French Doors – tarasowe drzwi drewniane

Drewniane drzwi French Doors (FD), nazywane też drzwiami tarasowymi, to idealne rozwiązanie do różnego rodzaju pomieszczeń. Z reguły występują w wersji dwuskrzydłowej, w pełni przeszklonej. Dzięki wielu dostępnym kombinacjom drzwi oraz naświetli każdy może wybrać idealną dla siebie opcję, umożliwiającą maksymalne wykorzystanie przestrzeni i osiągnięcie oczekiwanych efektów.

Charakterystyka drzwi French Doors

French Doors to drzwi, w których oba skrzydła otwierają się, tworząc jedno duże światło przejścia, bez słupka stałego. Takie rozwiązanie, w przypadku którego po otwarciu konstrukcji nic nie ogranicza powstałej przestrzeni, określa się jako ruchomy słupek. Produkt wyróżnia ponadczasowe wzornictwo umożliwiające zastosowanie go w dowolnym pomieszczeniu – salonie, jadalni, kuchni czy sypialni. Mimo klasycznego wyglądu sprawdzi się on w nowoczesnym wnętrzu i będzie idealnie komponował się z oknami, a także pozostałymi elementami stolarki. W przypadkach odwzorowywania zabytkowych konstrukcji można zastosować przewiązki i szprosy, jak również drewniane panele w dolnych sekcjach drzwi.

Najważniejsze cechy French Doors:

 • jedno- lub dwuskrzydłowe,
 • możliwość zastosowania naświetli górnych lub bocznych w różnych konfiguracjach,
 • otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz,
 • dostępne w trzech grubościach – 68, 80 oraz 92 mm,
 • maksymalna szerokość drzwi jednoskrzydłowych wynosi 1,2 m, a dwuskrzydłowych 2,1 m,
 • możliwość wykonania drzwi lub naświetli górnych łukowych,
 • możliwość zastosowania paneli drewnianych, szprosów, przewiązek,
 • okucia takie, jak w drzwiach wejściowych – zapewniają komfort i bezpieczeństwo,
 • szeroki wybór rozwiązań progowych,
 • wykończenie stolarki, rodzaje drewna oraz kolorystyka okuć idealnie pasują do pozostałych okien i drzwi.


Modele drewnianych drzwi tarasowych

Poniższa grafika przedstawia przykładowe modele drzwi French Doors. Oprócz nich istnieje możliwość realizacji indywidualnych projektów klientów w różnych konfiguracjach naświetli z drzwiami.

Warianty drzwi tarasowych FD

Ze względu na funkcję otwierania drewniane drzwi tarasowe French Doors dzielą się na otwierane na zewnątrz oraz do wewnątrz pomieszczenia. Poniższe grafiki przedstawiają oba rozwiązania w linii produktowej Modern o grubości skrzydła 92 mm, z progami Gutmann Weser (otwierane do wewnątrz) oraz Aluron ATD (otwierane na zewnątrz).

Drzwi FD otwierane do wewnątrz

Drzwi FD otwierane na zewnątrz


French Doors – linie produktowe

W przypadku drzwi French Doors można wybrać jedną z pięciu oferowanych linii produktowych – Soft, Art, Classic, Old i Modern. Opcje te różnią się od siebie wyglądem listwy przyszybowej i felcu szklenia, jak również zewnętrznym profilowaniem ościeżnicy oraz skrzydła. Dostępność wielu rozwiązań zapewnia możliwość stworzenia stolarki doskonale komponującej się ze stylem pomieszczenia oraz budynku.

Dostępne linie produktowe drewnianych okien i drzwi balkonowych.

Podział drzwi FD ze względu na grubość profili

Drzwi FD występują w trzech grubościach: 68, 80 oraz 92 mm. Każda z nich dostępna jest w ramach wspomnianych wyżej linii produktowych. Poniższa grafika przedstawia przekrój konstrukcji z linii Modern, o grubości 92 mm.

Funkcje i kształty drzwi FD

Standardowe French Doors to konstrukcje prostokątne, dwu- lub jednoskrzydłowe. Dzięki starannie opracowanym technologiom mogą one również przyjmować inne kształty, np. łuku. Istnieje także możliwość stworzenia naświetli w formie elips, trójkątów, trapezów, itd. Z reguły drzwi są w pełni przeszklone, jednak mogą posiadać drewniane szprosy, przewiązki czy panele do drzwi drewnianych. W ofercie MS Okna i Drzwi znajdują się również konstrukcje z naświetlami bocznymi oraz górnymi, co zapewnia większe możliwości w zakresie aranżacji wnętrz.


Rodzaje słupka ruchomego w dwuskrzydłowych drzwiach FD

Drzwi dwuskrzydłowe konstruowane są ze słupkiem ruchomym, co oznacza, że po otwarciu obu skrzydeł nic nie ogranicza światła przejścia. Oferta MS Okna i Drzwi obejmuje dwa warianty wykonania słupka ruchomego:

 • standardowe rozwiązanie z jedną klamką na skrzydle aktywnym – skrzydło bierne ryglowane jest za pomocą kantrygli góra/dół, a odblokowywane przy użyciu rączki,
 • opcja z dwiema klamkami (zarówno na skrzydle aktywnym, jak i biernym). W takim przypadku oba skrzydła otwierają się za pomocą klamki.

Gatunki drewna i wykończenie powierzchni

Ogromny wybór dostępnych kolorów wykończenia powierzchni oraz kilka gatunków drewna umożliwiają wykonanie drzwi French Doors idealnie dopasowanych do budynku, a także pozostałych okien.

Standardowe wyposażenie drzwi tarasowych FD

Standardowe wyposażenie drewnianych drzwi tarasowych ma wpływ na ich funkcjonalność i wygląd. Stosowanie markowych komponentów sprawia, że konstrukcje z oferty MS Okna i Drzwi są niezawodne i z łatwością można komponować je z dowolnie wykończonym wnętrzem oraz stylem budynku. Wśród standardowych elementów wyposażenia znajdują się m.in.:

Rodzaje progów do drzwi French Doors

Dostępność różnych wariantów wykonania progów w drzwiach tarasowych pozwala na wybranie optymalnej dla klienta opcji. Poniższe grafiki przedstawiają przykładowe rozwiązania progowe (profil Modern, 92 mm):

 • Drewniane drzwi tarasowe otwierane do wewnątrz – próg aluminiowy Gutmann Weser (32 mm), niski próg GG Combi (20 mm) oraz niski próg aluminiowy BKV (20 mm).
 • Drzwi otwierane na zewnątrz – próg aluminiowy Aluron ATD (32 mm) oraz niski próg aluminiowy BKV (20 mm).


Akcesoria do drzwi French Doors

W celu zwiększenia funkcjonalności drzwi istnieje możliwość zakupu poniższych akcesoriów:

 • klamki drzwiowe w kolorystyce klamek okiennych lub wykonane ze stali szlachetnej,
 • klamki i szyldy antywłamaniowe,
 • pochwyty drzwiowe,
 • wizjery,
 • samozamykacze.


1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS