Trzecia uszczelka środkowa

Dodatkowe zabezpieczenie przed wodą, wiatrem, kurzem, brudem
i hałasem.

Rama okienna MD.

Uszczelki służą do zabezpieczenia pomieszczenia przed przedostawaniem się do niego kurzu, wody oraz hałasu. Standardem w oknach PVC jest montowanie dwóch elementów uszczelniających. W większości systemów okiennych, oferowanych przez MS więcej niż OKNA, znajduje się trzecia uszczelka środkowa, która korzystnie wpływa m.in. na termoizolacyjność konstrukcji.

Uszczelki w profilach PVC – gdzie się znajdują?

W profilach PVC standardowo występują dwie uszczelki. Jedna z nich znajduje się na przyldze skrzydła, a druga na przyldze ramy. Taki system uszczelek określa się skrótem „AD” (niem. Anschlagdichtung). Opcjonalnym rozwiązaniem jest trzecia uszczelka środkowa. Umieszcza się ją we wrębie, czyli wolnej przestrzeni pomiędzy skrzydłem a ramą. Systemy okienne, w których występuje ten element, określa się skrótem „MD” (niem. Mitteldichtung).

Wpływ dodatkowej uszczelki na parametry okna

Trzecia uszczelka środkowa ma za zadanie poprawić właściwości termoizolacyjne układu skrzydło-rama. Co więcej, komponent ten zapewnia większą szczelność konstrukcji. Warto wspomnieć również o lepszej izolacyjności akustycznej. Dodatkowa uszczelka zapobiega przedostawaniu się brudu, kurzu i owadów przez otwory odwodnieniowe do wnętrza ramy. Odizolowuje także okucia obwiedniowe od części wrębu, w której znajdują się otwory odwodnieniowe. Ze względu na to, że okucia są odseparowane od wilgotnej przestrzeni, mogą one pracować w suchych warunkach. Dzięki temu nie są narażone na rdzę oraz brud.

Trzecia uszczelka środkowa w profilu bluEvolution 82.
Przekrój profilu z trzecią uszczelką.

Trzecia uszczelka środkowa w systemach MS

Dodatkowa uszczelka występuje w większości systemów okiennych PVC produkowanych przez MS więcej niż OKNA. Znajduje się ona w następujących w rozwiązaniach:

W oknach MSline+ wykorzystywane są profile marki Salamander, z serii bluEvolution 82. Produkty z tego systemu występują także w wersji AD – bez dodatkowej, środkowej uszczelki.

Seria Wood Look to unikalne połączenie naturalnego wyglądu konstrukcji drewnianych ze wszystkimi zaletami, jakie niesie za sobą wybór okien PVC. Efekt ten osiągnięto dzięki pracy technologów MS więcej niż OKNA. Stworzyli oni innowacyjną metodę łączenia narożników ram i skrzydeł pod kątem prostym.

W systemie ALU LOOK wykorzystuje się okleiny, dzięki którym okna PVC wyglądają jak aluminiowe. W tej serii także stosuje się unikalną technologię łączenia narożników ram oraz skrzydeł. Dzięki temu produkty ALU LOOK są idealnym połączeniem chłodnej elegancji i korzyści wynikających z użytkowania konstrukcji z PVC.

Bazą okien z systemu MS evolution [82] są profile Salamander, o szerokości 82 mm. Ta seria produktów bez wątpienia charakteryzuje się ciekawym designem. Profile ram oraz skrzydeł wyróżniają się zaokrągloną linią. W związku z tym okna MS evolution [82] nie tylko cechują się bardzo dobrymi parametrami, ale i niebanalnym wyglądem.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS