5 modnych oklein drewnopodobnych

Okna drewnopodobne.

Drewnopodobne kolory okien cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem inwestorów. Dlaczego? Ciągle chcemy mieć bliższy kontakt z naturą. Nowoczesne i surowe aranżacje wnętrz łączymy z drewnianymi elementami, ponieważ drewno wprowadza ciepło do pomieszczeń i sprawia, że otoczenie staje się przytulne. Wnętrza urządzamy w stylu rustykalnym albo prowansalskim, gdzie głównymi elementami są naturalne materiały. Panuje tam prostota i sielski klimat. Poza tym, do swoich domów wybieramy coraz większe przeszklenia, żeby otwierać się na otoczenie i zacierać granicę pomiędzy salonem a ogrodem lub lasem. A które okleiny drewnopodobne są na topie?

Okleiny drewnopodobne – najmodniejsze propozycje

Turner Oak

To zdecydowany numer jeden. Wzór Turner Oak z kolekcji Woodec utrzymany jest w subtelnej karmelowej kolorystyce. Jego delikatne usłojenie podkreślone jest dopasowaną strukturą powierzchni, dzięki czemu do złudzenia przypomina naturalne drewno.

Okleina drewnopodobna Turner Oak.

Winchester

Ten kolor plasuje się na drugim miejscu. Folia Winchester XA wyróżnia się wyjątkowo realistycznym rysunkiem naturalnego drewna. Wyraźnie zaznaczono na nim nie tylko słoje, ale również sęki i niewielkie pęknięcia. Folia utrzymana w ciepłych brązach pasować będzie do klasycznych, komfortowych rezydencji.

Okleina drewnopodobna kolor Winchester.

Złoty Dąb

Na trzecim miejscu podium jest Złoty Dąb. To wzór stworzony z myślą o miłośnikach klasyki w najczystszym wydaniu. Ponadczasowy rysunek dębiny, o wyraźnej trójwymiarowej strukturze, podkreślono bardzo ciepłymi odcieniami brązu i mlecznej czekolady.

Okleina drewnopodobna Złoty Dąb.

Orzech

Zaraz za podium, czyli czwarte miejsce w rankingu zajmuje Orzech. Wzór inspirowany drewnem orzechowym to kwintesencja ponadczasowej elegancji. Paleta ciemnych brązów w folii Orzech podkreśla regularność układu słojów. Doskonale pasuje do szykownych rezydencji i gustownych domów o jasnych elewacjach.

Okleina drewnopodobna Orzech.

Ginger Oak

I na koniec Ginger Oak, czyli bardzo realistyczny wzór inspirowany klasyczną dębiną. Delikatnie zaznaczone usłojenie współgra z ciepłymi odcieniami imbiru. Podkreśla je dodatkowo wyraźna trójwymiarowa struktura powierzchni.

Okleina drewnopodobna Ginger Oak.

Bogata oferta kolorystyczna oklein drewnopodobnych

Oprócz przywołanych najmodniejszych kolorów, w ofercie posiadamy inne okleiny drewnopodobne. To szeroka paleta barw stolarki PVC, która proponuje Klientom duży wybór oklein o strukturze i kolorze naturalnego drewna. Dekory, które do złudzenia przypominają naturalne drewno to mi.in. Alpine czy Concrete. Folie wyróżniają się wyraźnie zaznaczonym usłojeniem i łatwo wyczuwalną pod palcami strukturą. Kolory takie jak: Grey cedar czy Cherry amaretto bardzo dobrze odzwierciedlają własności drewna. Idealnym przykładem będzie tutaj okleina Grey Cedar, która ma imitować naturalne, niezaimpregnowane drewno cedrowe. Pozostawiony bez zabezpieczenia cedr i wystawiony na warunki atmosferyczne z biegiem czasu zmieni swój kolor na srebrzystoszary. Warto również zaznaczyć, że drewno cedrowe, jeśli nie jest pomalowane, szarzeje nierównomiernie i ten efekt również odwzorowuje folia Grey Cedar.

Szarzenie naturalnego drewna cedrowego.
Tak wygląda naturalne drewno cedrowe. Po jakimś czasie nierównomiernie szarzeje.

Kolory okien dopasowane do wnętrza

Okna stają się elementem wystroju wnętrza, który chcemy eksponować, a nie chować za firanami i zasłonami. Wybór stolarki jest bardzo istotną kwestią, jeśli nasze plany co do aranżacji pomieszczeń są jasno określone. Decydując się na urządzenie domowych pomieszczeń w stylu klasycznym, rustykalnym albo skandynawskim, wybór okien w drewnopodobnych kolorach będzie doskonałym uzupełnieniem. A co jeśli nie mamy wizji wystroju wnętrza i nie wiemy na jakie kolory okien się zdecydować? Wtedy warto zacząć do białej stolarki, która jest uniwersalna i pasuje do różnych stylów. Oczywiście kolory drewnopodobne, to nie wszystko co proponujemy. W naszej ofercie dostępnych jest wiele propozycji folii zawieszonych kolorystycznie między bielą i czernią. Od delikatnych popieli (np. Lichtgrau), poprzez barwy platyny, stali i aluminium (chociażby Alux DB), po grafit i bazalt, kończąc na głębokiej czerni Jet Black matt.

Okna drewnopodobne w pokoju dziecięcym.
Pomieszczenia, w których zastosowano stolarkę w kolorach drewnopodobnych są przytulniejsze.

Okna drewnopodobne – jakie wybrać?

Jeśli interesują nas okna PVC drewnopodobne, warto bliżej przyjrzeć się marce Wood Look. System ten wyróżnia się łączeniem profili skrzydeł i ram pod kątem prostym od strony zewnętrznej oraz wewnętrznej. Okleina drewnopodobna w połączeniu z dwustronnym zgrzewem HFL pozwala uzyskać efekt doskonale odzwierciedlający stolarkę drewnianą. Kolor okien Złoty Dąb czy Orzech sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym. Podkreśli tradycyjne rozwiązania i naturalny charakter pomieszczenia. Ale to nie jedyne rozwiązanie. Okna w kolorze drewna z powodzeniem można zastosować także w domach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu.

Sprawdź także, dlaczego warto mieć czarne okna.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS