Jakie wyjście na taras wybrać?

Rodzaj drzwi tarasowych możemy dopasować do wnętrza, w którym chcemy je zamontować. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie drzwi tarasowych warto zapoznać się ze wszystkimi rozwiązaniami proponowanymi przez producentów stolarki. Podpowiadamy jakie wyjście na taras wybrać.

Klasyczne drzwi tarasowe

Wybór drzwi tarasowych nie jest łatwym zadaniem. Lepiej już w fazie projektu poświęcić wyborowi samych drzwi tarasowych więcej czasu. To one będą odpowiadały za to, czy wyjście na taras będzie przyjemną czynnością. Jednym z powszechnych rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie są klasyczne drzwi tarasowe jedno- lub dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym. Najczęściej są stosowane w przypadku, kiedy wyjście na taras czy balkon jest wąskie. Standardowo drzwi tarasowe otwierają się do środka, jednak w naszej ofercie znajdują się również tarasy otwierane na zewnątrz. Konstrukcje mogą się różnić także dolnym elementem drzwi. Poza opcją z ramą dostępny jest również wariant z niskim progiem aluminiowym. Decydując się na drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, trzeba mieć świadomość, że po otwarciu będą one zabierać sporo miejsca. Warto zatem zawczasu starannie przemyśleć aranżację wnętrza (jeśli drzwi będą otwierać się do środka) lub tarasu (jeśli na zewnątrz), czyniąc pomieszczenie jak najbardziej funkcjonalnym.

Drzwi tarasowe otwierane do wewnątrz w salonie.
Standardowo drzwi tarasowe otwierają się do środka pomieszczenia.

Proste w użytkowaniu Patio PSK

Połączenie przestrzeni domowej z otoczeniem zewnętrznym jest jednym z najważniejszych zadań drzwi tarasowych. Systemy przesuwne pomagają zatrzeć granicę między domem a ogrodem. Ruchome skrzydła drzwi nie zabierają dodatkowej przestrzeni i pozwalają na pełną swobodę aranżacyjną. Wyjście na taras może przykuwać uwagę gości, zwłaszcza jeśli postawimy na efektowne i duże przeszklenia. Jeżeli w naszym salonie mamy długą ścianę, którą możemy w pełni zaaranżować, to zaplanujmy w tym miejscu duże okna. Taki projekt sprawi, że do pomieszczenia będzie wpadała spora ilość naturalnego światła, a sama bryła budynku będzie wydawała się lżejsza. Tworzenie dużych, przeszklonych konstrukcji umożliwiają, np. drzwi uchylno-przesuwne Patio PSK wyposażone w profesjonalne okucia. Mechanizmy okuciowe marki Siegenia stosowane w naszej stolarce sprawiają, że użytkowanie drzwi Patio PSK staje się bardzo proste.

Białe drzwi uchylno-przesuwne w salonie.
Duże przeszklenia pomagają zaaranżować wnętrze. Na zdjęciu Patio PSK.

Patio HST – najbardziej komfortowe wyjście na taras

Za najwygodniejsze wyjście na taras uważa się obecnie drzwi podnoszono-przesuwne. Zamontowanie np. drzwi podnoszono-przesuwnych Patio HST sprawi, że nasz salon stanie się designerskim wnętrzem, a nowoczesne technologie wpłyną na komfort użytkowania dużych przeszkleń. Wózki jezdne z regulacją, zasuwnica ze wspomaganiem czy mechanizm SOFT CLOSE to elementy okuć, które wspierają pracę drzwi HST. Drugą ważną kwestią jest próg. Najprościej mówiąc, chodzi o to, żeby był maksymalnie niski. Tylko wówczas nie będziemy ryzykować potknięciem podczas wchodzenia na taras. Niski próg staje się bardzo istotny, jeśli w naszym domu są małe dzieci albo osoby niepełnosprawne. W najpopularniejszych systemach HST niski próg oferowany jest w standardzie, jednak niewiele osób wie, że można go jeszcze dodatkowo obniżyć. Osiąga się to poprzez zamontowanie niższej szyny jezdnej, po której porusza się wózek skrzydła czynnego i dołożenie nakładki wyrównującej od zewnątrz. Zastosowanie takiego rozwiązania powoduje, że próg ma zaledwie 5 mm wysokości.

Drzwi podnoszono-przesuwne - najwygodniejsze wyjście na taras.
Jednym z najbardziej pożądanych elementów nowoczesnego budownictwa są właśnie wielkogabarytowe konstrukcje, w których stosuje się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Na zdjęciu Patio HST w kolorze Winchester.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS