Jakie kolory okien najczęściej wybieramy?

Estetyka okien oraz ich kolor stają się dla nas ważną kwestią. Biała stolarka jest nadal popularna, jednak często sięgamy po odważniejsze zestawienia kolorystyczne. Obecnie najmodniejsze kolory okien to odcienie antracytu, drewnopodobne oraz ciemne barwy inspirowane aluminium.

Pełna paleta barw

W ofercie producentów stolarki PVC znajdziemy szeroką gamę kolorystyczną oklein. Począwszy od neutralnych bieli, szarości, poprzez barwy stali, kolory drewnopodobne, a kończąc na intensywnych odcieniach czerni to obecnie najmodniejsze kolory okien. Przed wyborem ostatecznego koloru stolarki warto zastanowić się, czy dany odcień będzie pasował do innych elementów budynku (np. elewacji, dachu albo bramy). Jeśli sami nie potrafimy dobrać odpowiednich kolorów, możemy skorzystać z pomocy architekta. Jednak kilka prostych zasad ułatwi dopasowanie koloru okien do budynku. Biel to najbardziej uniwersalny kolor, dlatego będzie pasował do niemal każdego stylu architektonicznego. Folie przypominające drewno sprawią, że wnętrze będzie przytulne i ciepłe. Z kolorami drewnopodobnymi należy być ostrożnym, ponieważ zbyt duża ilość drewnianych faktur może spowodować niespójność w wystroju wnętrz. Antracyty najlepiej sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Z kolei ciemne i aluminiowe kolory dobrze prezentują się na dużych przeszkleniach.

Zobacz dostępne kolory okien PVC.

Dom z antracytowymi oknami.
Antracytowa stolarka, podobnie jak biel, to neutralny kolor. Dlatego okna antracytowe pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych budynków.

Najmodniejsze kolory okien wśród Klientów MS

Jak przyznaje Artur Romanik, wiceprezes MS więcej niż OKNA, wśród najczęściej wybieranych przez Klientów kolorów dominują antracyty i jest to prawie 40%. Na drugim miejscu złoty dąb (13%), potem orzech (10%) i winchester (9%). Zainteresowaniem cieszą również kolory Jet Black Mat, Alux DB oraz Turner Oak. W ofercie MS antracytowe profile dostępne są w dwóch wariantach. Pierwsza z folii wyróżnia się wyraźną strukturą drewna. Druga natomiast jest satynowa. Warto również podkreślić, że czarna folia Jet Black matt została wykonana w specjalnej technologii Cool Colors PLUS. Co to oznacza? Dzięki tym rozwiązaniom profile są zabezpieczone przed nadmiernym nagrzewaniem się na skutek oddziaływania promieniowania słonecznego.

Kolor Anthrazitgrau.
Anthrazitgrau
Kolor Złoty Dąb.
Złoty Dąb
Kolor Orzech.
Orzech
Kolor Winchester XA.
Winchester XA

Co decyduje o popularności kolorów?

Antracyt, zaraz po bieli, to jeden z neutralnych kolorów. Antracytowa stolarka pasuje zarówno do budownictwa indywidualnego (domki jednorodzinne, nowoczesne szeregówki), jak też do biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Uniwersalność koloru antracytowego świadczy o jego popularności. Klienci MS z powodzeniem wybierają także folie imitujące drewnopodobne wzory. To za sprawą oklein, które wyróżniają się wyjątkowo realistycznym rysunkiem naturalnego drewna. Do tego domy, w których zastosowano stolarkę w kolorach drewnopodobnych są przytulne. Drewno wprowadza ciepło do pomieszczeń. Okna w ciemnych odcieniach (Jet Black matt, Alux DB) stały się ostatnio krzykiem mody. Nadają budynkom oraz wnętrzom loftowo-industrialnego charakteru. Bardzo często na zakup okien z ciemnymi ramami decydują się inwestorzy, którzy zaprojektowali swoje domy w stylu nowoczesnej stodoły albo tam, gdzie postawiono na duże przeszklenia.

Okna w kolorze Jet Black matt.
Czarna folia Jet Black matt została wykonana w specjalnej technologii, dzięki której czarne ramy okienne zabezpieczone są przed nadmiernym nagrzewaniem.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS