Silniki z awaryjnym otwieraniem

Urządzenia umożliwiające sterowanie roletami w przypadku braku energii elektrycznej.

Rolety z napędem elektrycznym to urządzenia, które cieszą się dużą popularnością wśród miłośników komfortowych rozwiązań. Ich użytkowanie może jednak okazać się nieco problematyczne w przypadku odcięcia zasilania. Aby uniknąć niedogodności wynikających z braku awaryjnego źródła prądu, stosuje się silniki z awaryjnym otwieraniem. Umożliwiają one opuszczenie lub podniesienie pancerza rolety za pomocą korby.

Jak działa silniki z awaryjnym otwieraniem?

Rolety z napędem elektrycznym, jak sama nazwa wskazuje, wymagają dostępu do prądu. Odcięcie zasilania wiąże się z brakiem możliwości podniesienia/opuszczenia urządzenia. W takim przypadku, jeśli w domu nie znajduje się awaryjne źródło prądu, nie można zmienić położenia rolety. W celu uniknięcia takiej sytuacji stosuje się silniki z opcją awaryjnego sterowania roletą. Ich użycie powoduje, że pancerz można podnieść lub opuścić nawet wtedy, gdy urządzenie nie ma dostępu do prądu. Funkcja ta realizowana jest dzięki specjalnej korbie.

Kiedy warto stosować silnik z napędem awaryjnym?

Silniki umożliwiające ręczną zmianę położenia rolet stosuje się przede wszystkim w miejscach, w których potrzebne jest niezwłoczne opuszczenie lub podniesienie pancerza w przypadku braku dostępu do prądu. Należą do nich m.in. różnego rodzaju punkty usługowo-handlowe. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się także po to, by zapewnić sobie możliwość sterowania roletą w dowolnych okolicznościach – nawet w przypadku odcięcia zasilania.

Silniki z awaryjnym otwieraniem w MS więcej niż OKNA

Rolety dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA mogą być wyposażone w specjalne silniki NHK. Urządzenia te, dzięki wbudowanemu mechanizmowi korbowemu, umożliwiają ręczne sterowanie położeniem rolety w przypadku braku dostępu do prądu.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS