Drzwi płytowe ThermalDoor MS

ThermalDoor MS to drewniane drzwi płytowe, których wypełnienie stanowią solidne, ciepłe płyty produkowane w MS Okna i Drzwi. Design konstrukcji doskonale współgra z nowoczesnym minimalizmem, ale z łatwością można wkomponować go w architekturę o klasycznym charakterze. Szeroka gama kolorystyczna oraz trzy grubości profili dają możliwość stworzenia produktu odpowiadającego oczekiwaniom klienta.

Charakterystyka drzwi płytowych ThermalDoor MS

Drzwi płytowe ThermalDoor MS to w rzeczywistości drewniane drzwi wejściowe ED. Mają one identyczne właściwości jak Entrance Doors, jednak ich skrzydło jest „pełne”, wykonane z płyty. Komponent w postaci płyty drzwiowej powstaje w fabryce.


Modele drzwi ThermalDoor MS

Poniżej znajdują się wizualizacje wybranych modeli ThermalDoor MS. Tak, jak w przypadku drzwi ED, konstrukcje płytowe mogą występować w rozwiązaniu dwuskrzydłowym czy w kombinacjach z naświetlami górnymi i bocznymi. Istnieje także możliwość wykonania drzwi według projektu klienta.


Poniższe zdjęcia pokazują wybrane modele w różnej kolorystyce.


Warianty drzwi ThermalDoor MS

Poniższe grafiki prezentują różne warianty konstrukcji ThermalDoor MS.

Drzwi płytowe otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz pomieszczenia

ThermalDoor MS otwierane do wewnątrz, profil Modern, grubość 92 mm, próg Weser, listwa przyszybowa obustronna LFO.

ThermalDoor MS otwierane na zewnątrz, profil Modern, grubość 80 mm, próg Weser, listwa przyszybowa jednostronna.

Drzwi płytowe pełne lub z wkładem szybowym

ThermalDoor MS pełne, bez wkładów szybowych, otwierane do wewnątrz, grubość 92 mm, próg Weser.

Drzwi płytowe z wkładem szybowym i listwą przyszybową obustronną LFO, otwierane do wewnątrz, profil Modern, grubość 92 mm, próg Weser.

ThermalDoor MS z wkładem szybowym i listwą przyszybową jednostronną, otwierane do wewnątrz, profil Modern, grubość 80 mm, próg Weser.


Thermal Door MS – linie produktowe

W przypadku obu wariantów listew przyszybowych – jednostronnej oraz fajkowej obustronnej – dostępnych jest pięć linii produktowych. Te warianty to: Art, Old, Soft, Classic, a także Modern.

Listwa fajkowa obustronna LFO

Listwa jednostronna

Podział drzwi ThermalDoor MS ze względu na grubość profili

Drzwi płytowe ThermalDoor MS dostępne są w następujących grubościach: 68, 80, a także 92 mm. Każda z tych opcji występuje w pięciu rodzajach linii produktowych widocznych powyżej. Zamieszczone niżej grafiki przedstawiają kilka przykładowych rozwiązań konstrukcji z linii Modern otwieranych do wewnątrz (z progiem Weser) oraz na zewnątrz (z progiem ATD).

Z listwą obustronną LFO (grubość 92 mm)

Z listwą jednostronną (grubość 80 mm)

Bez listew, pełne (grubość 80 mm)


Funkcje i kształty drzwi płytowych ThermalDoor MS

Standardowe drzwi płytowe mają kształt prostokątny. Istnieje jednak możliwość realizacji zamówienia na konstrukcje oraz ich naświetla w innej formie, np. łuku.


Opcje słupka ruchomego w ThermalDoor MS

W konstrukcjach z dwoma skrzydłami stosuje się rozwiązanie określane jako ruchomy słupek. Dzięki niemu światło przejścia nie jest w żaden sposób ograniczone po otwarciu drzwi. W ThermalDoor MS, tak jak w drzwiach ED czy FD, dostępne są dwa rodzaje słupka ruchomego:

  • standardowy wariant, w którym stosuje się jedną klamkę na skrzydle aktywnym,
  • opcja z dwiema klamkami – jedna na skrzydle aktywnym, a druga na biernym.


Kolory i rodzaje drewna w ThermalDoor MS

W przypadku drzwi płytowych z oferty MS Okna i Drzwi obowiązuje taka sama paleta rodzajów i kolorów drewna, jak dla innych produktów. Pozwala to w pełni dopasować estetykę konstrukcji do pozostałych elementów stolarki.

Wyposażenie drzwi płytowych

Standardowo ThermalDoor MS wyposażone są tak, jak drzwi tarasowe FD, a także drzwi wejściowe ED. Używanie wysokiej jakości komponentów gwarantuje dostosowanie konstrukcji do wyglądu elewacji, jak również stylu wnętrza. Wśród standardowych elementów odpowiadających za funkcjonowanie drzwi płytowych znajdują się m.in. okucia do drzwi drewnianych, silikon, płyty drzwiowe oraz uszczelki do drzwi z drewna.

Oferta MS Okna i Drzwi obejmuje również szereg dodatkowych akcesoriów, które pozwalają w jeszcze większym stopniu dopasować produkt do potrzeb klienta. Należą do nich np. klamki w kolorystyce identycznej jak w przypadku klamek okiennych oraz wykonane ze stali szlachetnej, klamki i szyldy antywłamaniowe, pochwyty do drzwi, samozamykacze, a także wizjery.

Opcje progów w drzwiach płytowych

W asortymencie MS Okna i Drzwi znajduje się kilka opcji progów, które można zastosować w drzwiach płytowych. Umożliwia to klientowi wybranie opcji odpowiadającej jego potrzebom. Na poniższych grafikach znajdują się przykładowe rozwiązania progowe w konstrukcjach ThermalDoor MS z linii produktowej Modern o grubości 92 mm.

Drzwi otwierane do wewnątrz

Konstrukcje z listwą przyszybową jednostronną – próg aluminiowy Gutmann Weser (32 mm), niski próg GG Combi (20 mm) oraz próg aluminiowy BKV (20mm).

Konstrukcje z listwą fajkową obustronną LFO – próg aluminiowy Gutmann Weser (32 mm), niski próg GG Combi (20 mm) oraz niski próg aluminiowy BKV (20 mm).

Drzwi otwierane na zewnątrz

Konstrukcje z listwą przyszybową jednostronną – próg aluminiowy Aluron ATD (32 mm) oraz niski próg aluminiowy BKV (20 mm).

Konstrukcje z listwą fajkową obustronną LFO – próg aluminiowy Aluron ATD (32 mm) oraz niski próg aluminiowy BKV (20 mm).


1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS