Ciemne okna. 5 najmodniejszych kolorów

Stolarka w ciemnych barwach pasuje zarówno do budownictwa tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Prezentujemy pięć najmodniejszych ciemnych kolorów okien, które sprawią, że cały budynek będzie spójny pod względem kolorystyki. Do ciemnej stolarki okiennej z łatwością dobierzemy odcień elewacji, bramy garażowej czy rolet.

Ciemne kolory okien – odcienie antracytu

Okna w ciemnych kolorach antracytowych będą pasowały do domów jednorodzinnych, jak również do biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Antracytowa stolarka dobrze wygląda w połączeniu z różnymi typami elewacji. Ten uniwersalny kolor można zestawiać z drewnem, betonem, cegłą, kamieniem o najróżniejszym rysunku. Dlatego antracytowe, ciemne kolory okien są tak często wybierane przez inwestorów. W ofercie MS antracytowe okleiny dostępne są w dwóch wersjach: z wyraźną strukturą drewna oraz z satynową powierzchnią.

Poznaj wszystkie kolory okien z oferty MS więcej niż OKNA.

Ciemne okna w kolorze antracytu.
Okna w kolorze antracytu bardzo dobrze kontrastują z jasną elewacją i elementami drewna.

Grafitowy Schiefergrau matt

Schiefergrau matt to kolor utrzymany w ciemnych barwach grafitu. Wyjątkowo przyjemna w dotyku okleina to propozycja nie tylko do nowoczesnego budownictwa. Stolarka w tym ciemnym kolorze zaskakująco dobrze wygląda w duecie z jasną elewacją lub z elementami cegły czy drewna. Ciemne kolory okien i drzwi w matowym wykończeniu zyskują sobie coraz liczniejsze grono zwolenników. Sprawdzona jakość ciemnoszarych folii sprawia więc, że to nie tylko modny, ale również bardzo praktyczny wybór.

Kolor Schiefergrau matt.
Schiefergrau matt

Elegancki Anthrazitgrau Satin

Kolejną ciemną barwą jest Anthrazitgrau Satin. To następna z oklein, którą z powodzeniem mogą wybrać inwestorzy pragnący otrzymać elegancką i stonowaną stolarkę. Ten kolor zostawia dużą przestrzeń na dodatki oraz akcenty wystroju wnętrz w bardziej wyrazistych odsłonach. Mało tego, profile w kolorze Anthrazitgrau Satin są na tyle dekoracyjne, że nie potrzebują oprawy zasłon czy firanek.

Kolor Anthrazitgrau Satin.
Anthrazitgrau Satin

Moda na kolor Jet Black matt

Głęboka czerń okleiny Jet Black matt stała się ostatnio prawdziwym hitem. Ta odważna i niebanalna propozycja doskonale sprawdzi się w budynkach pofabrycznych oraz stylizowanych na lofty. Folia o głębokim, intensywnym odcieniu czerni będzie dobrze współgrała z surowym tynkiem, drewnem czy ścianą z cegły. Należy podkreślić, że folia została wykonana w specjalnej technologii. Dzięki niej ciemne ramy i skrzydła zabezpieczone są przed nadmiernym nagrzewaniem się nawet podczas bardzo słonecznych dni. Sama folia nie blednie, a także nie zmienia odcienia.

Zobacz, dlaczego warto mieć czarne okna.

Okna ALU LOOK w ciemnym kolorze.
Okna ALU LOOK w okleinie Jet Black Matt.

Inspirujący Alux DB

Kolor Alux DB jest propozycją stworzoną z myślą o miłośnikach chłodnego wzornictwa industrialnego. Inspirowana chłodnym aluminium folia zaskakuje głębią koloru oraz strukturą powierzchni przypominającą do złudzenia galwanizowany metal. Porowata struktura idealnie wygląda na oknach wielkogabarytowych. Okna w okleinie Alux DB pasują do budynków na wskroś nowoczesnych oraz tych utrzymanych w loftowym stylu.

Ciemne okna MSline+ - kolor Alux DB.
Okna MSline+ w kolorze Alux DB.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS