Mity na temat dużych przeszkleń

Duże przeszklenia budzą czasami wątpliwości inwestorów. Obawy najczęściej dotyczą funkcjonalności i bezpieczeństwa wielkogabarytowych okien. Czy słusznie? Obalamy kilka mitów, które narosły wokół dużych przeszkleń.

MIT: Przez okna wielkogabarytowe z domu ucieka ciepło

FAKT: Wydaje się, że decydując się na montaż okien wielkogabarytowych jesteśmy narażeni na duże ucieczki ciepła i wysokie koszty ogrzewania. Nic bardziej mylnego. W dużych oknach osiągnięcie wysokiej izolacyjności nie jest trudne, ponieważ szyba charakteryzuje się lepszym współczynnikiem przenikania ciepła niż materiał ram. Jeśli dodamy do tego, jak w przypadku Patio HST 82, niski i ciepły próg EcoPass (wys. 15 mm), szybę SUPERtermo z najcieplejszymi ramkami THERMOBAR, osiągniemy współczynnik przenikania Ud = 0,78 W/m²K (dla konstrukcji 3500 x 2180 mm). Wkład termoizolacyjny SUPERtermo 0,5 składa się z trzech tafli szkła. Przestrzenie pomiędzy nimi wypełnione są argonem. Tafle, od strony wewnętrznej, pokryte są nową powłoką niskoemisyjną ClimaGuard® Premium2, która umożliwia przedostawanie się promieniowania słonecznego do pomieszczenia. Co ważne, jednocześnie odbija promieniowanie podczerwone, które emitowane jest m.in. przez ogrzewanie. Ogranicza to wydostawanie się ciepła na zewnątrz.

Wyjście na taras.
Duże przeszklenia stanowią udane połączenie domu z tarasem.

MIT: Duże przeszklenia to większe ryzyko włamania

FAKT: Niektórzy sądzą, że przez wielkoformatowe okna złodziej ma łatwiejszą drogę, żeby włamać się do naszego domu. Czy rzeczywiście tak jest? W przypadku, kiedy zdecydujemy się na okna z pakietem antywłamaniowym to możemy spać spokojnie. Wielkogabarytowe drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST 82 wyposażone są w perfekcyjne okucia firmy SIEGIENIA. Dlatego zamknięte, czyli opuszczone na próg i zaryglowane skrzydło drzwi HST (również w pozycji mikrowentylacji), ze względu na swój ciężar i system rygli stanowi przeszkodę w zasadzie nie do pokonania dla włamywacza. Uzupełnieniem dla okuć będą również szyby antywłamaniowe o klasie P4A. Pakiety te składają się z dwóch 4-milimetrowych tafli sklejonych 4 warstwami foli PVB. Ze względu na cztery warstwy folii szyby te, nawet po zbiciu (co proste nie jest), są trudne do sforsowania. Zastosowanie w oknach klamki z kluczykiem będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed włamaniem.

Zobacz, jak wykonujemy duże okna.

Duże przeszklenia w domu
Wybierając drzwi podnoszono-przesuwne z pakietem antywłamaniowym nie musimy obawiać się włamania.

MIT: Duże przeszklenia ciężko otworzyć

FAKT: Prawdą jest, że ogromne przeszklone konstrukcje mogą ważyć nawet do 300 kg, ale zastosowanie odpowiednich mechanizmów wspomagających sprawia, że obsługa skrzydła HST jest dziecinnie prosta. Wygodne przesuwanie aktywnych skrzydeł umożliwiają wózki jezdne z regulacją. W przypadku Patio HST 82 i Patio HST 76 przesuwanie drzwi odbywa się za pomocą wózków, które współpracują z szyną jezdną. Kolejnym elementem okuć ułatwiających obsługę HST jest zasuwnica ze wspomaganiem. Ten komponent sprawia, że do zmiany położenia klamki potrzeba użycia mniejszej siły. Opcjonalnym rozwiązaniem, które można zastosować w przypadku HST jest mechanizm SOFT CLOSE. Mechanizm ma za zadanie delikatnie wyhamować skrzydło i łagodnie wprowadzić je do ramy podczas zamykania. Dzięki temu można uniknąć ewentualnego uszkodzenia ramy na skutek zbyt dynamicznego zamknięcia skrzydła. Praktycznie żadnego wysiłku nie musimy wkładać, żeby otworzyć albo zamknąć skrzydło HST, jeśli zdecydujemy się na elektryczne systemy wspomagające ruch. Mowa tu o opcjonalnych napędach. Jak to działa? Napęd do HST składa się z mechanicznej klamki i napędu liniowego zsynchronizowanego z klamką, który odsuwa i zasuwa drzwi. Synchronizacja ma zabezpieczyć przed próbą odsunięcia zaryglowanych drzwi. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub aplikacji.

Drzwi podnoszono-przesuwne HST w kolorze Winchester.
Odpowiednie mechanizmy wspomagające pracę aktywnych skrzydeł HST sprawiają, że otwieranie i zamykanie nie sprawia problemów.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS