Napędy do rolet

Wysokiej jakości silniki Mobilus, Somfy oraz Nice.

Napędy do rolet zewnętrznych

Trendy we współczesnej architekturze powodują, że okna oraz montowane na nich osłony charakteryzują się dużymi rozmiarami. Ze względu na to manualna obsługa rolet jest niepraktyczna, a niekiedy nawet niemożliwa do zrealizowania. Nowoczesne napędy do rolet Nice, Somfy i Mobilus pozwalają na komfortowe użytkowanie osłon zewnętrznych.

Napędy do rolet w ofercie MS więcej niż OKNA

Produkty z serii more Solutions wyposażone są zarówno w tradycyjne, jak i zaawansowane technologicznie napędy elektryczne sprawdzonych marek. Oferta MS więcej niż OKNA obejmuje m.in. następujące silniki do rolet zewnętrznych:

Silniki do rolet z mechanicznymi krańcówkami

W grupie napędów do rolet MS znajduje się m.in. silnik Nice TTGO oraz silnik Simu Job. To tradycyjne napędy z mechanicznymi krańcówkami, które zatrzymują się po dotarciu przez roletę do ograniczników położenia. W przypadku tych silników można zastosować odbiornik Mobilus C-MR, który umożliwia radiową obsługę rolety.

Silniki przeciążeniowe

Kolejny typ napędów dostępnych w MS więcej niż OKNA to silniki przeciążeniowe firmy Somfy – Simu oraz Ilmo 2 WT, które mają krańcówki ustawiane elektronicznie. Oba napędy wyłączają się w przypadku pojawienia się nadmiernego oporu, np. wtedy, gdy pancerz rolety przymarznie do podłoża. Warto podkreślić, że silnik Ilmo 2 WT ma funkcję luzowania pancerza w krańcowych położeniach.

Silnik do rolet.

Radiowe silniki przeciążeniowe

Urządzeniami umożliwiającymi stworzenie inteligentnego domu są przeciążeniowe silniki radiowe firmy Somfy: OXIMO RTS, OXIMO IO oraz RS100 IO. Każdy z wymienionych napędów ma krańcówki ustawiane przy użyciu pilota. Silniki do rolet OXIMO IO oraz RS100 IO to urządzenia z dwukierunkową komunikacją radiową. Co ważne, napęd RS100 może pracować w dwóch trybach – standardowym i dyskretnym. Opcja zmniejszenia prędkości obrotowej do 8 obr/min powoduje, że silnik znacznie mniej hałasuje. Taki wariant sprawdzi się m.in. wtedy, gdy użytkownik rolety nie chce obudzić żadnego z domowników. Napęd RS100 zwalnia zanim osłona dotrze do górnego lub dolnego położenia. W ten sposób zapobiega on uszkodzeniom rolety.

Silnik przeciążeniowy z detekcją przeszkód

W ofercie MS więcej niż OKNA znajduje się również się również radiowy silnik do rolet Mobilus SENSO ERS. To napęd, który – poza wykrywaniem przeciążenia – ma funkcję detekcji przeszkód. Jej działanie można zauważyć w trakcie zamykania osłony. Jeśli roleta napotka na swojej drodze jakiś niepożądany element, zacznie się podnosić, a następnie wykona ruch próbny w dół. Jeżeli w międzyczasie przeszkoda zostanie usunięta, osłona dojedzie do swojego dolnego położenia. W innym przypadku ponownie zacznie się podnosić.

Silniki z mechanizmem korbowym

W niektórych miejscach niezbędna jest możliwość awaryjnego sterowania roletą w sytuacji, gdy urządzenie nie ma dostępu do prądu. W takich przypadkach stosuje się silniki z mechanizmem korbowym NHK (Somfy oraz radiowy Somfy). Umożliwiają one ręczną zmianę położenia osłony zewnętrznej.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS