Czujniki wiatrowe

Elementy opcjonalnego wyposażenia żaluzji fasadowych.

Czujniki wiatrowe umożliwiają sterowanie położeniem rolet na podstawie panujących warunków atmosferycznych.

Osłony zewnętrzne funkcjonują w różnych warunkach atmosferycznych. Aby zabezpieczyć je przed wiatrem wiejącym z dużą prędkością, stosuje się specjalne przyrządy – czujniki wiatrowe. Dzięki nim żaluzje fasadowe dostosowują się do aktualnej pogody i nie ulegają zniszczeniu w przypadku wystąpienia silnych podmuchów wiatru.

Jak działają czujniki wiatrowe?

Czujniki wiatrowe mają za zadanie zabezpieczyć żaluzje fasadowe przed uszkodzeniem spowodowanym działaniem silnego wiatru. Prędkość, przy której przyrządy reagują i powodują, że żaluzja się podnosi, ustawia użytkownik (ma do dyspozycji zakres określony przez producenta). Jeżeli prędkość wiatru przekroczy zadaną wartość przez określony czas, żaluzja podniesie się i pozostanie w pozycji zamkniętej. Dzięki czujnikom żaluzje chronione są przed zniszczeniem będącym skutkiem oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niektóre modele czujników wiatrowych występują w wersji ze zintegrowanym czujnikiem słonecznym.

Czujniki wiatrowe mogą występować w wersji ze zintegrowanym czujnikiem słonecznym.
Czujnik słoneczno-wiatrowy.

Inteligenty dom z czujnikami pogodowymi

Czujniki wiatru, tak jak czujniki słoneczne, można wykorzystać w tzw. inteligentnym domu. Nowoczesne rozwiązania, obejmujące m.in. dopasowywanie pracy osłon do warunków zewnętrznych, powodują, że użytkowanie żaluzji fasadowych staje się w pełni komfortowe. Zapewniają one również bezpieczeństwo korzystania z osłon zewnętrznych.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów. Skontaktuj się telefonicznie lub przez e-mail. Zwróć uwagę na Salony, w których możesz wirtualnie obejrzeć ekspozycję okien

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Wysoko wykwalifikowani fachowcy odpowiedzą na wszystkie pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin wykorzystując rabaty z Promocji Wiosennej

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja do wyceny okien, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS