Wymiana okien – kiedy warto to zrobić?

Okna odgrywają bardzo istotną rolę w naszym codziennym życiu. Dostarczają światło, chronią wnętrze przed utratą ciepła i pozwalają przewietrzyć pomieszczenie. Jeśli stolarka przestaje pełnić swoją funkcję w sposób prawidłowy, dobrym rozwiązaniem może okazać się wymiana okien. Kiedy najlepiej się na nią zdecydować?

Kiedy wymiana okna będzie dobrą decyzją?

Okna wykonane z wysokiej jakości materiałów, powstające przy użyciu nowoczesnych technologii, pełnią swoją funkcję we właściwy sposób przez długi czas. Stolarka, która została zamontowana wiele lat temu, odbiega standardami od najnowszych rozwiązań, umożliwiających m.in. oszczędzenie dużej ilości energii. Oto kilka sytuacji, w przypadku których wymiana okien jest dobrą opcją:

  • Uszkodzenie okna

Wypadek, wieloletnie użytkowanie czy nagminny brak odpowiedniej pielęgnacji mogą prowadzić do uszkodzenia stolarki – zwłaszcza tej kupionej kilkadziesiąt lat temu. Nie ulega wątpliwościom, że warto wtedy zdecydować się na zakup nowej konstrukcji. Problem może także wynikać z nieprawidłowego montażu, zrealizowanego przez niedoświadczoną osobę.

  • Możliwość uzyskania lepszych parametrów

Współcześnie produkowane konstrukcje charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami w porównaniu do stolarki montowanej przed laty. Wymiana okien na takie, które wyróżniają się bardzo dobrą termoizolacyjnością, znacznie poprawi komfort przebywania w domu lub mieszkaniu. Dodatkowo pozwoli to uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie.

  • Nieszczelność stolarki

Problem nieszczelnych okien niekiedy można zniwelować, np. poprzez przeprowadzenie prawidłowej regulacji okuć. Czasem kłopot wynika z wypaczenia stolarki, co wiąże się z koniecznością zamontowania nowych konstrukcji. Takie rozwiązanie pozwoli oszczędzić znaczną ilość energii, a co za tym idzie – obniżyć koszt ogrzewania.

Sprawdź, dlaczego okna mogą być nieszczelne.

  • Potrzeba zmian

Dawniej najpopularniejszym rozwiązaniem wśród okien PVC była stolarka w kolorze białym. Obecnie istnieje znacznie więcej możliwości. Różnorodne okleiny pozwalają uzyskać produkt imitujący swoją strukturą konstrukcje drewniane. Aktualnie królują odcienie szarości, dzięki którym PVC przypomina swoim wyglądem aluminium. Zamontowanie nowej stolarki pozwoli odświeżyć wnętrze i poprawić jego walory estetyczne.

Drzwi podnoszono-przesuwne w kolorze Alux DB.
Patio HST w kolorze Alux DB. Dobór odpowiedniej okleiny nada wyjątkowego charakteru całej stolarce, tym samym okna będą tworzyły spójną całość z bryłą budynku.
  • Chęć zadbania o bezpieczeństwo

Nowoczesne okna można wyposażyć w rozwiązania, które utrudniają potencjalnemu włamywaczowi przedostanie się do budynku. Do takich opcji należą pakiety bezpieczeństwa dostępne w MS więcej niż OKNA – RC0, RC1 oraz RC2.

Dofinansowanie do wymiany okien – dowiedz się więcej.

Wymiana okien – najlepsza pora

Wiele osób zastanawia się kiedy najlepiej wymienić okna. Poza bardzo mroźnymi dniami nową stolarkę można montować w dowolnym momencie. Nie ulega jednak wątpliwościom, że najbardziej dogodnym terminem jest okres wiosenno-letni, w trakcie którego pogoda sprzyja wykonywaniu prac budowlanych. Warto pamiętać o tym, że przed zamówieniem nowej konstrukcji należy dokonać odpowiednich pomiarów. Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej ekipie, która zmierzy stare okno i zaproponuje nowe rozwiązanie.

Zobacz, czy warto zdecydować się na zakup okien z montażem.

Profesjonalna wymiana okien.
Najlepszym terminem na wymianę okien jest okres wiosenno-letni, ale tak właściwie, poza mroźnymi okresami, można montować stolarkę każdego dnia.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS