Ukryte zawiasy

Rozwiązanie, które korzystnie wpływa na walory estetyczne okna i poprawia właściwości konstrukcji.

Niewidoczne zawiasy w oknie.

Zawiasy to elementy, które umożliwiają m.in. uchylenie, otwarcie oraz zamknięcie okna. Dodatkowo, mają one wpływ na parametry konstrukcji. Wśród możliwych rozwiązań technologicznych znajdują się ukryte zawiasy. Dzięki nim okno nie tylko lepiej wygląda, ale i wymaga mniej wysiłku podczas czyszczenia.

Ukryte zawiasy – co to takiego?

Wszystkie elementy ukrytych okuć schowane są w wewnętrznej przestrzeni pomiędzy skrzydłem a ramą, nazywanej luzem wrębowym. Nie widać ich zatem w przypadku gdy okno jest zamknięte. Dzięki temu, w przeciwieństwie do tradycyjnych zawiasów, nie trzeba stosować osłon.

Korzyści ze stosowania ukrytych zawiasów

Brak widocznych zawiasów powoduje, że konstrukcja lepiej się prezentuje. Dodatkowo, nie ma konieczności szukania osłon, które będą miały taki sam kolor, jak profil. Co więcej, dbanie o czystość okna jest łatwiejsze. Dokładne usunięcie wszystkich zabrudzeń z tradycyjnych zawiasów wymaga bowiem więcej czasu i wysiłku. Niewidoczne okucia korzystnie wpływają również na szczelność konstrukcji. Poza tym, przyczyniają się do zwiększenia odporności okna na włamanie. Poprawiają również termoizolacyjność konstrukcji oraz ochronę pomieszczenia przed hałasem zewnętrznym.

Wpływ rodzaju zawiasów na montaż

Warto podkreślić, że ukryte zawiasy nie tylko korzystnie wpływają na parametry konstrukcji, ale również ułatwiają proces montażu okna. Dla osób specjalizujących się w montażu okien takie rozwiązanie jest wygodniejsze w porównaniu z konstrukcją z tradycyjnymi okuciami.

Ukryty dolny zawias Siegenia.
Ukryte zawiasy.

Ukryte zawiasy w ofercie MS więcej niż OKNA

Nośność ukrytych zawiasów wynosi 150 kg. Mogą one zatem przenosić większe obciążenia niż podstawowe, ciężkie zawiasy, będące standardem w oknach MS. Niewidoczne zawiasy są dostępne we wszystkich oknach, a także drzwiach balkonowych (poza tymi wyposażonymi w ciepłe, niskie progi aluminiowe).

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS