Jak okna podkreślą styl twojego domu?

Współczesna architektura stawia na indywidualizm, a inwestorzy w projektach swoich domów coraz częściej decydują się na okna w nietypowych kształtach. Przy tym, ważna jest również funkcjonalność i wysoka energooszczędność stolarki okiennej.

Jakie propozycje stolarki okiennej w nietypowych kształtach mamy do wyboru?

Jeśli projekt naszego domu zawiera dwuspadową konstrukcję dachu, warto pomyśleć nad oknami w kształcie trapezu. Takie rozwiązanie pozwoli doświetlić pomieszczenie, a bryła budynku zyska na oryginalności. Coraz silniejszym trendem w budownictwie stają się domy typu stodoła. To dość proste konstrukcje, które powstają na bazie prostokątnej bryły, albo połączenia dwóch brył z dwuspadowym dachem. W tego typu projektach świetnie sprawdzą się również okna trójkątne albo trapezowe. Trójkąty mogą też pełnić funkcję lukarny doświetlając strych lub poddasze.

Ciemne okna trapezowe.
Projekt domu z oknami MSline+.

A co jeśli wybraliśmy bardziej klasyczną aranżację albo chcemy spełnić swoje marzenie o domu w dworkowym stylu? W takim przypadku dobrze zdecydować się na okna łukowe, które podkreślą elegancję i wystawność naszych wnętrz. Stylowym dopełnieniem będzie zastosowanie w oknach szprosów.

Okno łukowe ze szprosami w pomieszczeniu urządzonym w klasycznym stylu.
Zastosowanie szprosów w oknach nada elegancji wnętrzom

Czasami może się zdarzyć, że w naszych wnętrzach chcemy mieć okna, ale pomieszczenie jest dość małe i brakuje miejsca na standardową stolarkę. W takim przypadku dobrze jest zastanowić się nad zastosowaniem okna w kształcie koła – szczególnie na klatkach schodowych albo w łazienkach. Zaoszczędzimy miejsce, ale nasze wnętrze będzie doświetlone.

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie domowej przestrzeni są także ogromne, przeszklone konstrukcje okienne cieszące się sporą popularnością wśród inwestorów. Niejednokrotnie duże przeszklenia zastępują całą ścianę w domu. Zastosowanie w salonie, np. drzwi podnoszono-przesuwnych Patio HST otworzy nasz dom na ogród czy las. Zapraszamy także do przeczytania tekstu o tym, co warto wiedzieć o dużych przeszkleniach.

Drzwi podnoszono-przesuwne w okleinie drewnopodobnej.
Ogromne przeszklenia Patio HST to propozycja dla tych, którzy cenią sobie panoramiczne widoki.

Kolory okien dopasowane do projektu

Nowoczesna gama kolorystyczna oklein pomoże nam dopasować wygląd okna do elewacji, jak i do wystroju oraz charakteru wnętrza. Kolory inspirowane drewnem pasują do szykownych rezydencji i gustownych domków o jasnych elewacjach. Folie przypominające aluminium idealnie komponują się z nowoczesną bryłą budynku. Z kolei neutralne odcienie bieli powszechnie wykorzystywane są w kamienicach, blokach, ale również w domach jednorodzinnych. Łatwo można zauważyć, że kolor stolarki okiennej podkreśli styl naszego domu.

Zobacz najpopularniejsze okleiny okienne drewnopodobne.

Okna MSline+ w okleinie Sheffield Oak Light.
W tym projekcie inwestorzy zdecydowali się na okna MSline+ w kolorze Sheffield Oak light (od wewnątrz).

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS