS otwierane na zewnątrz – linie produktowe

Drewniane drzwi FS

Drewniane drzwi harmonijkowe, które znajdują się w ofercie MS Okna i Drzwi, występują w kilku liniach produktowych: Soft, Classic, Modern, Art, a także Old. Tak szeroki asortyment, dzięki pozornie subtelnym różnicom w kształcie listew przyszybowych oraz ramiaków skrzydeł, pozwala na dostosowanie wyglądu stolarki do każdego typu wnętrza.

Warianty felcu szklenia oraz listew przyszybowych drewnianych drzwi podnoszono-przesuwnych.

Drewniano-aluminiowe drzwi FS

Drzwi FS drewniane z okładzinami aluminiowymi występują w ofercie MS Okna i Drzwi w trzech liniach produktowych. Dostępne warianty to: Modern, Art i Classic. W tym przypadku różnicę stanowi dostępny wariant felcu szklenia, czyli wygląd ramiaka skrzydła przy styku z wkładem szybowym. Różnorodność tych opcji sprawia, że drzwi swoją estetyką z łatwością dopasują się do budynku, jak również wymarzonego stylu wnętrza.

Warianty felcu szklenia skrzydła.

Okładziny do drewniano-aluminiowego Patio FS

W drewniano-aluminiowych konstrukcjach Patio FS otwieranych na zewnątrz wykorzystywane są okładziny aluminiowe cenionych marek – Aluron i Gutmann. Istnieje jednak możliwość użycia jedynie rozwiązań Aluron Classic albo Gutmann Mira R5. Dostępna paleta kolorystyczna okładzin zawiera m.in. odcienie RAL, metaliczne, jak i dekory drewnopodobne.


Drewniane FS Brio – grubość skrzydeł

Ramy i skrzydła drzwi FS Brio występują w poniższych wariantach grubości ramiaków.


Schematy otwierania FS Brio

Wśród największych atutów drewnianych drzwi harmonijkowych FS Brio znajduje się szeroka oferta schematów otwierania. W związku z tym produkt można zastosować praktycznie w każdym typie wnętrza. Poszczególne warianty różnią się od siebie zarówno liczbą, jak i umiejscowieniem kwater otwieranych oraz stałych.

Uwaga! Podczas składania zamówienia na Patio FS z okuciami Brio należy uwzględnić widok konstrukcji. Zamówienia przyjmowane są w widoku OD ZEWNĄTRZ. Poniższa grafika przedstawia najpopularniejsze opcje (zaprezentowane od strony zewnętrznej).


Kolory i gatunki drewna do drzwi FS Brio

Drzwi harmonijkowe FS Brio z asortymentu MS Okna i Drzwi można wykonać w wielu wariantach. Zróżnicowanie gatunków i kolorów drewna pozwala uzyskać stolarkę o różnych cechach estetycznych, a także fizycznych. Szeroka paleta dostępnych opcji kolorystycznych umożliwia stworzenie konstrukcji idealnie wkomponowanej w charakter danej nieruchomości, jak również odpowiadającej upodobaniom użytkowników.


Drewniane FS Brio – rozwiązania progowe

Kolejnym elementem, który wyróżnia drzwi harmonijkowe otwierane na zewnątrz z oferty MS Okna i Drzwi, są rozwiązania progowe. Dostępność kilku opcji pozwala dostosować funkcjonowanie konstrukcji do potrzeb klienta.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS