Drewniano-aluminiowe Patio HST

Nowoczesne budownictwo to w większości ogromne przeszklenia, które zapewniają dużą ilość światła w pomieszczeniu. Drzwi drewniano-aluminiowe Patio HST DuAL 80 wpisują się w trendy dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Połączenie drewna i aluminium pozwala uzyskać trwały produkt najwyższej jakości.

Cechy Patio HST z drewna i aluminium

Współczesna stolarka drewniana wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wyjątkową trwałością. Znakomicie komponuje się ona z każdym stylem wnętrza. Z kolei aluminium jest bezobsługowe (nie wymaga konserwacji), stabilne oraz lekkie. Połączenie tego materiału z naturalnym drewnem w drewniano-aluminiowym Patio HST sprawia, że otrzymujemy produkt doskonały zarówno technologicznie, jak i wizualnie. Żywa atmosfera, a także doskonałe właściwości izolacyjne drewna, w zestawieniu z wytrzymałą, łatwą w pielęgnacji aluminiową obudową, tworzą unikatowy produkt.

Drewniano-aluminiowe Patio HST

Drzwi podnoszono-przesuwne drewniane z okładzinami aluminiowymi występują w ofercie MS Okna i Drzwi w trzech liniach produktowych. Dostępne warianty to: Modern, Art i Classic. Wymienione opcje przedstawiają poniższe grafiki.

Patio HST z linii Modern.
Patio HST z linii Classic.
Patio HST z linii Art.

Różnicę pomiędzy oferowanymi liniami produktowymi stanowi wygląd listwy przyszybowej. Różnorodność opcji pozwala z łatwością stworzyć konstrukcję, która swoją estetyką dopasuje się do budynku, jak również wymarzonego stylu wnętrza.

Warianty listew przyszybowych dostępnych w drewniano-aluminiowym Patio HST.

Grubości skrzydeł drzwi podnoszono-przesuwnych

W przypadku drewniano-aluminiowych konstrukcji podnoszono-przesuwnych oferta MS Okna i Drzwi obejmuje dwie grubości skrzydeł – 68 oraz 80 mm. Obie opcje występują w każdej z trzech zaprezentowanych wyżej linii produktowych. Zamieszczona grafika ilustruje Patio HST w wersji Modern, skonstruowane z profilu o grubości 80 mm.

Przekrój Patio HST Modern wykonanego z profili o grubości 80 mm.

Drewniano-aluminiowe Patio HST – schematy otwierania

Drzwi podnoszono-przesuwne z okładzinami aluminiowymi występują w kilku schematach otwierania. Przedstawiają je poniższe grafiki.

Schematy otwierania drewniano-aluminiowych drzwi podnoszono-przesuwnych z asortymentu MS Okna i Drzwi.

Rodzaje okładzin aluminiowych

Patio HST z asortymentu MS Okna i Drzwi wyposażone jest w okładziny aluminiowe renomowanych firm – Aluron oraz Gutmann. Z dostępnymi wariantami można zapoznać się za pomocą poniższych przekrojów.

Dzięki dwóm grubościom profili drewnianych istnieje możliwość zastosowania wkładów szybowych o grubości 44 mm (profil drewniany 68 mm), jak również 56 mm (profil drewniany 80 mm). Znacznie poprawia to parametry termiczne konstrukcji.

Różnorodność kolorów drewna i okładzin

Dostępność szerokiej gamy kolorystycznej, jak i możliwość wyboru kilku rodzajów drewna, pozwala stworzyć drewniano-aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne w pełni odpowiadające wymaganiom estetycznym klientów. Każdy gatunek surowca posiada inne parametry, a także cechuje się wyjątkowym wyglądem. W połączeniu z niemal nieograniczonymi możliwościami lakierowania okładzin umożliwia to spełnienie najbardziej wygórowanych oczekiwań dotyczących stolarki.

Okucia do drewniano-aluminiowego Patio HST

Okucia stosowane w drewniano-aluminiowych drzwiach podnoszono-przesuwnych nie różnią się niemal niczym od komponentów wykorzystywanych w wersji drewnianej. W drzwiach znajdują się elementy marki Siegenia. Cechują się one innowacyjnymi rozwiązaniami, wśród których znajduje się m.in. zasuwnica ze wspomaganiem. Gwarantuje ona płynne funkcjonowanie skrzydeł, a co za tym idzie – wysoki komfort użytkowania podnoszono-przesuwnych konstrukcji.

Wnętrze z drewniano-aluminiowymi drzwiami podnoszono-przesuwnymi.

Aluminiowy próg

Istotnym elementem w drzwiach Patio HST jest próg aluminiowy. W konstrukcjach z oferty MS Okna i Drzwi znajduje się próg Siegenia Eco Pass, odpowiednio dobrany do grubości stolarki. Jego jedyny wystający element to szyna jezdna o wysokości 5 mm. Bez wątpienia zapewnia ona wygodę użytkowania drewniano-aluminiowego Patio HST.

Drewniano-aluminiowe drzwi podnoszono-przesuwne z progiem aluminiowym.

Wewnątrz progu znajduje się dziesięć komór. Gwarantuje to optymalną izolację termiczną. Oznacza to, że wnętrze zabezpieczone jest przed niepożądaną utratą ciepła. Opcja wykorzystania profilu uzupełniającego, w połączeniu z wcześniej wspomnianą szyną jezdną, umożliwia uzyskanie przejścia bez barier (zgodnego z DIN 18040-2).

Komory w progu aluminiowym stosowanym w Patio HST.

Wózki jezdne z regulacją

Masa skrzydeł drewniano-aluminiowych konstrukcji podnoszono-przesuwnych może wynosić nawet 400 kg. Ze względu na to zachodzi potrzeba stosowania elementów ułatwiających użytkowanie wielkogabarytowej stolarki. Wśród takich rozwiązań znajdują się wózki jezdne z regulacją.

Wózki jezdne z regulacją ułatwiają użytkowanie ciężkich drzwi podnoszono-przesuwnych.

Szyna uszczelniająca

Bardzo dobra szczelność drewniano-aluminiowych konstrukcji wynika m.in. z zastosowania szyny uszczelniającej. Element ten zapewnia ochronę nie tylko przed wiatrem i deszczem, ale również przed włamywaczem. Uzupełnienie szyn o kilka opcjonalnych komponentów gwarantuje zabezpieczenie przed włamaniem w klasie RC2. Pozwalają one w prosty sposób regulować skrzydło. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu regulowanych docisków hakowych. Elementy te skutecznie utrudniają wyważenie skrzydła.

Miejsce występowania szyn uszczelniających stosowanych w drewniano-aluminiowych drzwiach podnoszono-przesuwnych.

Szyny wykorzystywane w drewniano-aluminiowych drzwiach podnoszono-przesuwnych zapewniają izolację zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Szyny w drzwiach drewniano-aluminiowych.
Przekrój szyny stosowanej w drewniano-aluminiowym Patio HST.

Mechanizm SOFT CLOSE

Standardowo w drewniano-aluminiowym Patio HST znajduje się SOFT CLOSE. To funkcja miękkiego zamykania, która umożliwia wyhamowanie skrzydła, a także jego delikatne wprowadzenie do ościeżnicy. Mechanizm ten korzystnie wpływa również na bezpieczeństwo użytkowników konstrukcji. Bez wątpienia ułatwia on eksploatację wielkogabarytowych drzwi podnoszono-przesuwnych.

Mechanizm SOFT CLOSE w drewniano-aluminiowych drzwiach podnoszono-przesuwnych.

Funkcjonowanie SOFT CLOSE przedstawia poniższy film.

Kolorystyka klamek

O wizualnym aspekcie konstrukcji decydują nie tylko profile, ale i wykorzystane akcesoria. Wśród nich znajdują się m.in. klamki do HST. Dzięki nim można otwierać, zamykać, a także zaryglowywać aktywne skrzydło drewniano-aluminiowego Patio HST. Asortyment MS Okna i Drzwi obejmuje m.in. klamki z jednostronną wkładką. Występują one w kilku wersjach kolorystycznych.

Klamki do Patio HST.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS