Gwarancja – rolety

5-letnia gwarancja na rolety MS wyposażone w silniki przeciążeniowe
i wieszaki przegubowe.

Gwarancja na produkty MS.

W nowoczesnych budynkach coraz częściej montuje się rolety, moskitiery oraz żaluzje fasadowe. Zaawansowane technologicznie urządzenia, takie jak rolety i systemy sterowania, stanowią bardzo istotny element inteligentnych domów. Zajmują one również ważne miejsce w ofercie MS więcej niż OKNA.

Jak dobrać odpowiednie osłony?

W celu wybrania właściwych osłon z oferty MS więcej niż OKNA, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Usytuowanie elewacji budynku

Elewacje południowe oraz południowo-zachodnie są bezpośrednio wystawione na działanie promieni słonecznych. Znajdujące się tam okna wymagają zatem stosowania osłon o właściwościach przeciwsłonecznych. Dzięki nim możliwe będzie zapewnienie komfortowych warunków we wnętrzach. Nowoczesne rolety warto również wykorzystywać – zamiast standardowych zasłon – w przypadku okien usytuowanych na elewacji wschodniej. Inteligentny system sam otworzy roletę, by o poranku do pomieszczenia mogło przedostawać się słońce. Co ważne, użytkownik może samodzielnie wybrać odpowiadającą mu godzinę. Dobrym rozwiązaniem, z uwagi na ochronę przed zimnem, jest także osłona okien umiejscowionych na elewacji północnej. Warto podkreślić, że obecność rolet utrudnia potencjalnemu włamywaczowi przedostanie się do wnętrza.

  • Warunki wiatrowe w danym miejscu

Okna, które są wystawione na oddziaływanie wiatru oraz deszczu, warto zabezpieczyć poprzez zamontowanie rolet. Osłony te, poza ochroną przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, niwelują hałas docierający z zewnątrz do pomieszczenia.

  • Odległość od ulicy oraz sąsiednich budynków

Rolety nie tylko zapewniają bezpieczeństwo domownikom, ale i chronią ich prywatność. Taka funkcja przydaje się szczególnie wtedy, gdy mieszkanie znajduje się na jednym z najniższych pięter lub odległość budynku od innych domostw jest niewielka.

  • Potrzeba ochrony wnętrza przed owadami

W trakcie ciepłych miesięcy problemem jest nie tylko nadmierne nagrzewanie się wnętrz pod wpływem słońca, ale i liczne owady przedostające się do mieszkania. Rolety dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA mogą być wyposażone w moskitiery, które stanowią skuteczną ochronę przed owadami. Takie rozwiązanie przydaje się nie tylko w przypadku budynków zlokalizowanych w pobliżu lasu czy łąki, ale i w mieszkaniach znajdujących się w centrum miasta.

Roleta z moskitierą.

Rolety dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA

Rolety muszą być dostosowane do projektu oraz technologii budowy domu. W ofercie MS więcej niż OKNA znajdują się trzy podstawowe rodzaje rolet zewętrznych:

1. Rolety kompaktowe

To rolety nadstawne, związane z oknem. W ich przypadku zachodzi potrzeba umieszczenia skrzynek kompaktowych pod nadprożami. Ze względu na to otwory okienne muszą być wyższe o co najmniej 20 cm w porównaniu z otworami okiennymi przeznaczonymi na konstrukcję nieuwzględniającą montażu tego typu rolet. Projekt budynku musi przewidywać zatem mocowanie opisywanych osłon. Rolety kompaktowe montuje się razem z oknami.

2. Rolety hybrydowe

To rolety zewnętrzne, które nie są widoczne z uwagi na osadzenie w strefie izolacji. Można mocować je po montażu okien, natomiast przed pracami elewacyjnymi.

3. Rolety zewnętrzne

Tego typu osłony można montować na gotowej elewacji. Nie są one związane z oknami. W ich przypadku skrzynka roletowa jest widoczna od strony zewnętrznej.

Znaczenie właściwego montażu rolet

Istotnym aspektem w kwestii osłon jest nie tylko wybór odpowiedniego systemu roletowego i przeprowadzenie dokładnych pomiarów, ale również właściwy montaż. Sposób jego wykonania wpływa m.in. na trwałość oraz funkcjonalność rolet. Profesjonalny montaż, zrealizowany przez autoryzowanego partnera handlowego MS więcej niż OKNA, to pewność, że osłona będzie spełniać swoje zadanie. Rolety kompaktowe z oferty MS więcej niż OKNA zapewniają prawidłowe funkcjonowanie okien, z którymi są zamontowane. W przypadku okien z roletami MS obowiązuje pełna gwarancja.

Okna z roletami.

Gwarancja na rolety dostępne w MS więcej niż OKNA

Każda roleta wyprodukowana w MS więcej niż OKNA podlega standardowej gwarancji, trwającej 2 lata. Jeśli rolety są wyposażone w silniki przeciążeniowe oraz wieszaki przegubowe, okres gwarancji wydłuża się do 5 lat. Silniki przeciążeniowe to komponenty, które zabezpieczają osłonę przez uszkodzeniem. Wyłączają się w przypadku wystąpienia nadmiernego oporu, np. gdy pancerz przymarznie. Zabezpieczają zatem osłonę przed uszkodzeniem. Z kolei wieszaki przegubowe uniemożliwiają podniesienie rolety przez włamywacza.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS