Drewniano-aluminiowe drzwi harmonijkowe Patio FS

Harmonijkowe drzwi drewniano-aluminiowe to odpowiednia opcja dla klientów, którym zależy na wygodnym poruszaniu się oraz możliwości otwarcia wnętrza na ogród. Dzięki zastosowaniu okuć Siegenia PORTAL FS PLUS konstrukcja może mieć wiele takich samych funkcji, jak standardowe okno.

Drewniano-aluminiowe Patio FS – informacje

Połączenie drewna i aluminium umożliwia oszczędzanie energii, a także zapewnia bezpieczeństwo. Od zewnątrz aluminiowa okładzina stanowi zabezpieczenie przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Natomiast od wewnątrz drewno gwarantuje ochronę przed utratą ciepła. W drzwiach Patio FS zastosowano okucia Siegenia PORTAL FS PLUS. To rozwiązanie umożliwia nieskomplikowane łączenie ze sobą aż siedmiu skrzydeł i uzyskanie przejścia o szerokości wynoszącej nawet 6,3 m. Masa żadnego z nich nie może przekraczać 80 kg.

Drzwi harmonijkowe – dostępne profile

Drzwi drewniane z okładzinami aluminiowymi Patio FS występują w trzech liniach produktowych: Modern, Art i Classic. Oferowane opcje różnią się od siebie wyglądem felcu szklenia.

Warianty felcu szklenia skrzydła w drewniano-aluminiowych drzwiach harmonijkowych.

Poniższe zdjęcia przedstawiają linię Modern o grubości 80 mm z okładzinami Classic.

Grubości ościeżnic i skrzydeł

W ofercie MS Okna i Drzwi występują dwie grubości profili – 68 oraz 80 mm. Oba warianty są dostępne w każdej z zaprezentowanych wyżej linii produktowych. Na poniższej grafice znajduje się przekrój stolarki z linii Modern z okładzinami Classic. Przedstawiony profil ma grubość 80 mm.

Drewniano-aluminiowe drzwi harmonijkowe wykonane z profilu o grubości 80 mm.

Możliwości wykonania drzwi harmonijkowych

Okucia Siegenia PORTAL FS PLUS pozwalają na konstruowanie drewniano-aluminiowych drzwi harmonijkowych w wielu schematach otwierania. Oferowane opcje znajdują się poniżej.

Schematy otwierania drewniano-aluminiowych drzwi harmonijkowych.
Warianty drzwi harmonijkowych drewniano-aluminiowych.

Okładziny stosowane w drewniano-aluminiowym Patio FS

W drewniano-aluminiowych drzwiach Patio FS stosowane są okładziny aluminiowe renomowanych firm – Aluron oraz Gutmann. W przypadku tego produktu można użyć jedynie okładzin Aluron Classic bądź Gutmann Mira R5. Rozbudowana paleta kolorystyczna obejmuje m.in. odcienie RAL, metaliczne, a także dekory drewnopodobne.

Drewno i jego kolorystyka

Nie tylko różnorodność okładzin aluminiowych wpływa na estetykę drewniano-aluminiowych drzwi harmonijkowych. O wyglądzie konstrukcji w dużej mierze decyduje także wybrany rodzaj i kolor drewna. Każdy oferowany gatunek charakteryzuje się innymi właściwościami – wyglądem, a także parametrami technicznymi.

Warianty progów i okucia do Patio FS

Wygodne użytkowanie drewniano-aluminiowych drzwi harmonijkowych otwieranych do wewnątrz jest m.in. zasługą wysokiej jakości okuć Siegenia PORTAL FS PLUS. Dzięki nim konstrukcja może np. rozwierać się i uchylać, czyli mieć takie funkcje, jak standardowe okno.
Na podstawie sposobu otwierania można wyodrębnić trzy rodzaje drzwi harmonijkowych z okładzinami aluminiowymi:

  • prowadzenie skrzydeł występuje na górnym elemencie ramy,
  • prowadzenie skrzydeł występuje na dolnym elemencie ramy,
  • wariant z progiem aluminiowym (komponent wyposażony w przekładkę termiczną, która przeciwdziała pojawieniu się kondensatu).

Opisane warianty znajdują się poniżej.

Rozwiązania progu w drewniano-aluminiowych drzwiach harmonijkowych.

Standardowe akcesoria do drzwi harmonijkowych

Wieloletnia trwałość stolarki oraz jej komfortowe użytkowanie nie wynikają jedynie z wykorzystania wysokiej jakości profili, ale również odpowiednich akcesoriów. Wszystkie elementy użyte w procesie produkcji wpływają na komfort przyszłego użytkownika drzwi harmonijkowych oraz walory estetyczne konstrukcji. Każdy produkt z oferty MS Okna i Drzwi wyposażony jest w komponenty dopasowane do zastosowanego gatunku oraz koloru drewna. W przypadku drewniano-aluminiowego Patio FS standardowe wyposażenie obejmuje:

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS