Wieszaki przegubowe

Elementy poprawiające właściwości antywłamaniowe rolet.

Wieszak przegubowy do rolety.

Ochrona pomieszczenia przed promieniowaniem słonecznym nie jest jedynym zadaniem realizowanym przez rolety. Urządzenia te mogą również zabezpieczać wnętrze przed przedostaniem się do niego przez niepożądaną osobę. Za funkcję antywłamaniową odpowiadają m.in. wieszaki przegubowe, które uniemożliwiają podniesienie pancerza rolety od strony zewnętrznej.

Wieszaki przegubowe – co to takiego?

Roleta to bardzo często pierwsza przeszkoda, jaką musi pokonać potencjalny włamywacz w celu przedostania się do naszego domu. Aby utrudnić mu to zadanie, stosuje się specjalne wieszaki. Dociskają one roletę do podłoża i uniemożliwiają podniesienie jej pancerza od strony zewnętrznej. Dzięki temu znacząco poprawiają bezpieczeństwo domu, a także jego mieszkańców.

Kiedy korzysta się z wieszaków przegubowych?

Wieszaki przegubowe można stosować jedynie w przypadku rolet z napędem elektrycznym. Co ważne, zasłonięta roleta musi opierać się o stabilne podłoże. Jeśli nie przylega ona w odpowiedni sposób do punktu podparcia, wieszaki nie funkcjonują w prawidłowy sposób. Należy również podkreślić, że komponenty te są niezbędne przy korzystaniu z silników przeciążeniowych – elementów, które wyłączają się w przypadku wystąpienia zbyt dużego oporu.

Wieszaki a gwarancja w MS więcej niż OKNA

Wszystkie rolety dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA podlegają standardowej gwarancji trwającej 2 lata. Jeżeli są one wyposażone w silniki przeciążeniowe oraz wieszaki przegubowe, to okres gwarancji ulega wydłużeniu do 5 lat.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS