Szprosy do okien drewniano-aluminiowych z okładzinami Aluron

W oknach drewniano-aluminiowych, tak samo, jak w drewnianych, można zastosować szprosy konstrukcyjne i naklejane. Stanowią one piękna dekorację domu zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Oba rodzaje szprosów charakteryzują się tym, że od strony pomieszczenia widoczne jest naturalne, piękne drewno, zaś od zewnątrz aluminium dopasowane kolorystycznie do okładzin okna.

Naklejane szprosy do okien drewniano-aluminiowych

Drewniano-aluminiowe szprosy naklejane składają się z dwóch elementów – wewnętrznego szprosu drewnianego oraz
zewnętrznego szprosu aluminiowego. Przytwierdza się je do pakietu szybowego przy użyciu specjalnych taśm oraz silikonu lub uszczelki. Oprócz tego we wkładzie, w komorach międzyszybowych, umieszcza się szpros ślepy, określany również jako duplex. Komponent ten występuje dokładnie w takich samych wariantach kolorystycznych, jak ramka pomiędzy taflami szkła. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala osiągnąć bardzo ciekawy efekt wizualny. Kwatery, powstałe przez naklejenie szprosów, wyglądają jak kilka małych szyb. Szprosy naklejane dostępne są w pakietach dwuszybowych oraz trzyszybowych. Szprosy znajdujące się od strony wewnętrznej powstają z takiego samego gatunku drewna, w tym samym kolorze, co cała konstrukcja. Z kolei szprosy zewnętrzne są dopasowane kolorystycznie do profili okładzin ramy i skrzydła. Oferta MS Okna i Drzwi zawiera szprosy naklejane do okien drewniano-aluminiowych w trzech liniach produktowych (Modern, Classic, Art). Występują one w dwóch wariantach – 26 oraz 34 mm.

Linia Modern

Od strony wewnętrznej występuje szpros drewniany o nowoczesnym, prostym kształcie. Natomiast od zewnętrznej dostępne są trzy warianty:

  • dopasowane, minimalistyczne i nowoczesne szprosy aluminiowe w wersji Quadrat,
  • szprosy o tradycyjnym kształcie w wersji Classic,
  • szprosy ozdobne w wersji Retro.

Szpros naklejany w oknie drewniano-aluminiowym z linii Modern z okładziną Aluron. Widok od strony wewnętrznej.

Dostępne opcje przedstawiają poniższe grafiki.

Linia Classic

Od strony pomieszczenia znajduje się szpros drewniany o klasycznym wyglądzie. Z kolei od zewnątrz możliwe są identyczne opcje, jak w przypadku linii Modern, czyli Classic, Quadrat oraz Retro.

Szpros naklejany w oknie drewniano-aluminiowym z linii Classic z okładziną Aluron. Widok od strony wewnętrznej.

Wymienione warianty znajdują się poniżej.

Linia Art

W przypadku linii Art od wewnętrznej strony znajduje się drewniany szpros ozdobny. Od zewnątrz można zastosować wersję Retro, Quadrat oraz Classic.

Szpros naklejany w oknie drewniano-aluminiowym z linii Art z okładziną Aluron. Widok od strony wewnętrznej.

Z opisanymi rozwiązaniami można zapoznać się za pomocą poniższych grafik.

Drewniano-aluminiowe szprosy konstrukcyjne

Drewniano-aluminiowe szprosy konstrukcyjne nazywane są również szczeblinami lub przewiązkami. To tradycyjne rozwiązanie dzieli pakiet szybowy na kilka odrębnych pól. Elementy te nie tylko korzystnie wpływają na wygląd stolarki, ale również na jej wytrzymałość. Przewiązki do okien drewniano-aluminiowych występują w trzech liniach produktowych: Modern, Classic i Art. Minimalna szerokość szczeblin to 56 mm (linia Classic) lub 80 mm (Modern, Art). Do produkcji przewiązek wykorzystuje ten sam gatunek drewna, w takim samym kolorze, jak w przypadku całego okna oraz te same, pod względem kolorystycznym i wizualnym, okładziny aluminiowe.

Przewiązki

Przewiązka w oknie drewniano-aluminiowym z okładziną Aluron.

Poniższe grafiki ilustrują dostępne warianty.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS