Dom w stylu industrialnym. Jakie okna wybrać?

Trend na styl loftowy w Polsce pojawił się zdecydowanie później niż za granicą, ale zyskał już wielu amatorów i obecnie przeżywa prawdziwy rozkwit. W industrialnych, surowych wnętrzach dużą wagę przywiązuje się do okien. Jaką stolarkę powinniśmy zastosować, jeśli marzy nam się dom w stylu industrialnym?

Spis treści

Styl industrialny – czyli jaki?

Styl industrialny, czy inaczej loftowy, narodził się w Nowym Jorku w latach 50. Zauważono wówczas potencjał w wykorzystaniu opuszczonych fabryk czy magazynów i przekształcaniu ich w mieszkania na nowojorskich przedmieściach. Pomieszczenia te charakteryzowała surowość, obecność czerwonej cegły, betonu czy metalowych elementów. Industrialne wnętrza to także niczym nieograniczona przestrzeń oraz wkomponowane w ściany ogromne przeszklenia. Okna grają tutaj bardzo ważną rolę, ponieważ wypełniają przestrzeń naturalnym światłem, są również wyznacznikiem tego stylu. Poza tym stanowią element dekoracyjny. Dlatego warto poświęcić im trochę uwagi w momencie, gdy chcemy stworzyć dom w stylu loftowym. Podczas planowania wyglądu pomieszczeń nie należy zapominać również o dodatkach. Można zdecydować się np. na metalowe lampy czy minimalistyczny zegar. Wnętrza w stylu industrialnym nie są wprawdzie przepełnione gadżetami, jednak starannie dobrane detale podkreślą ich charakter.

Jakie okna wybrać do domu w stylu industrialnym?

Jako okna loftowe najlepiej sprawdzą się rozwiązania aluminiowe. Dzięki możliwościom konstrukcyjnym stolarki aluminiowej osiągniemy efekt okien panoramicznych, które zajmą całą ścianę. Na przykład system Patio HST 77 MONO w schemacie A pozwala uzyskać konstrukcję o imponującej szerokości 6 metrów. Natomiast dużą swobodę aranżacyjną daje zastosowanie systemu Patio HST 77 z całkowicie otwartym narożem. Również stolarka PVC nie odbiega funkcjonalnością, designem i estetyką od okien aluminiowych. Zaawansowane systemy okuć, usprawnienia, możliwość doboru opcjonalnych mechanizmów oraz przykładne wykonanie powodują, że konstrukcje PVC będą pasować do stylu loftowego i doskonale sprawdzą się jako okna industrialne.

Okna loftowe w domu w stylu industrialnym.
Styl industrialny uwielbia połączenie czerwonej cegły i przeszklonych witryn.

Jakie kolory okien pasują do stylu industrialnego?

W domach czy mieszkaniach urządzonych w loftowym stylu dominują odcienie czerni i szarości. Te kolory bardzo dobrze współgrają z metalowymi elementami (widocznymi rurami czy elementami konstrukcyjnymi – dźwigary, kolumny). Taki sposób wystroju wnętrz czerpie dużo z surowych, ciężkich rozwiązań, ale także z minimalistycznego stylu, który uwielbia stonowane barwy. Dobierając kolor okien do loftowego wnętrza, najlepiej wybierać między odcieniami inspirowanymi aluminium, szarościami, antracytami czy postawić na okna w totalnie czarnym looku. Dobrze sprawdzi się folia Metbrush Antracyt, która stworzona została z myślą o miłośnikach chłodnego wzornictwa. Modne obecnie antracytowe okna wewnątrz domu industrialnego to nie jedyna propozycja z naszej oferty. Z powodzeniem można pokusić się o wybór okleiny Signalgrau Satin. Jej neutralny odcień szarości skomponuje się z metalowymi elementami w domu. Czarne okna z pewnością nie zaburzą harmonii stylu. Warto tutaj zdecydować się na totalnie czarną wersję z okleiną Jet Black matt, czarną klamką Toulon oraz czarnymi ramkami międzyszybowymi. Duże przeszklone witryny i drzwi podnoszono-przesuwne HST staną się dopełnieniem industrialnych aranżacji. Przeszklenia zamknięte w ciemnych, aluminiowych albo szarych ramach doświetlą wnętrza, jak również będą stanowiły nowocześnie designerską dekorację. Możemy także pomyśleć o odpowiednich roletach zewnętrznych lub żaluzjach fasadowych. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie, jakie kolory powinny mieć okna do domu w stylu industrialnym.

Dowiedz sie, dlaczego warto mieć czarne okna.

Dom loftowy z oknem panoramicznym.
Do wnętrz urządzonych w loftowym klimacie pasują okna z ciemną okleiną. Na zdjęciu stolarka MSline+ w kolorze Jet Black matt.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS