RC0 w oknach z okuciami Siegenia

Wariant wyposażenia okien, zwiększający bezpieczeństwo ich użytkowników.

Rygiel KoPiBo.

Prawidłowe działanie produktów z systemów 82, 76 i 73 mm możliwe jest dzięki zastosowaniu wysokiej jakości okuć marki Siegenia. Nie tylko pozwalają one na komfortowe użytkowanie stolarki okiennej, ale także pełnią funkcję antywłamaniową. Wśród dostępnych rozwiązań znajduje się pakiet bezpieczeństwa RC0, w skład którego wchodzą zaczepy antywłamaniowe oraz zaczepy ze stalową kryzą.

Pakiet RC0 w oknach z okuciami Siegenia

Pakiet RC0 to jeden z wariantów wyposażenia okien z okuciami Siegenia TITAN AF. Tworzą go poniższe elementy:

  • Trzy stalowe zaczepy antywłamaniowe– elementy, które przymocowuje się do stalowego wzmocnienia za pomocą dwóch wkrętów. Mają one za zadanie utrudnić potencjalnemu włamywaczowi wyważenie skrzydła. Zaczep znajdujący się w dolnej części ramy wyposażony jest w rolkę, która znacząco ułatwia wprowadzanie skrzydła do ramy. Funkcjonowanie komponentu prezentuje poniższy filmik.
  • Zaczepy obwodowe z kryzą – zaczepy współpracujące z obrotowymi ryglami grzybkowymi KoPiBo. Wyposażone są one w metalową kryzę. Dzięki niej – podczas próby wtargnięcia do pomieszczenia – rygle nie ześlizgują się z zaczepów. Elementy te pełnią zatem funkcję antywłamaniową. Dodatkowo, stalowe zaczepy z kryzą, ze względu na obecność kompozytowych wsporników, zapewniają miękką pracę rygli. Ich funkcjonowanie prezentuje poniższy filmik.
  • Klamka Hoppe z zabezpieczeniem Secustik – akcesorium, które uniemożliwia otwarcie okna poprzez przesunięcie rygli przez osobę znajdującą się na zewnątrz pomieszczenia. Wynika to z obecności mechanizmu Secustik, który skutecznie utrudnia zmianę położenia ruchomych elementów okuć. Jego funkcjonowanie prezentuje poniższy filmik.

Zwykłe klamki, jak również niezaryglowane klamki z kluczykiem, nie stanowią odpowiedniego zabezpieczenia przed wtargnięciem do pomieszczenia. Poniższa grafika wyjaśnia, dlaczego stosowanie właściwych akcesoriów do okien ma tak duże znaczenie. Ze statystyk wynika, że włamywacze często usiłują przedostać się do wnętrza właśnie przez element stolarki okiennej.

Procentowe zagrożenie włamania przez stolarkę okienną i drzwiową.
Procentowe zagrożenie włamania.

Wysoka jakość zaczepów Siegenia

Warto podkreślić, że zaczepy antywłamaniowe i obwiedniowe nie tylko wpływają na antywłamaniowość konstrukcji, ale również wyróżniają się materiałem wykonania. W przeciwieństwie do elementów okuć innych dostawców tworzone są one ze stali. Materiał ten charakteryzuje się znacząco większą wytrzymałością niż popularny stop cynku z aluminium. Ma to pozytywny wpływ m.in. na ich trwałość.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS