Wybieramy okno do sypialni. O czym pamiętać?

Dość często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym elementem w sypialni są okna. To przecież w łóżku spędzamy 1/3 życia. Dlatego, aby jeszcze bardziej poprawić komfort naszego snu, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach przy wyborze okien do sypialni. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę?

Wybierając okno do sypialni, postaw na ciszę

Kiedy mówimy o pomieszczeniu sypialnianym, pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy, to wygodne łóżko – słusznie. Jednak to połowa sukcesu, ponieważ do pełni szczęścia brakuje nam tylko odpowiedniego wyciszenia pokoju. Przed podjęciem decyzji o wyborze okien do sypialni, sprawdźmy współczynnik tłumienia hałasu. To parametr, który służy do określania, w jaki sposób dany wkład szybowy tłumi dźwięk. Okno w sypialni powinno skutecznie izolować dochodzące z zewnątrz hałasy. Szczególnie, jeśli mieszkamy w centrum miasta albo nasze okna skierowane są w stronę ulicy, po której całą dobę jeżdżą samochody. Sypialnia to także miejsce naszej regeneracji po ciężkim dniu, nasza oaza spokoju. To tu chcemy mieć zapewnione poczucie intymności i komfort. Osiągnąć takie warunki pomoże nam zastosowanie osłon zewnętrznych, na przykład żaluzji fasadowych mSun lub rolet zewnętrznych more Solutions.

Duże okno w sypialni.
Współczynnik tłumienia hałasu jest istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę wybierając okna do sypialni.

Zadbaj o dopływ świeżego powietrza

Zapewnienie dostępu świeżego powietrza w miejscu, w którym odpoczywamy ma duże znaczenie. Świeże powietrze wpływa na dobre samopoczucie, ma korzystny wpływ na ciśnienie krwi i tętno, a nawet pomaga w lepszym trawieniu. Chyba nie musimy podawać więcej argumentów, które przemawiają na korzyść odpowiednio dobranych okien w sypialni. Jeśli chcemy mieć wpływ na jakość naszego snu oraz dobre samopoczucie, pamiętajmy o sprawdzeniu czy okno będzie miało, np. możliwość mikrowentylacji. Oznacza to, że dostęp powietrza zapewniony jest przez wietrzenie za pomocą rozszczelnienia. Jeśli nie lubimy zbyt często otwierać okien, boimy się przeciągów, nadmiernego wychłodzenia pokoju czy hałasów dobiegających z ulicy, możemy pomyśleć o nawiewnikach. Na rynku dostępne są różne modele nawietrzaków. Z reguły różnią się sposobem sterowania oraz izolacyjnością akustyczną. Kolejną opcją może być rozwórka zima-lato. Ten sprytny, mały i niewidoczny z zewnątrz element okuć, ustawiony w odpowiedniej pozycji, dostosuje ilość przedostającego się do sypialni powietrza.

Białe okno w sypialni.
Stojąc przed wyborem stolarki do sypialni sprawdźmy, czy okno będzie miało możliwość mikrowentylacji, czyli wietrzenia za pomocą rozszczelnienia, jak i opcję pełnego otwarcia i uchyłu.

Sypialnia z szeroką perspektywą

Jeśli projekt architektoniczny naszego domu pozwoli na zastosowanie dużych drzwi tarasowych w sypialni – zdecydujmy się na ten krok. Sypialnia z tarasem i pokaźnymi przeszkleniami jest jak swoisty „american dream”. Duże, przeszklone konstrukcje pomogą lepiej zaaranżować pomieszczenie. Nasz pokój będzie stanowił nowoczesne wnętrze oraz otworzy się na przestrzeń. Na przykład, zastosowanie drzwi podnoszono-przesuwnych Patio HST z możliwością doboru kilku schematów otwierania, sprawi, że sypialnia nabierze wyjątkowego charakteru. Drzwi Patio pozwolą zachować więcej miejsca na tarasie czy balkonie. Dzięki możliwościom konstrukcyjnym Patio HST nie będziemy niepotrzebnie zabierać przestrzeni w sypialni. Jeszcze lepiej zaaranżować pomieszczenie pomoże nam wybór ponad 40 kolorów oklein. Paleta barw oferuje folie drewnopodobne, klasyczne, przeróżne odcienie antracytu, inspirujące szarości czy odpowiedniki aluminium. Dopełnienie stanowią nowoczesne modele klamek.

Zobacz również, jakie okna wybrać do wnętrza w stylu industrialnym.

Ciemne okna w sypialni.
Wielkogabarytowe okna w sypialni prezentują się bardzo okazale, nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru oraz nowoczesnego designu.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS