Silniki przeciążeniowe

Silniki przeciążeniowe do rolet.

Roleta służy przede wszystkim do zabezpieczenia pomieszczenia przed docierającym do niego promieniowaniem słonecznym. Obecnie większość tego typu produktów ma napęd elektryczny i należy do grupy zaawansowanych technologicznie urządzeń. W celu zabezpieczenia rolet przed uszkodzeniami związanymi m.in. z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi stosuje się specjalne rozwiązanie – silniki przeciążeniowe.

Czym są silniki z funkcją przeciążeniową?

Dawniej rolety miały za zadanie przede wszystkim ochronić wnętrze przed przedostającym się do niego promieniowaniem słonecznym. Aktualnie zapewniają one ich użytkownikom jeszcze większy komfort, dlatego, że mogą być wyposażone w specjalne komponenty, np. silniki z mechanizmem przeciążeniowym. Urządzenia te chronią roletę przed uszkodzeniem spowodowanym pojawieniem się nadmiernego oporu.

Jak działają silniki przeciążeniowe?

Funkcjonowanie silnika z mechanizmem przeciążeniowym można zauważyć w szczególności w miesiącach, kiedy temperatura powietrza spada poniżej zera. Urządzenie, które wykryje opór podczas próby podniesienia rolety, wyłącza się. W takiej sytuacji nie tylko tradycyjny silnik mógłby ulec uszkodzeniu, ale i pancerz rolety. Silniki przeciążeniowe współpracują z wieszakami przegubowymi – komponentami uniemożliwiającymi podniesienie rolety od strony zewnętrznej.

Kiedy warto wybrać silnik przeciążeniowy?

Na zakup rolety wyposażonej w silnik z mechanizmem przeciążeniowym warto zdecydować się m.in. w przypadku zdalnej obsługi kilku rolet. W takiej sytuacji nie można dokładnie zauważyć, czy każde z urządzeń funkcjonuje w prawidłowy sposób. Takie rozwiązanie bez wątpienia sprawdzi się w tzw. inteligentnym domu.

Silniki przeciążeniowe z detekcją przeszkód

W celu skutecznego zabezpieczenia rolety przed zniszczeniem stosuje się silniki przeciążeniowe z detekcją przeszkód. Komponenty te nie tylko chronią pancerz w przypadku wystąpienia nadmiernego oporu w trakcie podnoszenia rolety, ale również wykrywają przeszkody podczas jej opuszczania. Dzięki ich funkcjonowaniu urządzenie nie ulegnie zniszczeniu nawet wtedy, gdy na parapecie będzie znajdować się jakiś przedmiot.

Rodzaj silnika a gwarancja w MS więcej niż OKNA

Każda roleta zewnętrzna dostępna w ofercie MS więcej niż OKNA podlega standardowej gwarancji trwającej 2 lata. W przypadku produktów wyposażonych w silniki przeciążeniowe oraz wieszaki przegubowe okres gwarancji ulega wydłużeniu i wynosi 5 lat.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS