Szprosy do okien drewniano-aluminiowych z okładzinami Gutmann

Szprosy konstrukcyjne i naklejane nadają stolarce wyjątkowego wyglądu. W przypadku okien drewniano-aluminiowych od strony wnętrza widać naturalne drewno. Z kolei na zewnątrz stosuje się aluminium w kolorze okładzin.

Szprosy naklejane do okien drewniano-aluminiowych

Zastosowanie szprosów naklejanych w oknach drewniano-aluminiowych oznacza użycie elementów wykonanych z dwóch materiałów. Szpros stosowany od strony pomieszczenia jest drewniany. Na zewnątrz przymocowuje się natomiast komponent aluminiowy. W celu przytwierdzenia obu części do szyby wykorzystuje się specjalne taśmy i silikon albo uszczelki. Aby skutecznie odwzorować efekt przypominający zastosowanie w oknie kilku odrębnych szyb, w komorach pomiędzy taflami szkła znajduje się szpros ślepy, czyli duplex. Kolorystyka tego elementu jest dokładnie taka sama, jak ramki oddzielającej od siebie szyby. Szprosy naklejane dostępne są w pakietach jednokomorowych, a także w dwukomorowych. Element wewnętrzny produkuje się z takiego samego drewna – zarówno pod względem gatunku, jak i koloru lakieru – co okno. Szpros montowany na zewnątrz jest dopasowany do profili okładzin skrzydła i ramy, również kolorystycznie. Asortyment MS Okna i Drzwi obejmuje szprosy w trzech liniach produktowych (Classic, Modern, Art), w różnych rozmiarach. Dostępne są elementy o następujących wymiarach: 26, 36, 40 mm.

Szprosy naklejane

Widok szprosu naklejanego w oknie drewniano-aluminiowym od strony wewnętrznej.

Z oferowanymi opcjami można zapoznać się za pomocą poniższych grafik.

Przewiązki do okien drewniano-aluminiowych

Szprosy konstrukcyjne w oknach drewniano-aluminiowych (przewiązki, szczebliny) stosuje się w celu podziału wkładu szybowego na osobne pola. Oprócz walorów estetycznych gwarantują one większą wytrzymałość stolarki. Elementy te są dostępne w trzech liniach produktowych – Classic, Modern oraz Art. Szprosy idealnie komponują się z konstrukcją – powstają one z tego samego rodzaju drewna, jak okno. Stosuje się również lakier w identycznym kolorze. Dodatkowo w procesie produkcyjnym wykorzystuje się ten sam typ okładzin aluminiowych, dopasowanych do stolarki także pod względem kolorystycznym.

Szprosy konstrukcyjne

Szpros konstrukcyjny w oknie drewniano-aluminiowym, widok od strony wewnętrznej.

Poniżej znajdują się grafiki przedstawiające oferowane opcje.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS