Okna MS
w TOPTEN Okna 2022

FORMA i SOFT IV Wood 92 SS w gronie najlepszych konstrukcji oferowanych przez polskich producentów.

topten 2022

Z wielką radością informujemy, że dwa z naszych produktów zostały zakwalifikowane do najlepszej dziesiątki rankingu TOPTEN Okna 2022. Konkurs polegał na ocenie stolarki polskich producentów. Pod uwagę brano m.in. parametry mające bezpośredni wpływ na zużywanie energii. W gronie wyróżnionych produktów znalazły się okna FORMA wykonane z PVC oraz drewniane okna SOFT IV Wood 92 SS. To kolejny raz, kiedy rozwiązanie z oferty MS więcej niż OKNA pojawia się w zestawieniu konstrukcji o najlepszej energooszczędności na rynku.

TOPTEN HACKS Okna 2022 to już szósta edycja konkursu na najlepszą stolarkę budowlaną, która została zorganizowana przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. Podczas jej trwania porównywano produkty polskich producentów – okna pionowe (PVC, drewniane i aluminiowe), okna dachowe, a także drzwi zewnętrzne. Ocenę przeprowadzono na podstawie parametrów technicznych konstrukcji, które potwierdziły specjalistyczne jednostki badawcze. Okna sprawdzane w konkursie wybrali organizatorzy rankingu ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku.

Kluczowa energooszczędność

Poszczególne kryteria, które wzięto pod uwagę podczas porównywania konstrukcji, miały różny udział w ogólnej ocenie stolarki okiennej. Największe znaczenie (aż 47% punktów) nadano efektywności energetycznej. To aspekt o wyjątkowo dużym znaczeniu w kontekście kryzysu energetycznego. Pozostałe oceniane elementy to: parametry wytrzymałościowe (20%), parametry użytkowe (18%) oraz ekonomia, czyli kwestia kosztów (15%). Wśród wskaźników mających bezpośredni wpływ na zużycie energii znalazły się m.in. współczynnik przenikania ciepła okna Uw oraz współczynnik przepuszczalności energii słonecznej g. Z kolei wodoszczelność oraz odporność na obciążenie wiatrem należą do czynników odpowiadających za właściwości użytkowe stolarki.

Okna MS w najlepszej dziesiątce

Na podstawie przeanalizowanych parametrów technicznych wyłoniono najlepsze produkty na polskim rynku stolarki budowlanej. Wśród nich znalazły się okna FORMA oraz drewniane okna SOFT IV Wood 92 SS.

FORMA i SOFT IV Wood 92 SS w TOPTEN Okna 2022.

Zakwalifikowanie do TOPTEN 2022 to kolejny dowód na ciągły rozwój marki i nieustanne dopracowywanie tworzonych konstrukcji, by spełniały one najwyższe standardy zarówno pod kątem energooszczędności, jak i parametrów użytkowych. W rankingu Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska oraz Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii wyróżniono nas ponownie. Wcześniej, w 2019 roku, w gronie najlepszych znalazły się okna MSline+. Z kolei w 2017 roku organizatorzy uwzględnili w zestawieniu dwa rozwiązania z naszej oferty – okna ALU LOOK oraz MSline+.

topten 2022
Piotr Nadolny i Sławomir Dubiela – przedstawiciele MS więcej niż OKNA oraz MS Okna i Drzwi na gali TOPTEN 2022.

Poniżej znajdują się certyfikaty potwierdzające właściwości okien FORMA i SOFT IV Wood 92 SS.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS