Sterowanie

Sposoby zarządzania funkcjonowaniem osłon zewnętrznych.

Urządzenia umożliwiające sterowanie osłonami zewnętrznymi.

Rolety i żaluzje służą do zarządzania ilością światła przedostającego się do pomieszczenia. O funkcjonowaniu współczesnych osłon zewnętrznych można decydować na kilka sposobów, różniących się od siebie m.in. stopniem zaawansowania. Wśród rozwiązań dostępnych w ofercie MS więcej niż OKNA znajduje się sterowanie radiowe oraz przewodowe – realizowane np. przy użyciu pilota lub smartfona.

Sterowanie przewodowe

Jedną z opcji przeznaczonych do zarządzania funkcjonowaniem rolet jest sterowanie przewodowe. W ofercie MS więcej niż OKNA znajdują się różne rodzaje przełączników naściennych. Elementy te można wykorzystywać zarówno do sterowania indywidualnego, jak i grupowego. Połączenie przełączników z zegarem czasowym pozwala na tworzenie scenariuszów dostosowanych w pełni do potrzeb użytkownika. Przełączniki mogą również być zintegrowane z czujnikami pogodowymi. Warto podkreślić, że zastosowanie sterowania przewodowego nie oznacza konieczności korzystania z takiego rozwiązania przez cały okres użytkowania osłon. W dowolnym momencie można zdecydować się na wariant sterowania roletami za pomocą pilota albo smartfona.

Przełącznik do sterowania osłonami.
Sterowanie osłonami.

Sterowanie radiowe

Możliwość decydowania o położeniu rolet czy nowoczesnych żaluzji przyczynia się do zwiększenia komfortu przebywania w pomieszczeniu. Choć korzystanie z przełączników naściennych nie wymaga żadnego wysiłku, jeszcze wygodniejsze rozwiązanie stanowi sterowanie radiowe. Piloty dostępne w MS więcej niż OKNA pozwalają na indywidualne, grupowe lub centralne sterowanie osłonami zewnętrznymi. Umożliwiają programowanie scen, miejsc oraz scenariuszów. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest łatwość procesu instalacyjnego i brak dużej ilości okablowania.

Pilot do sterowania roletami i żaluzjami.

Inteligentny dom

Osłonami można sterować nie tylko przy użyciu przełącznika czy pilota, ale również za pomocą smartfona, laptopa oraz tabletu. Taka opcja jest dostępna w przypadku zastosowania dedykowanych central i akcesoriów umożliwiających stworzenie inteligentnego domu. W ramach tego rozwiązania można zdecydować się na zintegrowanie osłon z systemem Amazon Alexa, Google Assistant czy Apple HomeKit, a co za tym idzie – głosowe sterowanie żaluzjami i roletami.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS