Odporne na warunki atmosferyczne

Wieloletnia żywotność profili PVC uzyskana dzięki stosowaniu wysokiej jakości folii.

Okleinowane okno.

Okna PVC, ze względu na swoje liczne zalety, cieszą się bardzo dużą popularnością. Wśród niewątpliwych plusów tego typu produktów znajduje się odporność profili na warunki atmosferyczne. Dotyczy ona także profili kolorowych. W ich przypadku odpowiednią żywotność zapewniają folie dekoracyjne, które nie tylko dobrze się prezentują, ale i pełnią funkcję ochronną.

Prawidłowe funkcjonowanie okien PVC

Nowoczesne okna, mimo wielu lat użytkowania, niemalże nie wykazują oznak starzenia się. Wieloletnia trwałość dotyczy zarówno materiału profili, jak i uszczelek. Co ważne, można ją zauważyć nie tylko w przypadku białych okien. Nowoczesne folie dekoracyjne, stosowane przede wszystkim w celu zapewnienia oknom wybranego koloru, zachowują swój właściwy wygląd przez bardzo długi czas.

Folie dekoracyjne naklejane w celach dekoracyjnych i ochronnych.
Proces okleinowania w MS więcej niż OKNA.

Jak warunki atmosferyczne wpływają na okna?

Okno powinno funkcjonować w prawidłowy sposób bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jeżeli element ten poddawany jest oddziaływaniu promieni słonecznych, dochodzi do powstania różnicy temperatur pomiędzy zewnętrzną a wewnętrzną stroną konstrukcji. W przypadku kolorowych profili może ona wynosić nawet kilkadziesiąt stopni Celsjusza – ciemne elementy pochłaniają promieniowanie, co sprawia, że nagrzewają się one dużo bardziej niż białe profile. Wraz ze wzrostem temperatury materiały zwiększają swoją długość lub objętość (zjawisko rozszerzalności cieplnej). Z uwagi na to, że zewnętrzna część profilu nagrzewa się od słońca, ulega ona większemu wydłużeniu niż fragment zlokalizowany od strony pomieszczenia. Powstają zatem niekorzystne naprężenia termiczne. Można je zredukować dzięki odpowiednim foliom dekoracyjnym. Jest to szczególnie ważne w konstrukcjach cechujących się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, w przypadku których zewnętrzna część profilu nie może oddać części ciepła do fragmentu znajdującego się bliżej wnętrza. Właśnie w takich oknach można odnotować największą różnicę temperatur pomiędzy stroną wewnętrzną a zewnętrzną.

Jaką funkcję pełnią folie dekoracyjne?

Folie dekoracyjne stosuje się m.in. po to, by uzyskać kolor profili odpowiadający oczekiwaniom klienta. Elementy te służą również do ochrony konstrukcji przed promieniowaniem słonecznym. Wysokiej jakości produkty nie tylko zachowują swój kolor przez wiele lat, ale i zabezpieczają profil przed nadmiernym nagrzewaniem się. Dzięki temu zapobiegają występowaniu niepożądanych naprężeń konstrukcji.

Folie dekoracyjne w MS więcej niż OKNA

W MS więcej niż OKNA wykorzystuje się wysokiej jakości folie dekoracyjne, dzięki którym konstrukcja nie tylko dobrze wygląda, ale i nie ulega nadmiernemu nagrzaniu na skutek oddziaływania promieni słonecznych. Wśród stosowanych produktów znajdują się folie marki Renolit z technologią ochrony termicznej SST. Dzięki temu, że odbijają one promieniowanie podczerwone, zmniejszają różnicę temperatur pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną częścią profilu. Oprócz tego, produkty MS więcej niż OKNA wyposażone są w folie Continental (marka Hornschuch). Firma ta korzysta m.in. z technologii cool colors oraz cool colors PLUS. Dzięki tym rozwiązaniom profile są zabezpieczone przed nadmiernym nagrzewaniem się na skutek oddziaływania promieniowania słonecznego. Cool colors PLUS stanowi rozwinięcie technologii cool colors – wyróżnia się trójwarstwową strukturą. Przykładowe folie zewnętrzne, dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA, prezentują się następująco:

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS