Mechanizm SOFT CLOSE

Drzwi podnoszono-przesuwne, w których można zastosować mechanizm SOFT CLOSE.

Drzwi podnoszono-przesuwne, ze względu na swoje wymiary, charakteryzują się dużą masą. Z uwagi na to ich obsługa wymaga większego wysiłku oraz ostrożności niż ma to miejsce przypadku standardowych okien. Bardziej komfortowe użytkowanie Patio HST 76 i Patio HST 82 gwarantuje mechanizm SOFT CLOSE, który znacząco ułatwia wprowadzanie skrzydła do ramy.

Jak działa mechanizm SOFT CLOSE?

W drzwiach podnoszono-przesuwnych Patio HST 76 i Patio HST 82, dostępnych w ofercie MS więcej niż OKNA, można zastosować funkcję miękkiego zamykania – SOFT CLOSE. Polega ona na wykorzystaniu specjalnego mechanizmu firmy Siegenia. Element ten przymocowuje się do skrzydła. W trakcie zamykania skrzydła zderzak, stanowiący część mechanizmu, uderza w zaczep umieszczony na prowadnicy i przymocowuje się do niego. Na skutek tego gazowa sprężyna, znajdująca się we wnętrzu produktu, ulega rozprężeniu. Podczas zamykania skrzydła użytkownik może zaobserwować jego wyhamowanie, a następnie łagodne wprowadzenie do ramy.

Mechanizm SOFT CLOSE firmy Siegenia.

Mechanizm SOFT CLOSE – zalety

Mechanizm Siegenia powoduje, że zamykanie okien o masie wynoszącej nawet 300 kg staje się znacznie bardziej komfortowe. Zaletę tego elementu stanowi m.in. bezpieczeństwo użytkowników. Użycie rozwiązania SOFT CLOSE zmniejsza bowiem ryzyko zranienia w przypadku błędnej obsługi drzwi podnoszono-przesuwnych. Co ważne, skrzydło zostaje delikatnie wprowadzone w ramę. Dzięki temu można uniknąć jej uszkodzenia na skutek zbyt dynamicznego zamknięcia skrzydła, a także związanego z nim hałasu. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wizualna – element jest ukryty, dlatego nie wpływa niekorzystnie na wygląd Patio HST. Funkcjonowanie mechanizmu przedstawia poniższy film:

Miękkie zamykanie w MS więcej niż OKNA

SOFT CLOSE to opcjonalne rozwiązanie w drzwiach podnoszono-przesuwnych Patio HST 76 oraz Patio HST 82. Co ważne, w zależności od rozmiaru konstrukcji, można zastosować tę opcję przy zamykaniu skrzydła, jak i przy zamykaniu oraz otwieraniu. Warto wspomnieć również o tym, że przedstawiany mechanizm pozwala na zachowywanie stałej odległości skrzydła od górnej szyny. Aby autoregulacja funkcjonowała prawidłowo, kluczową rolę odgrywa właściwy montaż elementu.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS