Silniki z awaryjnym otwieraniem

Urządzenia umożliwiające sterowanie roletami w przypadku braku energii elektrycznej.

Silnik z awaryjnym otwieraniem.

Rolety z napędem elektrycznym to urządzenia, które cieszą się dużą popularnością wśród miłośników komfortowych rozwiązań. Ich użytkowanie może jednak okazać się nieco problematyczne w przypadku odcięcia zasilania. Aby uniknąć niedogodności wynikających z braku awaryjnego źródła prądu, stosuje się silniki z awaryjnym otwieraniem. Umożliwiają one opuszczenie lub podniesienie pancerza rolety za pomocą korby.

Jak działa silniki z awaryjnym otwieraniem?

Rolety z napędem elektrycznym, jak sama nazwa wskazuje, wymagają dostępu do prądu. Odcięcie zasilania wiąże się z brakiem możliwości podniesienia/opuszczenia urządzenia. W takim przypadku, jeśli w domu nie znajduje się awaryjne źródło prądu, nie można zmienić położenia rolety. W celu uniknięcia takiej sytuacji stosuje się silniki z opcją awaryjnego sterowania roletą. Ich użycie powoduje, że pancerz można podnieść lub opuścić nawet wtedy, gdy urządzenie nie ma dostępu do prądu. Funkcja ta realizowana jest dzięki specjalnej korbie.

Silnik z awaryjnym otwieraniem do rolet.

Kiedy warto stosować silnik z napędem awaryjnym?

Silniki umożliwiające ręczną zmianę położenia rolet stosuje się przede wszystkim w miejscach, w których potrzebne jest niezwłoczne opuszczenie lub podniesienie pancerza w przypadku braku dostępu do prądu. Należą do nich m.in. różnego rodzaju punkty usługowo-handlowe. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się także po to, by zapewnić sobie możliwość sterowania roletą w dowolnych okolicznościach – nawet w przypadku odcięcia zasilania.

Silniki z awaryjnym otwieraniem w MS więcej niż OKNA

Rolety dostępne w ofercie MS więcej niż OKNA mogą być wyposażone w specjalne silniki NHK. Urządzenia te, dzięki wbudowanemu mechanizmowi korbowemu, umożliwiają ręczne sterowanie położeniem rolety w przypadku braku dostępu do prądu.

Silnik z wbudowanym mechanizmem korbowym.
Mechanizm korbowy.
Korba.

1. Znajdź najbliższy salon

Sieć Autoryzowanych Salonów Handlowych MS jest gotowa do obsługi Klientów.

2. Skontaktuj się z Fabryką MS (telefon/e-mail)

Nasi fachowcy odpowiedzą na pytania, przygotują ofertę i umożliwią rezerwację okien na konkretny termin.

3. Wyceń on-line okna MS

Prosta aplikacja, która pozwoli samodzielnie zorientować się w cenach okien MS