Czujniki słoneczne

Czujniki słoneczne Somfy pozwalają na sterowanie położeniem żaluzji na podstawie natężenia światła słonecznego.

Żaluzje fasadowe montuje się głównie po to, by móc regulować ilość światła przedostającego się do pomieszczenia. Aby osłony automatycznie zmieniały swoje położenie w zależności od natężenia światła, stosuje się czujniki słoneczne. Dzięki nim osłony zewnętrzne dopasowują się do warunków zewnętrznych i zapewniają odpowiedni komfort osobom przebywającym we wnętrzu.

W jaki sposób działają czujniki słoneczne?

Czujniki słoneczne to przyrządy, które powodują, że osłony zewnętrzne zapewniają mieszkańcom domu komfort cieplny. Urządzenia te mierzą natężenie światła. Na jego podstawie decydują o położeniu żaluzji fasadowych. Ich działanie zależy od ustawionej wartości progowej. Jeśli natężenie światła przekroczy zadany próg przez określony czas, żaluzja opuści się. Urządzenia te mogą występować w wersji ze zintegrowanym czujnikiem wiatrowym.

Czujniki słoneczne występują m.in. w wersji ze zintegrowanym czujnikiem wiatrowym.
Czujnik słoneczno-wiatrowy.

Czujniki pogodowe – elementy inteligentnego domu

Czujniki nasłonecznienia, wraz z silnikami radiowymi, dedykowanymi centralami oraz licznymi akcesoriami, pozwalają na stworzenie inteligentnego domu. Dzięki nim funkcjonowanie żaluzji fasadowych może być w pełni dopasowane do potrzeb domowników. Osłony zewnętrzne dostępne w MS więcej niż OKNA można także wyposażyć w czujniki wiatrowe, które zabezpieczają żaluzje w przypadku wiatru wiejącego z dużą prędkością.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS