Okna i drzwi balkonowe z drewna

Współcześnie produkowaną stolarkę drewnianą wyróżnia m.in. energooszczędność i wyjątkowa trwałość. Starannie dopracowana technologia w połączeniu z rozbudowaną gamą kolorystyczną sprawiają, że okna oraz drzwi balkonowe z oferty MS Okna i Drzwi spełniają oczekiwania klientów zarówno w zakresie parametrów technicznych, jak i estetyki.

Charakterystyka okien i balkonów drewnianych

Drewno od wieków stosowane jest jest jako materiał do produkcji okien. Niestety, surowiec ten kojarzy się z dawnymi oknami zespolonymi, które nie zapewniały należytej ochrony przed utratą ciepła. Dodatkowo, wypaczały się one podczas eksploatacji przez co, po latach użytkowania, nie funkcjonowały w prawidłowy sposób. Stale rozwijające się nowoczesne technologie spowodowały, że współczesne okna drewniane wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Co więcej, są trwałe i zachowują swoje właściwości przez cały okres użytkowania. Występują w wersji standard lub Slim (Denkmalschutz). Wyjątkowa estetyka, ochrona wnętrza przed utratą ciepła i odporność na działanie warunków atmosferycznych powodują, że stolarkę drewnianą określa się mianem produktu luksusowego. Liczne rodzaje drewna i szeroka gama kolorów sprawiają, że oferta MS Okna i Drzwi może zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Drewniane okna i drzwi balkonowe – linie produktowe

Okna i drzwi balkonowe z asortymentu MS Okna i Drzwi występują w pięciu liniach produktowych: Modern, Soft, Classic, Art, a także Old. Przedstawiają je poniższe grafiki.

Poszczególne warianty różnią się od siebie listwą przyszybową, felcem szklenia, a także zewnętrznym profilowaniem skrzydła i ościeżnicy. Różnorodność oferty gwarantuje możliwość dopasowania wyglądu stolarki do estetyki budynku, jak i planowanego wystroju wnętrza.

Dostępne linie produktowe drewnianych okien i drzwi balkonowych.

Dostępne grubości skrzydeł i ościeżnic

Skrzydła i ościeżnice okien oraz drzwi balkonowych z asortymentu MS Okna i Drzwi występują w trzech grubościach: 68, 80, a także 92 mm. Każda z wymienionych opcji występuje w pięciu wariantach linii produktowych, przedstawionych powyżej. Poniższa grafika przedstawia przekrój konstrukcji z linii Modern, stworzonej na bazie profilu o grubości 92 mm.

Okno drewniane z linii Modern, o grubości 92 mm.

Funkcje i kształty okien oraz balkonów drewnianych

Standardowe okna i drzwi balkonowe (rozwierne, uchylne, rozwierno-uchylne, obrotowe, szklenie stałe w skrzydle oraz szklenie stałe w ramie) mają formę prostokąta. Dzięki starannie opracowanym technologiom stolarka może przyjmować również inne kształty – łuku, koła, elipsy, trójkąta czy trapezu. Konstrukcje te – w zależności od możliwości technologicznych – tworzone są jako okna uchylne, rozwierne, szklenia stałe albo obrotowe.

Rodzaje okien i drzwi balkonowych

Oferta MS Okna i Drzwi obejmuje dwa rodzaje okien oraz drzwi balkonowych. Pierwszy typ to okna standardowe, z okapnikiem aluminiowym na ramie (lub z drewnianą nakładką na okapnik aluminiowy) i standardowymi szerokościami ramiaków ościeżnicy i skrzydła. W przypadku linii Modern, Classic, Art oraz Old wymiary te wynoszą 77 mm dla skrzydła i 80 mm dla ościeżnicy. Dla produktów z linii Soft parametr ten ma wartość 80 mm. Drugim wariantem są okna Slim. Cechuje je obecność drewnianego okapnika na skrzydle oraz mniejsze szerokości ramiaków skrzydła i ościeżnicy (odpowiednio: 74 i 72 mm). Okna Slim występują w następujących liniach produktowych: Classic, Modern, Art, a także Old. Poniższe grafiki przedstawiają okna Standardowe oraz Slim (linia Modern, grubość 92 mm).

Drewno i lakierowanie

Szeroka gama rodzajów i kolorów drewna umożliwia wykonanie okien oraz drzwi balkonowych w wielu kombinacjach, dopasowanych do wymagań przyszłych użytkowników stolarki. Każdy z typów surowca wyróżnia się innymi cechami – zarówno wyglądem, jak i parametrami.

Standardowe wyposażenie okien drewnianych

Elementy będące standardowym wyposażeniem okien drewnianych mają wpływ na funkcjonalność stolarki, jak i jej wygląd. Konstrukcje wykonane z drewna należą do produktów luksusowych. Każdy z zastosowanych dodatków musi zatem wyróżniać się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wysokim standardem wykonania. We wszystkich oknach z asortymentu MS Okna i Drzwi znajdują się najwyższej jakości elementy, dostosowane do gatunku oraz kolorystyki drewna. Do standardowego wyposażenia okien drewnianych zaliczają się następujące elementy:

Okucia zapewniające komfort użytkowania

Zastosowane okucia do okien drewnianych decydują przede wszystkim o komforcie i okresie wygodnego użytkowania stolarki. Co więcej, elementy te w znaczącym stopniu wpływają na bezpieczeństwo domowników. Wykorzystanie odpowiednio dobranych komponentów sprawia, że okno może w większym stopniu chronić pomieszczenie przed włamaniem. Poza tym okucia mają wpływ na wysokość kosztów za energię niezbędną do ogrzania wnętrza. W stolarce z oferty MS Okna i Drzwi znajdują się wysokiej jakości okucia Siegenia TITAN AF. Dzięki nim okna są bezpieczne oraz komfortowe w użytkowaniu. Poprawę ochrony wnętrza przed włamaniem zapewniają opcjonalne pakiety bezpieczeństwa (RC1 oraz RC2).

Okucia do okien drewnianych.

Drewniane drzwi balkonowe – rodzaje progów

Skrzydła balkonowe, oprócz tradycyjnego rozwiązania z ramą drewnianą, występują także w wersji z progami aluminiowymi. Taka opcja stanowi doskonałe rozwiązanie np. dla domów z wyjściem na taras. Z kolei zastosowanie ciepłego progu znacznie podnosi komfort użytkowania. Dostępność różnych wariantów wykonania pozwala na wybranie optymalnej opcji. Poniżej, na przykładzie linii produktowej Modern 92 mm, pokazano przykładowe rozwiązania progowe. Przedstawione opcje to: standardowa rama drewniana, standardowy próg aluminiowy Gutman Weser (32 mm), niski próg GG Combi (20 mm) oraz niski próg aluminiowy BKV (20 mm).

Do pobrania:

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS