Szybki i pewny montaż „fast assembling”

Kotwa MS umożliwiająca realizację "fast assembling".

Nieustanny rozwój stolarki otworowej powoduje coraz większe oczekiwania odnośnie jakości okien i drzwi, jak również możliwości wykonania solidnego, wygodnego mocowania tych elementów. Ze względu na to w produktach MS więcej niż OKNA istotną rolę odgrywa nie tylko funkcjonalność, ale i opcja szybkiego oraz pewnego montażu – „fast assembling”. Jej realizacja jest możliwa m.in. dzięki nowym kotwom montażowym MS.

„Fast assembling” – co to takiego?

Współcześnie wytwarzane okna chronią wnętrze przed wychłodzeniem, jak również przepuszczają do niego odpowiednią ilość światła. Wiele produktów realizuje także dodatkowe zadania, m.in. zabezpiecza pomieszczenie przed włamaniem. Ze względu na to, że stolarka otworowa stale się rozwija, funkcjonalność okien nie jest jedynym aspektem, na jaki zwracają uwagę ich nabywcy. Obecnie istotną rolę pełni także możliwość porządnego, a zarazem nieskomplikowanego mocowania produktów. „Fast assembling” to szybki, wygodny montaż, przeprowadzany za pomocą wysokiej jakości materiałów. W produktach MS więcej niż OKNA do jego realizacji wykorzystuje się następujące elementy:

Kotwy MS umożliwiające realizację "fast assembling".
Autorskie kotwy MS więcej niż OKNA.

Kotwa montażowa MS – charakterystyka

Świadomość ogromnego znaczenia solidnego mocowania okien przyczyniła się do opracowania kotew montażowych przez inżynierów z MS więcej niż OKNA. Autorska kotwa montażowa MS ma grubość 2 mm. Dzięki temu element charakteryzuje się dużą sztywnością i można go stosować nawet w przypadku dużych konstrukcji. Kotwa, w porównaniu z innymi tego typu komponentami dostępnymi na rynku, wyróżnia się większą długością – wynosi ona 220 mm. Dzięki niej, jak również właściwej perforacji, możliwe jest wykonywanie otworów pod wkręty, dyble oraz kołki rozporowe w odpowiedniej odległości od krawędzi muru. Powoduje to, że okno można zamontować w taki sposób, by było ono wysunięte poza ścianę o 20-25 mm. Aby kotwę można było łatwo dopasować do rozmiaru szczeliny dylatacyjnej pomiędzy oknem a murem, znajdują się w niej dwa otwory w kształcie „fasolek”.

Porównanie kotwy MS z popularną kotwą.
Porównanie popularnej kotwy (górna) z kotwą MS (dolna).

Kotwa montażowa – w jakich produktach można ją stosować?

Autorską kotwę MS można wykorzystywać podczas montażu produktów z następujących systemów:

Okna z serii MSline+ powstają z profili niezlicowanych o szerokości 82 mm. Występują one w dwóch wersjach – AD i MD (odpowiednio: bez uszczelki środkowej oraz z dodatkową, środkową uszczelką).

Przekrój okna MSline+.

Produkty z systemu Wood Look wykonywane są z niezlicowanych profili o szerokości 82 mm (w wersji MD). Dzięki wykorzystaniu okleiny drewnopodobnej, przypominają tradycyjne, drewniane okna. Powstają one przy użyciu technologii zgrzewania narożników skrzydeł i ram pod kątem prostym.

Przekrój okna Wood Look.

Okna z serii ALU LOOK wytwarzane są za pomocą technologii połączenia narożników ram i skrzydeł pod kątem prostym. Zastosowanie nowoczesnych oklein sprawia, że wyglądają one jak okna aluminiowe. Produkty te powstają z niezlicowanych profili o szerokości 82 mm (w wersji MD).

Przekrój profilu ALU LOOK ze wzmocnieniem stalowym zamkniętym.

W produktach z systemu MS evolution [82] wykorzystywane są profile o szerokości 82 mm (w wersji MD). Charakteryzują się one zaokrąglonym kształtem.

Przekrój okna MSevolution [82].

Produkty z serii Patio HST 82 to drzwi podnoszono-przesuwne. Wykonywane są one z profili Salamander z wykorzystaniem ciepłego progu EcoPass. Rozwiązanie to umożliwia tworzenie wielkogabarytowych, ruchomych przeszkleń o dobrych parametrach termicznych.

Przekrój Patio HST 82.

Taśmy montażowe Integra MS – charakterystyka

Za realizację „fast assembling” produktów MS więcej niż OKNA odpowiadają również taśmy montażowe Integra MS. Na ich całej szerokości, wynoszącej 100 mm, znajduje się klej, który umożliwia wykonanie prostego i solidnego montażu. Co ważne, taśmy można stosować w szerokim zakresie temperatur – od -10°C do +35°C. W ofercie MS więcej niż OKNA dostępne są dwa rodzaje taśm:

  • taśma wewnętrzna – taśma paroszczelna przeznaczona do izolowania połączeń wewnątrz budynku. Służy ona do uszczelniania połączeń ościeży z ościeżnicami okien. Jej zadaniem jest zapobieganie wnikaniu wilgoci kondensacyjnej do połączenia. Dodatkowo, taśma zabezpiecza wnętrze przed przedostawaniem się do niego wilgoci przyczyniającej się do rozwoju pleśni. Wyróżnia ją wyjątkowo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych.
  • taśma zewnętrzna – taśma paroprzepuszczalna przeznaczona do uszczelniania połączeń pomiędzy oknem lub drzwiami a murem. Stosuje się ją do zabezpieczenia konstrukcji od zewnętrznej strony przegrody. Oprócz standardowego kleju, może znajdować się na niej także dodatkowy pasek kleju. Taka opcja umożliwia przymocowanie taśmy do krawędzi ramy okna albo futryny drzwiowej.
Taśmy MS wykorzystywane do montażu "fast assembling".
Taśma wewnętrzna (różowa) i taśma zewnętrzna (czarna).

Otwory pod wkręty montażowe

Aby montaż okien był szybki i wygodny, czyli spełniał założenia „fast assembling”, w produktach MS więcej niż OKNA wykonywane są otwory pod dyble oraz wkręty montażowe o następujących wymiarach:

  • 6 mm (otwór o średnicy wynoszącej 6,3 mm),
  • 8 mm (otwór o średnicy wynoszącej 8,4 mm),
  • 10 mm (otwór o średnicy wynoszącej 10,5 mm).

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności wykonywania otworów w trakcie montażu okien.

Maszyna wykorzystywana do wykonywania otworów.
Wykonywanie otworów pod wkręty/dyble.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS