Nawiewniki okienne

Nawiewniki okienne dostępne w MS więcej niż OKNA zapewniają właściwą wentylację pomieszczeń.

Nawiewniki okienne umożliwiają przepływ świeżego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia. Urządzenia te zapewniają prawidłową wentylację, wpływającą m.in. na komfort i zdrowie osób przebywających we wnętrzu. Oferta MS więcej niż OKNA obejmuje liczne nawietrzaki, które różnią się od siebie sposobem sterowania oraz izolacyjnością akustyczną.

Nawiewniki okienne – funkcje

Nieustający rozwój technologii, unowocześnianie procesów produkcyjnych oraz dobór wysokiej jakości komponentów sprawiają, że okna charakteryzują się bardzo dobrą szczelnością. Ma to ogromny wpływ na ograniczenie strat ciepła. W niektórych przypadkach, przy niezapewnionej prawidłowej cyrkulacji powietrza, może doprowadzić natomiast do nadmiernej wilgotności w pomieszczeniach. Para wodna kondensuje się w najzimniejszych częściach mieszkania, powodując zawilgocenie ścian i okien. Aby zapewnić utrzymanie prawidłowej jakości powietrza, warto zdecydować się na nawiewniki w oknach. Umożliwiają one proste i skuteczne pozbycie się nadmiernej ilości pary wodnej powstającej w wyniku wykonywania codziennych czynności, takich jak np. pranie czy gotowanie. Zapobiegają pojawianiu się grzyba/pleśni.

Nawiewniki do okien higrosterowane

Nawiewniki higrosterowane nie wymagają obsługi użytkownika. Sterowanie odbywa się automatycznie – decyduje o nim poziom wilgotności we wnętrzach. Parametr ten analizowany jest przez czujnik znajdujący się w urządzeniu. Przy niskim poziomie wilgotności nawiewnik wpuszcza do pomieszczenia niewielki strumień powietrza. Wraz ze wzrostem poziomu wilgotności nawietrzak otwiera się coraz bardziej. Maksymalną moc uzyskuje w przypadku wilgotności bezwzględnej powietrza wynoszącej 70%.

Nawiewniki do okien ciśnieniowe

W nawiewnikach ciśnieniowych sterowanie odbywa się na podstawie różnicy pomiędzy ciśnieniem wewnątrz a ciśnieniem na zewnątrz budynku. Im jest ona większa, tym lepsza wydajność pracy nawiewników. Dostarczają one wtedy świeże powietrze i usuwają zużyte bez względu na poziom wilgotności w pomieszczeniu. Gdy wydajność nawiewnika osiąga wartość maksymalną, przy dalszym wzroście ciśnienia skrzydełka odchylają się, ograniczając tym samym strumień doprowadzanego powietrza. Tego typu nawietrzaki mają blokadę, która, przy określonej wydajności, nie pozwala na zwiększenie przepływu.

Nawiewniki do okien akustyczne

Nawiewniki akustyczne cechują się lepszą izolacyjnością akustyczną w porównaniu do standardowych nawietrzaków. To urządzenia higrosterowane lub ciśnieniowe, wyposażone w łącznik oraz okap akustyczny. Dzięki zastosowaniu pianki dźwiękochłonnej znacznie skuteczniej tłumią one hałas zewnętrzny niż standardowe okapy.

Nawiewniki okienne w MS więcej niż OKNA

Konstrukcje z asortymentu MS więcej niż OKNA można wyposażyć w poniższe nawiewniki do okien:

Nawiewnik AEROMAT flex NOWOŚĆ!

Nowoczesny nawiewnik, który można wykorzystać zarówno w oknach, jak i drzwiach podnoszono-przesuwnych. Jego największą zaletę stanowi łatwy montaż, który nie wymaga frezowania otworów w elementach konstrukcyjnych. Dzięki temu nawietrzak nie przyczynia się do pogorszenia izolacyjności akustycznej stolarki. Co więcej, urządzenie gwarantuje dopływ świeżego powietrza również w przypadku zamkniętych osłon zewnętrznych (rolet czy żaluzji fasadowych). AEROMAT flex występuje w trzech wariantach:

  • wyposażony w obrotowy przełącznik,
  • z higrosterowaniem,
  • z 3-funkcyjnym przełącznikiem oraz higrosterowaniem.

Opcje z higrosterowaniem regulują dopływ powietrza z zewnątrz w zależności od poziomu wilgotności względnej we wnętrzu. Wszystkie wymienione nawiewniki okienne bez frezowania dostępne są w kolorze białym. Można je pomalować od strony zewnętrznej i tym samym lepiej dopasować do wyglądu stolarki.

Nawiewnik do okien AEROMAT flex, który montuje się bez uprzedniego frezowania szczelin.

Sposób funkcjonowania nawiewnika AEROMAT flex przedstawia animacja:

Prosty proces montażu nawietrzaka wyjaśnia poniższy film.

Mikronawiewnik labiryntowy

Mikronawiewnik, który można zastosować w oknach w wersji AD, czyli bez uszczelki środkowej. Montuje się go wewnątrz ramy. To najprostsze rozwiązanie zapewniające stałą cyrkulację powietrza.

Nawiewnik ClimAktiv Plus

Nawiewnik do okien ClimAktiv Plus gwarantuje odpowiednią wentylację wnętrz. Umożliwia on dopływ świeżego powietrza również w przypadku pomieszczeń zamkniętych. Dzięki temu nie dochodzi do pojawiania się wysokiego poziomu wilgotności powietrza. Nawietrzak zmniejsza zatem ryzyko wystąpienia pleśni. W ofercie znajduje się również climAktiv Plus w wersji z rolką regulacyjną (białą lub srebrną).

Nawiewnik okienny ClimAktiv Plus.

Nawiewnik higrosterowany Aereco 32 dB

Nawiewnik Aereco, którego współczynnik tłumienia akustycznego wynosi 32 dB. Urządzenie sterowane automatycznie – zmiana przepływu powietrza wynika ze zmiany wilgotności względnej we wnętrzu. Występuje w kilku wariantach kolorystycznych: białym, kasztanowym, dębowym, szarym,  a także antracytowym.

Higrosterowany nawiewnik Aereco.

Nawiewnik higrosterowany akustyczny Aereco

Nawiewnik z wytłumieniem akustycznym. Dostępne modele różnią się od siebie poziomem izolacyjności akustycznej (35, 38, 40 oraz 42 dB). W ofercie znajdują się następujące wersje kolorystyczne: biała, antracytowa, szara, kasztanowa oraz dębowa. Nawietrzak działa automatycznie. Można zablokować go w pozycji minimalnego, jak również maksymalnego przepływu.

Higrosterowany nawiewnik okienny z wytłumieniem akustycznym.

Nawiewnik ciśnieniowy Aereco

Nawiewnik Aereco ciśnieniowy, który funkcjonuje automatycznie. Użytkownik może zamknąć przesłonę, a tym samym zredukować do minimum ilość przepływającego powietrza. Produkt występuje w dwóch wersjach różniących się od siebie współczynnikiem tłumienia akustycznego (32 lub 33 dB). W ofercie MS więcej niż OKNA dostępne są następujące warianty kolorystyczne urządzenia: biały, kasztanowy, dębowy i antracytowy.

Nawiewnik ciśnieniowy Aereco, o izolacyjności akustycznej 32 dB.
Nawiewnik ciśnieniowy Aereco, o izolacyjności akustycznej 33 dB.

Nawiewnik ciśnieniowy Ventair

Nawiewnik Ventair ciśnieniowy charakteryzujący się izolacyjnością akustyczną na poziomie 34 dB. Jego automatyczne sterowanie gwarantuje aerodynamiczny płat z aluminium. Podnosi się on lub opuszcza na skutek przepływającego powietrza. W ten sposób modyfikuje wielkość strumienia.

Nawiewnik do okna Ventair, którego izolacyjność akustyczna wynosi 34 dB.

Nawiewnik antysmogowy BREVIS Urbino

Nawietrzak cechujący się współczynnikiem tłumienia akustycznego o wartości 39 dB. Urządzenie filtruje przepływające powietrze – zatrzymuje m.in. alergeny, pyły, a także roztocza. Nie tylko zapewnia ono odpowiednią ilość świeżego powietrza, ale również gwarantuje ciszę i brak szkodliwych substancji w pomieszczeniu. Występuje w następujących opcjach kolorystycznych: biały, antracytowy, brąz miodowy i kasztanowy. Nawiewniki antysmogowe wyposażone są w filtr, którego wymiana jest niezwykle łatwa.

Nawiewnik okienny Brevis Urbino w kolorze białym.
Nawiewnik do okien Brevis Urbino w antracytowym kolorze.
Nawiewnik Brevis Urbino w kolorze miodowego brązu.
Nawiewnik okienny Brevis Urbino w kolorze kasztanowym.

Nawiewnik Renson THM90

Nawiewnik klapkowy, który przymocowuje się do pakietu szybowego. Urządzenie można zamontować zarówno pod, jak i nad wkładem. Jest ono wykonane z aluminium i występuje w wersji niepomalowanej lub w wybranym kolorze z palety RAL. Nawietrzak pasuje do szyb o szerokości 28 mm.

Nawiewnik okienny Renson.

Nawiewniki do okien drewnianych

Nawiewniki okienne warto stosować nie tylko w stolarce PVC, ale i w konstrukcjach drewnianych. W asortymencie MS Okna i Drzwi znajdują się nawietrzaki Aereco oraz Ventair. Istnieje możliwość zastosowania produktów innych firm (m.in. wyżej opisanych), zgodnych z wymaganiami przyszłych użytkowników stolarki. Poniższa tabela prezentuje parametry nawiewników Aereco cieszących się największą popularnością wśród klientów.

ModelPrzepływ [m3/h]Akustyka nawiewnika zamkniętego [dB(A)]
EXR.3047-30Rw(C;Ctr)=35(0;1)
EXR.3097-28Rw(C;Ctr)=44(-1;-2)
EXR.302.HP7-28Rw(C;Ctr)=36(0;1)
EXR.303.HP7-28Rw(C;Ctr)=39(0;0)
EMM.7076-30Rw(C;Ctr)=34(0;0)
EMM.7066-30Rw(C;Ctr)=40(0;0)
AMO.1036-27Rw(C;Ctr)=33(0;0)
2MO.1024-20Rw(C;Ctr)=35(-1;-1)
AMI.2045-24Rw(C;Ctr)=41(-1;-2)
AMD.3077-29Rw(C;Ctr)=44(-1;-2)
AMA.4044-19Rw(C;Ctr)=49(-1;-3)

Nawietrzaki występują nie tylko w kolorze białym, co ułatwia dopasowanie ich do wyglądu stolarki. Przykładowe warianty kolorystyczne z oferty MS Okna i Drzwi:

  • model EXR.302.HP – RAL 9003, RAL 8017, RAL 8001, RAL 7045, RAL 7016;
  • model 2MO.102 – RAL 9003, RAL 8017, RAL 8001, RAL 7016;
  • model AMA. 404 – RAL 9003.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS