Kolory okładzin aluminiowych

Bogata oferta kolorystyczna pozwala na dostosowanie okładzin aluminiowych do oczekiwań klienta. Do rozwiązań dostępnych w MS Okna i Drzwi należą m.in. kolory kryjące, metaliczne, a także dekory drewnopodobne. Dzięki nim drewniano-aluminiową stolarkę można z łatwością dopasować do stylu budynku.

Kolory okładzin w ofercie MS Okna i Drzwi

Okładziny aluminiowe są lakierowane w technologii proszkowej. Umożliwia ona zastosowanie dowolnego koloru kryjącego. Standardowo profile występują w wersji matowej, jednak istnieje możliwość zamówienia ich w połysku (satyna). Wśród dostępnych wariantów znajdują się również dekory drewnopodobne, lakiery ze strukturą oraz lakiery metaliczne. Okładziny mogą mieć różne własności w zależności od tego, w jakich warunkach będą funkcjonować. Poza standardową wersją dostępne są systemy wykonane przy zastosowaniu technologii antykorozyjnych. Tego typu rozwiązania wykorzystuje się m.in. wtedy, gdy okna będą zamontowane w obiekcie zlokalizowanym w pobliżu morza. Z uwagi na to podczas składania zamówienia należy określić położenie budynku oraz czynników, które będą oddziaływać na zamontowaną stolarkę. Umożliwi to dobranie właściwej powłoki lakierniczej. Poniżej znajdują się wybrane kolory okładzin aluminiowych z asortymentu MS Okna i Drzwi.

Kryjące RAL

Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się kolory z palety RAL, NCS, a także Farrow & Ball. Oprócz tego, istnieje możliwość zastosowania innych palet kolorystycznych i lakierowania okładzin konkretnym proszkiem, odpowiadającym wymaganiom klienta. Poniższe grafiki przedstawiają kilka wybranych opcji kolorystycznych.

Kryjące RAL ze strukturą

Asortyment MS Okna i Drzwi obejmuje nie tylko gładkie kolory kryjące, ale również warianty z delikatną strukturą. W tym przypadku dostępne są odcienie z palet RAL, NCS, Farrow & Ball oraz innych, w zależności od potrzeb klienta.

Metaliczne

Metaliczne kolory okładzin aluminiowych cieszą się dużą popularnością wśród miłośników nowoczesnego stylu w budownictwie. Dzięki nim drewniana stolarka zyskuje wyjątkowy wygląd.

Dekory drewnopodobne

Okładziny aluminiowe mają za zadanie m.in. zabezpieczyć drewniane konstrukcje przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Aby okna od zewnętrznej strony nie straciły swojego tradycyjnego wyglądu, można zdecydować się na jeden z drewnopodobnych dekorów.

Anodowane

Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się również kolory anodowane. W przypadku zastosowania tej technologii uzyskane efekty mogą nieco się od siebie różnić. Z uwagi na to w poniższym zestawieniu znajdują się minimalne oraz maksymalne nasycenia barwy porównane z odpowiednikiem lakierowanym proszkowo. Stanowi on imitację anody.

Uwaga. Przedstawione zdjęcia mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty kolor oraz struktura materiału mogą różnić się od tych widocznych na grafikach.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS