Co warto wiedzieć o dużych przeszkleniach?

Co warto wiedzieć o Patio HST, zanim podejmiesz decyzję o zakupie?

Duże przeszklenia tarasowe.

Duże przeszklenia to jeden z najbardziej charakterystycznych i pożądanych elementów nowoczesnego budownictwa. Ich zastosowanie budzi jednak czasami wątpliwości dotyczące funkcjonalności i bezpieczeństwa. Czy słusznie?

Odpowiedzi będą dotyczyły systemów przesuwnych, jako najbardziej zaawansowanych technologicznie. Skupimy się na drzwiach podnoszono-przesuwnych Patio HST.

Czy chronią przed chłodem?

Duże przeszklenia w domu wcale nie są równoznaczne z dużymi ucieczkami ciepła i koniecznością wydawania olbrzymich kwot na ogrzewanie. Jeśli zastosujemy odpowiednie rozwiązania, stolarka może mieć lepsze parametry izolacyjności, niż murowana ściana. Jak to się dzieje? Szyba charakteryzuje się prawie dwukrotnie lepszym współczynnikiem przenikania ciepła U niż materiał ram (szyby SUPERtermo charakteryzują się Ug=0,5–0,6 W/m²K). Jeśli dodamy do tego – jak w przypadku drzwi podnoszono-przesuwnych Patio HST, niski i ciepły próg EcoPass (wys. 15mm) szybę SUPERtermo z najcieplejszymi ramkami międzyszybowymi MULTITECH, osiągniemy współczynnik przenikania Ud = 0,74 w/m2K.

Czy chronią przed włamaniem?

Myśląc o dużych przeszkleniach mamy obawy, że złodziejom łatwiej będzie je sforsować. Czy jest tak naprawdę? Decydując się na okna z pakietem antywłamaniowym możemy czuć się bezpiecznie. Zamknięte, czyli opuszczone na próg i zaryglowane skrzydło drzwi HST (również w pozycji mikrowentylacja), ze względu na swój ciężar i system rygli stanowi barierę nie do pokonania. W drzwiach podnoszono-przesuwnych Patio HST, stosujemy perfekcyjne niemieckie okucia firmy SIEGENIA. Ich uzupełnieniem są szyby antywłamaniowe klasy P4A. Pakiety te składają się z dwóch 4-milimetrowych tafli sklejonych specjalną folią PVB. Szyby te, nawet po zbiciu (co nie jest proste), są trudne do sforsowania ze względu na aż 4 warstwy folii.

Jakie maksymalne mogą być wymiary?

Wszystko zależy od materiału, z jakiego zostały wykonane. Patio HST 77 może nawet zastąpić całą ścianę i mieć aż do 13 metrów szerokości i do 3 metrów wysokości. Z kolei Patio HST wykonane z PVC maksymalnie może osiągnąć wymiary 6,5 metrów szerokości i 2,7 metra wysokości. Ostateczne wymiary zależą od wyboru określonego układu skrzydeł i przeszkleń nieruchomych.

Czy będą komfortowe w użytkowaniu?

Dużą rolę w kwestii użytkowania okien wielkogabarytowych odgrywają okucia. Nie tylko utrzymują one skrzydło, ale również odpowiadają za komfort jego otwierania i zamykania. Mechanizmy SIEGENIA, dzięki systemom wspomagającym sprawiają, że przesunięcie nawet bardzo dużego i ciężkiego skrzydła HST jest bardzo łatwe. Komfort otwierania poprawiają opcjonalnie dostępne elektryczne systemy wspomagania ruchu i sterowania zdalnego (np. za pomocą pilota).

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS